Šodien kultūras centrā "Ulbrokas Pērle" norisinājās Latvijas Florbola savienības labāko spēlētāju apbalvošanas ceremonija, kurā par sasniegumiem balvas saņēma četri FK Kurši jaunie spēlētāji.

Jau tradicionāli vasaras periods ir ne tikai gatavošanās posms jaunajai sezonai, bet arī iepriekšējās sezonas izcilnieku sveikšanas laiks. Šogad Jaunatnes čempionātos, iespējams, visu laiku kuplākā pārstāvniecība no FK Kurši saimes - četri sportisti nominēti labāko apbalvojumam. Interesanti, ka trīs no tiem ir komandu aizsardzības balsti vārtsargi.

2022./2023. gada sezona viennozīmīgi bijusi viena no līdz šim veiksmīgākajām Liepājas florbola vēsturē. Pavasarī K.Klamera vadītā FK Kurši U12 komanda sezonas atbildīgākajos mačos nenotrīcēja un pelnīti kļuva par čempioniem, bet M.Krūma trenētie U15 puiši ar raksturu spēja izraut bronzas godalgas. Bez tam, līdz medaļām pavisam nedaudz pietrūka arī U13 komandai, kas bronzas mačā tomēr atzina oponentu pārākumu.

Par U15 vecuma grupas labāko vārtsargu tika atzīts FK Kurši viens no komandas līderiem Oskars Venckus. Jaunais liepājnieks pie apbalvojumu ticis jau otro gadu pēc kārtas un ne bez pamata. Lielā mērā pateicoties Oskara veikumam komanda ceturtdaļfinālā pēcspēles metienos pārspēja CPSS/Lekrings, bet bronzas cīņā Venckus bija viens no atslēgas spēlētājiem, lai spēli lauztu par labu liepājniekiem. Sezonas garumā O.Venckus laukumā pavadīja 933 minūtes, tika galā ar 86,2% pretinieku metieniem un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles.

Pēc triumfa U12 vecuma grupā par labāko uzbrucēju ticis atzīts Edvards Egliens. Liepājniekie pārliecinoši triumfēja regulārajā turnīrā un bez klupieniem sasniedza uzvaru visā čempionātā. FK Kurši komanda ir bagāta ar izciliem spēlētājiem, taču aizvadītajā sezonā visspožāk uzspīdējis tieši Egliens, kurš ar 23 spēlēs gūtajiem 68 (34+34) punktiem bijis arī komandas rezultatīvākais spēlētājs. Edvards bijis ražīgs tieši izslēgšanas spēlēs, kur 5 mačos izcēlies ar 15 punktiem.

Čempionu komandā ar teicamu sniegumu apbalvojumu par sezonas labāko vārtsargu izpelnījies Gustavs Siliņš. Arī Gustava spēle vārtos sezonas laikā bijusi pārliecinoša un ne reizi vien likusi uzgavilēt komandas līdzjutējiem. Kopumā Siliņš 23 mačos laukumā aizvadījis 412 minūtes, tiekot galā ar nepilniem 87% metienu, kas ir starp vadošajiem rādītājiem visā U12 grupas čempionātā.

Būdama arī starp labākajiem puišu konkurencē, neapšaubāmi par labāko vārtsardzi meiteņu U12 grupā atzīta Elza Šalte. Bez FK Kurši U12 komandas titula sekmēšanas, Elza pievienojās un palīdzēja Grobiņas SC/DKSS meiteņu komandai tikt pie sudraba medaļām. Dāmu konkurencē Elzai lielākais spēlēs laiks (548 minūtes), visvairāk atvairīto metienu (264) un atvairīto metienu procents - 84,08.

Sveicam visus laureātus ar saņemtajām atzinībām un novēlam, lai tās kalpo par motivāciju tālākajiem panākumiem!