Aizvadītajā nogalē noslēdzās Latvijas Jaunatnes čempionāts florbolā. Par priekpilniem brīžiem parūpējušies FK Kurši jaunā maiņa, kas Liepājai sarūpējuši U12 grupas zelta un U15 vecuma grupas bronzas godalgas.

Jaunatnes čempionāts jau ierasti tika atklāts rudens pusē, bet pavasaris vienmēr bijis laiks, kad florbola laukumos norisinās atbildīgākās cīņas, kurās izšķiras medaļu likteņi. Šīs sezonas regulārajā turnīrā visas sešas Kuršu komandas spēlēja veiksmīgi un kvalificējās izslēgšanas spēļu turnīram. Trīs no tām apstājās pie ceturtdaļfināla barjeras, bet trīs (U12, U13, U15) prata to pārvarēt un iesaistījās medaļu cīņā.

U12 izcilo sezonu noslēdz ar čempionu titulu

Aizvadītajā svētdienā Liepāja uzņēma Jaunatnes U12 finālposmu, kurā tika aizvadītas četras medaļu cīņas. Dienas centrālajā mačā U12 finālā tikās neapšaubāmie turnīra favorīti FK Kurši un labu ritmu noķērusī Lielvārde/Fastbreak vienība. Ceļā līdz finālam liepājnieki ar 8:2 un 6:0 apspēlēja Rīgas Lauvas/Stars, bet Lielvārdes florbolisti ar 9:2 un 5:5 divu spēļu summa prata uzveikt Ķekavas Bulldogs.

Lielajā finālā vairāk nekā 250 skatītāju klātbūtnē jaunie Kuršu florbolisti nenotrīcēja un no spēles pirmajām minūtēm parādīja, kurš diktēs noteikumus laukumā. E.Valdmaņa un R.Meistera individuālie reidi ar 2:0 vadībā izvirzīja mājiniekus, bet uz Lielvārdes vārtiem ātri atbildēja E.Smirnovs. Līdzjutēju atbalstīti FK Kurši arī otrajā trešdaļā diktēja notikumus laukumā un E.Šalta, T.Pāpes vārti panāca jau 5:1 vadību. Mača trešajā nogrieznī lielvārdieši gan mazliet pakutināja nervus, sadeldējot starpību līdz 3:6, taču divi Egliena un otrie Meistara vārti izdzēsa jebkādus jautājumus par uzvarētāju. Liepājas florbolisti svinēja uzvaru ar 9:3.

FK Kurši komanda pelnīti ar zelta medaļām kaklā un čempionu krekliem mugurā noslēdza sezonu, kurā K.Klamera vadītā vienība 23 mačos piedzīvoja tikai vienu neveiksmi. Komandas kapteinis E.Zariņš čempionu kausu saņēma no FK Kurši valdes priekšsēdētāja E.Sveiļa rokām, lai pēc tam kopā ar komandas biedriem paceltu virs savām galvām. 

Bronzas medaļas mājās pārved U15 komanda

Pirmo medaļu komplektu jau aprīļa otrajā nedēļā sarūpēja FK Kurši U15 komanda. Ceļš līdz tām bija sarežģīts, tomēr jaunie florbolisti pašos atbildīgākajos brīžos demonstrēja aukstasinību un sasniedza tik ļoti kārotās godalgas.

Ceļš pretī cēlmetāliem aizsākās jau neticami spraigā un aizraujošā ceturtdaļfināla sērijā, kur liepājnieki uzvaru izcīnīja vien pēcspēles metienos, ārpus labāko četrinieka atstājot pērnos pāridarītājus bronzas mačā CPSS/Lekrings. Pusfinālā FK Kurši godam (1:3 un 5:9) spēkojās ar vēlākajiem čempioniem Ķekavas Bulldogs florbolistiem, bet pēc neveiksmes tapa skaidrs, ka bronzas cīņā Ķekavā gaidāma tikšanās ar spēcīgo FBK Baloži vienību.

Sezonas pēdējā kaujā liepājnieki devās ar vienu mērķi - pārvest mājās bronzas medaļas. Cīņas gaita gan neievirzījās sekmīgā gultnē, jo pirmā trešdaļa iesākta ar 0:1, bet otrās trešdaļas ievadā ātri zaudēti arī otrie vārti. M.Krūma vadītā vienība nekrita panikā un gaidīja savu izdevību, lai mainītu spēles ritējumu. Mača 27. minūtē skaitlisko vairākumu realizēja A.Lūsēns, samazinot starpību līdz minimumam. Izšķirošajā trešdaļā Kurši parādīja īstu kurzemnieku raksturu divu minūšu laikā ar vārtiem izceļoties R.Redjko un G.Finkam. Sekmīgais starts ne tikai ļāva nonākt vadībā ar 3:2, bet arī bija kā auksta duša FBK Baloži komandai, no kuras tā vairs nespēja attapties.

