Šonedēļ ar pirmajiem treniņiem gatavošanos jaunajai 1. līgas sezonai uzsākusi FK Kurši komanda. Priekšā nopietns gatavošanās cikls, lai laukumā atgrieztos jau septembrī. 

Līdz Latvijas čempionāta 1. līgas sezonas sākumam ir vēl divi mēneši, bet jau šonedēļ gatavošanās ciklu ar pirmajiem treniņiem uzsākusi FK Kurši vienība. Komandas rokraksts un sastāva aprises būs stipri līdzīgas pērn redzētajam.

"Jaunā darba cikla sākums ir ļoti gaidīts notikums un sagaidu to ar patīkamu satraukumu. Ir prieks, ka gatavošanos sezonai uzsākam pilnā sastāvā un motivēti darbam. Pērn sanāca ielēkt jau ejošā vilcienā, bet tagad varam aizvadīt pilnvērtīgu sagatavošanās ciklu, lai sezonai būtu vēl gatavāki. Puiši ir par vēl vienu gadu nobriedušāki, jau pazīst un izprot spēles zīmējumu, un iekšējā konkurence dzen ikvienu uz priekšu. Komandas mērķus nospaudīsim visi kopā, bet skaidrs, ka šogad gribam spert soli uz priekšu," sacīja komandas galvenais treneris Mārtiņš Krūms.

Runājot par sagatavošanās posmu, viens no šīs pirmssezonas cikla nozīmīgākajiem notikumiem būs dalība starptautiskajā vasaras turnīrā "Czech Open 2023", kas augusta pirmajā pusē norisināsies Prāgā. FK Kurši būs vieni no 90 komandām, kas sacentīsies "Open Mens" grupā. Potenciālo pretinieku vidū ir vairākas Zviedrijas, Somijas, Šveices, Kanādas, Nīderlandes, Ukrainas, Slovākijas, Itālijas, Vācijas, Norvēģijas, ASV, Ungārijas un, protams, Čehijas valstu pārstāvētajām komandām.

Komandas sastāvs pagaidām ir bez izmaiņām, saglabājot pērnās sezonas komandas kodolu un visus vadošos spēlētājus. Tuvākajā laikā gaidāma priecīga ziņa par viena spēlētāja atgriešanos Liepājā, kā arī iespējamo pastiprinājumu vārtsargu līnijā.

Pagājušajā sezonā, kad FK Kurši atgriezās 1. līgas sacensībās pēc daudzu gadu pārtraukuma, liepājnieki pamatturnīra 18 spēlēs izcīnīja 14 uzvaras un ar 41 punktu triumfēja Rietumu divīzijā, kas nodrošināja automātiku iekļūšanu play-off pusfinālā. Tur nācās stāties pretī kaimiņiem Leģions/Grobiņas SC un piedzīvot neveiksmi, taču sezona tika pabeigta uz pozitīvas nots, bronzas mačā ar 11:4 pieveicot FK Ogre/PGD.LV.

Dalību jaunajā 2023./2024. gada sezonā Latvijas 1. līgas čempionātā apstiprinājušas jau 18 komandas. Augusta pirmajā pusē gaidāms komandu sadalījums divīzijās.