Jaunā sezona FK Kurši vienībai pienākusi ar būtiskām izmaiņām - komanda startēs Latvijas 1. līgas čempionātā un pie tās vadības atgriezies ilggadējais treneris Mārtiņš Krūms.

Liepājas florbolā pēdējā vasara aizritējusi gana raibi. Kā jau ierasts, uzsākot skolas gaitas Rīgā, vairāki kluba galvenās komandas spēlētāji pārcēlās uz dzīvi galvaspilsētā. Tāpat jau laicīgi kļuva zināms par Griezīša un Lēvalda pārcelšanos uz ārvalstu čempionātiem. Neskatoties uz izmaiņām, komandai pievienojās vairāki jaunie spēlētāji un sastāvs komplektējas itin labi. Komanda uzsāka gatavošanos ELVI florbola līgas sezonai jau jūlija sākumā un dalība Latvian Open bija iecerēta kā pēdējā pārbaude pirms sezonas starta, tomēr notikumi risinājās mazliet citādāk.

Vien augusta vidū līdzšinējais komandas treneris T.Akmeņlauks izšķīrās par amata atstāšanu un došanos laimes meklējumos citviet. Pēc neplānotajām izmaiņām kluba vadība atkārtoti veica situācijas izvērtējumu un uzsāka nākamā komandas vadītāja meklēšanu.

Drīz vien tika uzsāktas sarunas un panākta abpusēja vienošanās par FK Kurši pieredzējušākā trenera Mārtiņa Krūma atgriešanos pie kluba galvenās komandas stūres, kurš amatā atgriežas pēc divu gadu prombūtnes. FK Kurši komanda augstākās virsotnes sasniegusi tieši Mārtiņa vadībā, un viņš ar darbu ir apliecinājis, ka ir viens no labākajiem treneriem jauno talantu pilnveidošanā un audzināšanā. 

"Emocionāli atteikšanās no dalības Virslīgā bija sarežģīta, tomēr racionāli izvērtējot šī brīža apstākļus un nostājoties ar abām kājām uz zemes, saprotam, ka viens cikls ir noslēdzies un esam jauna posma sākumā. Turpinājumā pilnībā koncentrēsimies uz jauno spēlētāju attīstīšanu, tāpēc esam pārliecināti, ka 1. līgas čempionāts šim mērķim ir piemērotāks. Veidojam jaunu, enerģisku un talantīgu komandu, kurai nepieciešams audzēt muskuļus un veidot nākotnes līderus," par notiekošo sacīja Florbola sporta skolas vadītājs N.Krūmiņš. 

Šajā starpsezonā uz ārzemju čempionātiem devušies trīs kuršu jaunie talanti - līdzšinējais komandas kapteinis Gustavs Griezītis pievienojies Somijas 1. divīzijas klubam Koovee, iepriekšējās sezonas vadošais centra spēlētājs Sandis Lēvalds florbola gaitas turpinās Vācijas Bundeslīgas vienībā Floor Fighters Chemnitz, bet jaunais vārtsargs Dāvids Daniels Kalniņš dosies pāri Baltijas jūrai un meistarību pilnveidos Zviedrijā.

"Varam lepoties, ka FK Kurši talantīgākie florbolisti atrod jaunas mājas ārvalstu čempionātos. Tas noteikti ir ilggadējs treneru, pašu spēlētāju un organizācijas darbības rezultāts un arī sava veida novērtējums. Tomēr jāatzīst, ka katra jaunā spēlētāja došanās prom izņem pa vienam puzles gabaliņam jau tā jaunajā komandā, ar kuru esam strādājuši pēdējos divus gadus," stāsta Krūmiņš.

Vien divas nedēļas pirms ELVI florbola līgas sezonas sākuma FK Kurši ir atsaukuši savu dalību un gatavo komandu startam Latvijas 1. līgas čempionātā. M.Krūma vadītā komanda būs veidota no perspektīvākajiem FK Kurši audzēkņiem, kā arī rindas papildinās pāris pieredzes bagātāki spēlētāji, lai veicinātu jauno spēlētāju izaugsmi gan treniņos, gan spēlēs.

FK Kurši atgriežas 1. līgas čempionātā, kur pēdējo reizi startēja 2006./2007. gada sezonā. Pēc spēka Latvijas otrajā spēcīgākajā līgā šosezon startēs 18 komandas no visiem Latvijas reģioniem. Lielākā daļa no komandām ir klubu galvenās komandas, bet starp tām ir arī vairāki fārmklubi. 

Šīs sezonas uzdevums būs ne tikai attīstīt jaunos spēlētājus, bet arī cīnīties par augstākajām vietām turnīra noslēgumā. Ievērojot sportiskos principus, Latvijas 1. līgas uzvarētājiem tiek dota iespēja atgriezties spēcīgāko pulkā. Lai arī šobrīd esam spēruši soli atpakaļ, komandas mērķis pārskatāmā nākotnē ir gūt rūdījumu, pierādīt savas spējas 1. līgas čempionātā un ar jau nobriedušāku komandu atgriezties spēcīgāko pulkā.