Izcīnīto medaļu saldumu vēl vairāk vairo fakts, ka pērn bronzas mačā nācās palikt uzreiz aiz labāko trijnieka, bet šogad izdevies paveikt to, ko pērn neizdevās. Tāpat jāpiemin, ka vadošie U15 komandas spēlētāji jau pamazām sevi sāk pieteikt FK Kurši FSS komandas rindās Latvijas čempionāta 1. līgas sacensībās vīriešiem.

Šoreiz U13 paliek ar "koka" medaļām

Kā noslēdzošie trīs komandu vidū, kas šosezon devās cīņā par medaļām bija FK Kurši U13 komanda. Liepājnieki pamatturnīrā ar 20 spēlē izcīnītajiem 43 punktiem dalīja trešo vietu, tomēr savstarpējo spēļu rezultātu dēļ ierindojās ceturtajā vietā, uzreiz aiz Ķekavas Bulldogs vienības. Ceturtdaļfinālā Kurši divu spēļu summā (4:4 un 7:4) tika galā ar CPSS/Lekrings vienaudžiem. Pusfinālā nācās spēkoties ar regulārā turnīra uzvarētājiem FS Masters/Ulbroka, kur piedzīvota neveiksme un sezonas noslēgumā jāspēlē par bronzu.

U13 medaļu cīņas šogad tika aizvadītas Ķekavā, bet spēlē par bronzas kaluma godalgām mūsu jauniešiem pretī tieši ķekavieši. Sezonas noslēdzošajā cīņā FK Kurši komandā E.Egliens atklāja spēles rezultātu un ilgāku laiku kurzemnieki atradās vadībā ar minimālu 1:0. Otrajā trešdaļā Ķekavas Bulldogs atvēra arī savu vārtu rēķinu, taču drīz vien T.Pāpe atjaunoja vadību 2:1. Izšķirošo nogriezni veiksmīgāk iesāka mājinieki, otro reizi panākot izlīdzinājumu. Perioda vidū Bulldogi izmantoja iespēju vairākumā, pirmo reizi panākot vadību 3:2. Atlikušajā laikā FK Kurši ar visiem pūliņiem centās atgūt līdzsvaru uz tablo, tomēr tas neizdevās un veiksmīgi aizvadīto sezonu nācās noslēgt ar ceturto vietu jeb "koka" medaļām.

Lai arī skaidrs, ka komanda sezonu vēlējās noslēgt uz pozitīvas nots, tomēr arī izcīnītā ceturtā vieta vērtējams kā augsts sasniegums, jo lielāko daļu sastāva veido gadu jaunākie spēlētāji, kuri spēlēšanu augstākā grupā izmanto pieredzes un rūdījuma krāšanai.

Jaunatnes čempionāts strauji tuvojas noslēgumam

Florbolā jau septiņus gadus Jaunatnes čempionāta uzvarētājus nosaka no 12 gadu vecuma, bet jaunākajās grupās sacensības norit bez rezultāta. Aizvadītajās brīvdienās tika sadalīti vēl pēdējie medaļu komplekti U12 līdz U18 vecuma grupās un atlicis noslēgt sacensības tikai pašiem mazākajiem.

FK Kurši ar savām komandas ir pārstāvētas arī visās mazākajās (U8, U9, U10, U11) vecuma grupās. Kā pirmie sezonas finālposmu Rīgā aizvadīja treneru N.Krūmiņa un J.Liepnieka-Liepiņa vadītā U11 komanda, kas savas piemiņas medaļas par dalību saņēma Arēnā Rīga, Latvijas čempionāta Superfinālu spēļu starplaikā. Noslēguma posmu šo sestdien LOC Manēžā aizvadīs T.J.Dzērves trenētie U9, bet svētdien U10 komanda dosies uz Jaunatnes čempionāta noslēgumu Lielvārdē. Nedēļu vēlāk finālposmu Lielvārdes sporta centrā aizvadīs arī paši mazākie sacensību dalībnieki, U8 komanda.

Nākamās nedēļas nogalē oficiāli noslēgusies Latvijas Jaunatnes čempionātu sezona, tomēr liepājniekiem tās vēl nebūt nav sacensību perioda beigas, jo jau maija otrajā pusē FK Kurši ar četrām komandām dosies pārbaudīt spēkus uz starptautiskajām "Tallink Floorball Tournament" sacensībām Igaunijā.