Aizvadītajā nedēļā FK Kurši piedalījās lielākajā starptautiskajā pirmssezonas turnīrā Czech Open, kas jau 30. reizi norisinājās Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Komanda pilnā nopietnībā gatavojas gaidāmajai Latvijas čempionāta 1. līgas sezonai un par būtisku sagatavošanās cikla sastāvdaļu kļuva dalība turnīrā Prāgā, kur FK Kurši pēdējo reizi iepriekš spēlējuši vien divtūkstošo gadu sākumā.

Uz Čehiju komanda devās 16 laukuma spēlētāju, divi vārtsargu, galvenā trenera M.Krūma un fizioterapeites sastāvā. Kas interesanti, debiju FK Kurši galvenās komandas rindās piedzīvoja uzreiz divi vārtsargi - nesen izziņotais Klaids Maļcevs un FK Kurši piramīdas tagadējās U16 komandas vārtsargs Oskars Venckus, kurš pagājušajā nedēļā tika atzīts arī par labāko savā vecuma grupā.

Šogad liepājnieki startēja Open kategorijā, kur par uzvaru sacentās 90 komandas. Četrās A apakšgrupas spēlēs FK Kurši tika pie vienas uzvaras un piedzīvoja trīs spraigas neveiksmes. Pirmajā cīņā piedzīvota neveiksme 1:3 pret FBS Olomouc, pēc tam 2:3 pret IBK Kipsta. Turnīra otrās dienas rīts iesākās ar pirmo uzvaru - 6:2 pret FBC SKALA Melitopol. Pamatturnīra noslēdzošā cīņa varēja būtiski ietekmēt pozīciju apakšgrupā un pavērt ērtāku ceļu turnīra turpinājumā, taču tajā ar 2:3 piedzīvota neveiksme pret Tatran Střešovice II.

Izslēgšanas spēlēs FK Kurši iesaistījās no 1/64 fināla. Tur salīdzinoši viegli izdevās tikt galā 4:1 ar nīderlandiešu Captain Morgan. Nākamajā kārtā tikšanās ar Kralupy Wolwes vienību. Spēle iesākās neveiksmīgi ar 0:2, bet liepājnieki nepadevās un prata tikt pie izlīdzinājuma. Uzvarētāji tika noteikti pēcspēles metienos, kur teicami vārtos darbojās Maļcevs un T.J.Dzērve precīzais raidījums atnesa emocijām piepildītu panākumu un iekļūšanu TOP32.

Turnīra sešpadsmitdaļfinālā tikšanās ar N apakšgrupas uzvarētājiem Somijas VKTP ar pasaules čempionu Kristeru Savonenu. Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu 0:1, vienīgos vārtus gūstot tieši Savonenam. Trīs minūtes līdz mača beigām Ezeriņš panāca 1:3, tomēr atlikušajā laikā, spēlējot bez vārtsarga, panākt somus neizdevās un piedzīvota neveiksme 1:6. Vēlāk turnīra gaitā VKTP kļuva par turnīra vicečempioniem.

Kopumā liepājnieki aizvadīja septiņas spēles, svinot trīs uzvaras. Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju komandā kļuva pieredzējušais Raitis Bušs (5+2), bet aiz viņa sekoja Toms Peniķis (2+3) un Dainis Mašņikovs (2+3).

Komanda turpinās gatavoties jaunajai Latvijas čempionāta 1. līgas sezonai, kas startēs septembra vidū.