Sestdien, 5. oktobrī kuršus izbraukumā gaida tikai šķietami vienkāršs pārbaudījums. Mūsu pretiniece "Ķekava" Elvi līgas kopvērtējumā ieņem necilo 9. vietu, taču Pierīgas komandai pagaidām ir otra drošākā aizsardzība virslīgā.

 

"Ķekavai" šosezon ir pieticīga rezultativitāte un arī punktu medījums ir trūcīgs. Vienīgā uzvara izcīnīta ar 6:3 pret "Bausku", kas sezonas startā izskatās pēc virslīgas potenciālās pastarītes.

Taču pat turnīra līderis "Lekrings" ķekavnieku vārtos spēja nogādāt tikai 4 golus (4:1), bet vicelīderis "Talsu NSS/Krauzers" tikai pēdējā periodā salauza "Ķekavas" pretestību un uzvarēja ar 7:3.

Pa vidu starp šiem rezultātiem bija mačs, kurā mūsējo 5. oktobra oponenti ar 6:3 pārspēja "Bausku".

Ir pamats domāt, ka skats uz turnīra tabulu ir mānīgs, un pret "Ķekavu" ir jāizturas nevis kā pret pastarīti, bet kā pret komandu, kam ir pietekami daudz jaudas, lai aizsūtītu nokdaunā jebkuru nominālo favorītu.

Ņemot vērā Ķekavas vienības pieticīgo rezultativitāti, ir lieki meklēt šīs komandas spēlētājus līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta augšgalā. Pagaidām vislabāk ar punktu gūšanu veicas Liepājas florbola audzēknim Edžum Bunkam, kurš pieminētajā listē ar 4 (1+3) punktiem ieņem 40. vietu. Liepājas komandā savu rezultativitātes guru reputāciju pilnībā attaisno Toms Akmeņlauks, kuram ir 9 (2+7) punkti. Toms ir čempionāta piektais rezultatīvākais spēlētājs.

Toties cita aina paveras, ja aplūkojam labāko vārtsargu topu. Tā 3. pozīcijā atrodas ķekavnieks Reinis Kirilko, kurš laukumā pavadītājās 60 minūtēs ir atzīmējies ar 88,89% atvairīto metienu. Mūsu Edgars Rimarenko ar 83,17% ierindojas saraksta 9. vietā.

Šosezon "Kurši/Ekovalis" var būt rezervēti gandarīti par samērā sekmīgo sezonas startu, un, pret pretiniekiem izturoties cieņpilni, šī spēle ir laba iespēja turpināt krāt punktus.

Pagājušās sezonas divos mačos pret "Ķekavu" mums tas neizdevās. Pirmajā aplī pretinieki savā laukumā bija pārāki ar 13:8, bet Liepājā kuršiem revanšs neizdevās – zaudējums ar 7:9. Tātad mums ir vēl viens iemesls kārtīgi noskaņoties.

 

 

 

PĒDĒJĀS 5 SAVSTARPĒJĀS SPĒLES

 

27.01.19    "Kurši" – "Ķekava"       7:9

27.10.18    "Ķekava" – "Kurši"       13:8

03.12.17    "Ķekava" – "Kurši"       7:8 (Pag.)

15.10.17    "Kurši" – "Ķekava"       8:7

19.02.17    "Kurši" – "Ķekava"       11:7

 

KOMENTĀRS

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Pēdējās sezonās "Ķekava" mums ir neērta pretiniece ar agresīvu un nepiekāpīgu spēles stilu. "Ķekava" bieži vien izceļas ar daudziem noraidījumiem. Pagājušajā sezonā ķekavnieki neiekļuva izslēgšanas spēlēs un, iespējams, alkst to izdarīt šosezon. Tas būs daudz grūtāk, jo komandu ir pametuši līderi – Klāvs Jansons un Endijs Klestrovs. Bez līderiem "Ķekeva" izskatās nedaudz vājāka.

Mēs dodamies izbraukumā ar domu par 3 punktiem. Mūsu mērķis ir uzspiest savu spēles stilu. Domāju, ka "Ķekava" spēlēs zemu, spēlēs no aizsardzības. Komandas trumpis ir pretuzbrukums. Gadu gaitā ķekavnieku spēles stils nav mainījies. Mēs pagājušajā gadā Liepājā uzkāpām uz šī grābekļa un zaudējām, lai arī bijām vadībā ar 5:0. Sākotnēji komanda spēlēja augstu, pēc tam – zemu, un mēs atdūrāmies pret autobusu.

Mūsu komanda ir mainījusies, esam kļuvuši gudrāki, turklāt sastāvs ir papildināts. Braucam favorītu statusā, bet nedrīkstam pretinieku nenovērtēt. Domāju, ka būs diezgan liels kapiņš.