Svētdien vakarā no Tallinas atgriezās FK Kurši jaunie florbolisti, kuri no Igaunijas uz Liepāju atveda sudraba medaļas, kā arī vērtīgu un neatsveramu pieredzi.

Pēc trīs gadu pārtraukuma florbola apritē atgriezās "Tallink Floorball Tournament", uz kuru liepājniekie devās ar trīs komandām - U10, U11 un U13 vienībām. Šajā gadā uzspīdēja U11 puiši, tiekot līdz turnīra finālam un mājās pārvedot sudraba medaļas.

U10 turnīru noslēdz 6. vietā

Turnīra debijas spēlē FK Kurši tikās ar Somijas komandu SALIBANDY TEAM -97/Keltainen. Mača ievadā liepājnieki izvirzījās vadībā ar 3:0, tomēr turpinājumā somi prasmīgāk realizēja savas izdevības un spēli pabeidza ar uzvaru 8:4. Otrajā spēlē Normunda Krūmiņa trenētie puiši atkal iesāka teicami, panākot 4:2 vadību pēc pirmā puslaika pret Talsu NSS/Krauzers. Otrajā puslaikā "iestrēga" liepājnieku uzbrukums, tikmēr oponentu spēle atraisījās. Pēdējās minūtēs Kurši izdarīja pamatīgu spiedienu, taču piedzīvoja minimālu zaudējumu ar 5:6. Noslēdzošanā pamatturnīra spēlē Kurši tikās ar Bedrock/Vangaži. Spēles 19. minūtē komandas šķīra vienu vārtu starpība (1:2), tomēr spēles izskaņā vairāk enerģijas bija atlicis pretiniekiem, kuri svinēja uzvaru ar 8:2.

Turnīra noslēdzošajā dienā FK Kurši iesaistījās cīņā par 5. vietu. Pirmajā mačā viņiem itin viegli padevās apspēlēt FBK Valmiera/VSS ar 9:6, bet Tallink Floorball Tournament pēdējā spēlē ar 2:8 atzina SALIBANDY TEAM -97/Keltainen pārākumu, tādējādi tiekot pie 6. vietas. 

Piecās aizvadītajās spēlēs liepājnieki tika pie viena panākuma. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar 5 (4+1) punktiem bija Kristers Cveiģelis, tāpat rezultatīvi bija Kristers Runiķis (3+1), Marks Kurvins (3+0), Raivo Sviķis (2+1).

U11 aizvada lielisku turnīru un izcīna sudrabu

Uz Tallinu devās arī mūsu ambiciozākā komanda, trenera Kaspara Klamera vadītā U11 vienība. Pamatturnīru liepājnieki atklāja ar graujošu 26:0 pret Igaunijas komandu Mehed ei nuta/ Saaremaa SHK. Arī otrajā spēlē Kurši itin pārliecinoši ar 6:2 apspēlēja Somijas vienību SALIBANDY TEAM -97/Musta. Pirms grupu turnīra noslēdzošās spēles Liepājas florbolisti jau bija nodrošinājuši uzvaru grupā. Neskatoties uz to, FK Kurši ar 6:1 sakāva arī FBK Baloži.

Pusfinālā komandai pretī stājās otras grupas otrās vietas ieguvēji Bauskas BJSS. Pirmajā puslaikā starp komandām notika spraiga spēkošanās, vadībā ar 3:2 atrodoties kurzemniekiem. Otrā puslaika sākumā Kurši ātri vien guva vēl trīs vārtus un atlikušajā laikā pārliecinoši noveda spēli līdz panākumam 7:2. Svētdien lielajā finālā viņiem pretī stājās Somijas spēcīgā un atpazīstamā komanda M-Team. Maču ar vārtiem atklāja liepājnieki, tomēr somi līdz puslaikam panāca vadību 3:1. Arī otrajās 15 minūtēs abas komandas nepiekāpīgi cīnījās un intriga saglabājās līdz pat mača izskaņai, tomēr atskanot beigu sirēnai gavilēja mūsu pretinieki.

Izcilu rezultativitāti demonstrēja Emīls Šalts, kurš ar 12 (10+2) punktiem kļuva par dalītu rezultatīvāko turnīra spēlētāju. Atzinības cienīgs sniegums arī Edvardam Eglienam (6+4), Ričardam Ziņģim (5+3) un Tomasam Pāpem (6+2).

U13 tiek pie vienas uzvaras un pārbauda spēkus pret somiem

Tikmēr U13 puišiem kopā ar treneriem Tomu Jāni Dzērvi un Kasparu Klameru turnīrs bija iespēja pārbaudīt spēkus pret spēcīgām pašmāju un vēl spēcīgākām Somijas komandām. Atklāšanas spēlē liepājnieki ar 1:5 atzina somu LFT08 Akatemia pārākumu, kuri turnīra noslēgumā spēlēja finālā. Piektdienas vēlajā mačā tikšanās ar Lielvārde U13, kurā arī neveiksme ar 1:7. Turnīra otro dienu FK Kurši iesāka pret valmieriešiem. Lai arī ar precīzu metienu rezultātu atklāja pretinieki, pie uzvaras ar 4:1 tika Kurzemes florbolisti, svinot pirmo panākumu. Turnīra pēdējā spēlē mūsu puišiem pretī stājās spēcīgā Somijas Ilves Salibandy, bet uz spēles likme - iekļūšana izslēģsanas turnīrā. Spēlējot vairākumā, rezultātu atklāja oponenti. Otrā puslaika ievadā pēc individuāla reida rezultātu uz tablo izlīdzināja M.Pusaudzis. 25. minūtē Ilves panāca 2:1 un liepājnieki sāka pakaļdzīšanos. Lai arī Kurši izdarīja nopietnu spiedienu uz pretinieku vārtiem, tomēr panākt neizšķirtu neizdevās.

Kuršu komandā ar 3 (2+1) punktiem izcēlās kapteinis Madars Pusaudzis un aizsargs (2+1) Samuēls Ķeris. Divi vārtu guvumi Mārcim Griķītim, bet divas rezultatīvas piespēles - Oliveram Skanim.

 

Paldies komandām, treneriem, līdzbraucējiem, kā arī līdzjutējiem pie ekrāniem Liepājā par šo turnīru!