Moravian Cup 2022 uzvarētāju kauss ceļo uz Liepāju! Čehijas pilsētā Olomoucā notikušajā turnīrā triumfu U12 grupā svinēja trenera Kaspara Klamera vadītā FK Kurši komanda.

Naktī uz piektdienu komanda 14 florbolistu, trenera Kaspara un kupla vecāku pulka sastāvā devās uz Čehiju, lai sestdien un svētdien dotos laukumā starptautiskajā pirmssezonas turnīrā Moravian Cup 2022. Pirmā ārvalstu pieredze šī gada pavasarī Tallinā komandai noslēdzās finālu ar sudraba medaļām, tāpēc tika lemts krāt vērtīgo ārzemju turnīru pieredzi jau septembrī Čehijā.

U12 vecuma grupā startēja 16 komandas, kas bija sadalītas četrās apakšgrupās. Turnīra atklāšanas spēlē, spītējot satraukumam un nervozitātei, svinēta uzvara 4:1 pār FbC Frýdek-Místek. Turpinājumā gaidīja spēkošanās ar vietējo FBS Olomouc. Kurši spēli iesāka nonākot iedzinējos ar 0:2, taču līdz pamatlaika beigām spēja panāk neizšķirtu. Pirms noslēdzošās pamatturnīra spēles bija skaidrs, ka uzvaras gadījumā komanda var izcīnīt uzvaru arī grupu turnīrā. Noslēdzošo maču pret ŠSK Očov Hodonín latvieši iesāka ar 0:3, tomēr spēja lauzt cīņas gaitu un svinēja uzvaru ar 7:3.

Turnīra izslēgšanas spēles visas komandas sāka astotdaļfinālā, kur FK Kurši itin viegli ar 15:0 pārspēja SK K2 Prostějov. Nākamajā play-off kārtā jau sarežģītāka, tomēr joprojām pārliecinoša uzvara 3:0 pret FbC Asper Šumperk. Ar šo uzvaru liepājnieki nodrošināja vietu cīņā par medaļām, taču pusfinālā pretī bija gaidāmi vieni no spēcīgākajām šī vecuma komandām Čehijā - Torpedo Havířov. Patiesi spraigā un notikumiem bagātā spēlē ar rezultātu 6:4 vietu finālā nopelnīja kurši. Lielajā finālā atkārtoti nācās tikties ar vietējo Olomoucas komandu. Pamatīga fanu atbalsta vadīti FK Kurši spēja apspēlēt mājiniekus ar 4:1 uz svinēja uzvaru visā Moravian Cup 2022 turnīrā.

Par panākumu FK Kurši komandas saņēma medaļas, čempionu kausu un dāvanu karti 10 000 čehu kronu apmērā. Bez tam komandas kapteinis Edvards Zariņš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju jeb MVP un saņēma īpašu piemiņas kausu.

"Šī mūsu komandai bija lieliska iespēja, jo turnīrā satikāmies ar nezināmiem pretiniekiem, kas bija patiešām jaudīgi. Vairumā komandu pretinieki bija augumā raženāki, fiziski spēcīgi un ļoti tehniski. Jau grupu turnīrs parādīja, ka esam atbraukuši uz īsto vietu, lai pārbaudītu savus spēkus. Kā vēlāk izrādījās, trīs no četrām mūsu grupas komandām aizcīnījās līdz pat pusfinālam. Uz Olomoucu devāmies izbaudīt turnīra pieredzi un sajust savu varējumu, bet iznākumā parādījām sniegumu, kas mazliet pat šķiet pāri mūsu spējām. Nereālas emocijas puišiem, sirmi mati man un fantastisks vecāku atbalsts tribīnēs!," pēc atgriešanās Liepājā teica komandas treneris Kaspars.

Treneris atklāja, ka uzvara komandā tika svinēta dziedot "mēs esam un būsim tie labākie". Kaspars skaidroja, ka galvenā panākumu atslēga bijusi divu lielisku, līdzvērtīgu maiņu spēle, uz ko pretinieki neesot spējuši atbildēt, bet uzslavas par padarīto ir pelnījuši visi, jo īpaši florbolistu vecāki, kuri ne tikai palīdzējuši nokļūt Čehijā un organizēt ikdienu turnīra laikā, bet arī kuplā pulkā ar karogiem, taurēm un skaļām balsīm bija pārliecinoši labākie atbalstītāji visā turnīrā.

Komandā spēlēja: Rihards Meisters, Tomass Pāpe, Kristers Kairis, Martins Kairis, Eduards Valdmanis, Edvards Egliens, Raivo Poņemeckis, Patriks Ukavics, Everts Smirnovs, Ričards Ziņģis, Elza Šalte, Emīls Šalts, Gustavs Siliņš, Edvards Zariņš.

Sveicam ar panākumiem!