Šonedēļ Latvijas Jaunatnes līgā izslēgšanas spēles uzsāks piecas FK Kurši komandas. Cik panākumiem ražens izvērtīsies 2023. gada pavasaris, to noskaidrosim tuvāko nedēļu laikā.

Jau ierasti pavasara pusē florbola laukumos norisinās sezonas nozīmīgākās cīņas un tiek dalītas godalgas ne tikai pieaugušo sacensībās, bet arī Latvijas Jaunatnes čempionātā. Starp medaļu kārotājiem ir arī piecas Florbola sporta skolas komandas, kas jau šīs un nākamās nedēļas laikā sāks play-off ceturtdaļfinālu cīņas, tāpēc piedāvājam atskatīties uz komandu iespēto līdz šim un to, kas komandas sagaida izslēgšanas spēlēs.

Kurši U12X pārliecinoši uzvar regulārajā turnīrā

Spilgtu sniegumu šosezon demonstrē K.Klamera vadītā U12X komanda. Aizvadītajās 18 spēlēs komanda tikusi pie 17 uzvarām, vienīgo klupienu piedzīvojot izbraukumā pret "Ķekavas Bulldogs". Tieši Kuršu komanda uzskatāma par galvenajiem pretendentiem cīņā par pirmo vietu un ne bez pamata. Pērnā gada pavasarī talantīgā komanda ar sudraba medaļām atgriezās no turnīra Tallinā, bet šīs sezonas ievadā pārsteidza daudzus, triumfējot Čehijā notiekošajā "Moravian Cup" turnīrā.

Izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālā FK Kurši U12 spēkosies ar "CPSS/Lekrings" vienaudžiem, kuri regulāro turnīru noslēdza 8. vietā. Abās līdzšinējās spēlēs liepājnieki bija pārāki - vispirms mājās uzvarēts ar 9:0, bet izbraukuma spēlē Cēsīs panākums ar 11:0. Pirmā ceturtdaļfināla spēle gaidāma šo svētdien Cēsīs, bet atbildes mačs Liepājā norisināsies 18. martā plkst. 15:00.

Kurši U15 "bronzas duelī" tiksies ar Cēsīm 

Ar kāpumiem un kritumiem regulāro turnīru aizvadījusi FK Kurši U15 komanda ar treneri M.Krūmu priekšgalā. Komanda regulārajā čempionātā ar 16 spēlēs izcīnītajiem 32 punktiem ierindojās ceturtajā vietā. Aiz muguras palikušas lieliskas spēles pret līderēm "Ķekavas Bulldogs" un "FS Masters/Ulbroka", bet ar tuvākajiem konkurentiem "FBK Baloži" un "CPSS/Lekrings" uzvaras dalītas uz pusēm.

Sākoties izslēgšanas spēlēm, ceturtdaļfinālā uzreiz pretī ļoti nopietns pārbaudījums, pērnās sezonas bronzas mača atkārtojums pret "CPSS/Lekrings". Kopvērtējumā cēsnieki ierindojušies aiz FK Kurši vienības, tomēr savstarpējās spēlēs katrs ticis pie panākuma savā laukumā. Prognozēt uzvarētāju šajā duelī ir sevišķi sarežģīti, tāpēc komandai noteikti noderēs atbalsts mājas spēlē 18. martā plkst. 13:30.

Ar sīkstu aizsardzību Kurši U14 tiksies pret "Irlavu"

Pēc viena gada pauzes Jaunatnes čempionāta 1. divīzijā atgriezās U14 komanda. Pamatturnīra 18 spēlēs K.Klamera vadītā komanda sevi apliecināja kā sīkstu pretinieku un beigās tikai par vienu punktu atpalika no iekļūšanas TOP6. Lai arī punkti nekrājās tik raiti kā gribētos, tomēr jaunie liepājnieki ne vienā vien spēlē pakutināja nervus teju visām labākajām vienībām.

Play-off ceturtdaļfinālā komandu sagaida tikšanās ar turnīra vicelīderi "Irlavu". Lai arī pretinieks kopumā demonstrējis pārliecinošu spēli, tomēr Liepājas florbolistu sīkstumu demonstrē abas regulārā turnīra spēles. Viesos aizraujošā mačā atzīts mājinieku pārākums ar 3:6, bet savā laukumā minimāla neveiksme ar 4:5. Atceroties abus mačus, ir pamats cerībām, ka ar stabilu spēli aizsardzībā ir iespējams sarūpēt pārsteigumu. Pirmā ceturtdaļfināla spēle Liepājā gaidāma 17. martā plkst. 17:00, bet atbildes spēle Irlavā - 22. martā.

Arī Kurši U13 ceturtdaļfinālā spēkosies ar cēsniekiem

Notikumiem bagātu sezonu līdz šim aizvadījuši FK Kurši U13 florbolisti, kas sezonas ievadā tiecās pretī tabulas pirmajām divām pozīcijām, tomēr izskaņā piedzīvoja trīs neveiksmes pēc kārtas un beigās palika ceturtie. K.Klamera vadītā komanda spēlē ļoti rezultatīvu spēli, 20 mačos izceļoties ar 202 vārtu guvumiem, kas ir trešais labākais rādītājs līgā.

Jau pirmajā play-off kārtā gaidāma cīņa ar "CPSS/Lekrings" vienību. Savā laukumā liepājnieki svinējuši pārliecinošu uzvaru 10:3, bet viesos piedzīvota neveiksme ar 5:7. Šajā duelī par favorītiem uzskatāmi FK Kurši florbolisti, tomēr to būs jāapliecina arī laukumā, jo arī pretinieki nopietni gatavojas cīņai. Pirmā ceturtdaļfināla spēle gaidāma šo svētdien Cēsīs, bet atbildes mačs Liepājā norisināsies 18. martā plkst. 12:00.

Kurši U12Y iespēja izbaudīt play-off cīņas

Šosezon U12 vecuma grupā FK Kurši startē ar divām komandām divās divīzijās. FK Kurši Y itin sekmīgi pārbaudījuši savas spējas 2. divīzijas turnīrā. Turnīra izskaņā ar 18 mačos izcīnītajiem 35 punktiem liepājnieki ierindojušies 4. vietā desmit komandu konkurencē.

Turnīra nolikums paredz, ka izslēgšanas spēlēs tiekas divas pēdējās 1. divīzijas komandas un sešas labākās 2. divīzijas komandas, tāpēc ceturtdaļfinālā gaidāma tikšanās ar 2. divīzijas pārliecinošajiem uzvarētājiem FBK Riga Rockets. Regulārajā turnīrā abās spēlēs itin droši pie uzvarām tikuši pretinieki un tieši viņi uzskatāmi par šī pāra favorītiem. Pirmā savstarpējā spēle gaidāma Liepājā 18. martā plkst.16:15, bet atbildes spēle Rīgā - 24. martā.


Veiksmi FK Kurši jauniešu komandām!