Oficiāli panāktas vienošanās par divu jauno un talantīgo FK Kurši spēlētāju pārcelšanos un karjeru turpināšanu ārvalstu čempionātos. Gustavs Griezītis jauno sezonu uzsāks Somijā, bet Sandis Lēvalds izmēģinās spēkus Vācijas Bundeslīgā.

Komandas pēdējo divu sezonu kapteinis Gustavs Griezītis pārcēlies uz Somijas Divari līgas komandu Koovee, ko vada Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhemeki. Pērn 18 gadus jaunais aizsargs aizvadīja savu labāko ELVI florbola līgas sezonu, izceļoties ar 35 (21+14) rezultativitātes punktiem. 2021. gadā Gustavs debitēja Latvijas U19 izlases sastāvā pasaules čempionātā, bet šopavasar jau aizvadīja savas pirmās spēles arī Latvijas vīriešu izlases kreklā, atzīmējoties ar vārtiem pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā un, iespējams, kļūstot par visu laiku jaunāko Latvijas florbolistu, kurš atzīmējies ar vārtu guvumu oficiālā spēlē.

Neilgi pēc tam tapis zināms, ka, noslēdzoties mācībām Liepājas Valsts tehnikumā, ceļu uz ārzemēm izvēlējies arī 20 gadus vecais centra uzbrucējs Sandis Lēvalds. Par viņa jauno komandu kļuvusi Vācijas Bundeslīgas vienība Čemnicas Floor Fighters. Arī Lēvaldam pērnā bija punktu izteiksmē ražīgākā sezona, 20 mačos tiekot pie 30 (18+12) rezultativitāte punktiem. Tāpat Sandis 2021. gadā teicami pārstāvēja Latvijas U19 izlasi pasaules čempionātā Čehijā.

"Šis ir liels notikums puišiem un arī FK Kurši organizācijai. Mūsu talantīgākie puiši agrā vecumā ir pierādījuši savas kvalitātes un nopelnījuši iespēju florbola gaitas turpinās ārvalstu čempionātos. Gan Gustavs, gan Sandis pēdējās divās sezonās spēlēja vadošās lomas komandā, tāpēc noteikti izjutīsim viņu trūkumu jaunajā sezonā, taču nešaubāmies, ka ar gūtajām pieredzēm un rūdījumu abi atgriezīsies Liepājā un sekmēs FK Kurši panākumus nākotnē. Novēlam abiem izdošanos un spilgti apliecināt sevi arī aiz Latvijas robežām! Mēs turēsim īkšķus," sacīja Florbola Sporta skolas vadītājs Normunds Krūmiņš.

Griezītim pārcelšanās uz Koovee plānota šī mēneša otrajā pusē, bet Lēvalds uz Vāciju dosies augustā, lai kopā ar komandām gatavotos gaidāmajai sezonai. Sekosim līdzi abu liepājnieku sekmēm arī sezonas laikā.

Lai izdodas!