Foto: Ģirts Gertsons

"Kurši/Ekovalis" Latvijas florbola virslīgas ceturtdaļfinālā pret Cēsu "Lekringu" sestdien savā laukumā aizraujošā cīņā uzvarēja ar 6:4 (2:2, 3:2, 1:0), bet svētdien mēs kapitulējām ar 2:9 (1:1, 0:5, 1:3). Sērijā līdz četrām uzvarām piekāpjamies ar rezultātu 1-3, un nākamo maču sestdien aizvadīsim Cēsīs.

Sērijas trešā mača sākumā kurši savā laukuma pusē nopelnīja vairākus mazos sodus, bet "Lekringam" padevās bīstams raidījums pa Edgara Rimarenko vārtiem. Mūsēji centās spēlēt plaši un veidot ātru saspēli, taču viesi aizsardzībā bija kompakti un nedeva mums daudz brīvības uzbrukumā.

Piektajā minūtē vidzemniekiem bija vajadzīgas tikai 7 sekundes, lai realizētu vairākumu, bet vēl pēc minūtes cēsinieki panāca 2:0 savā labā. Pirmā perioda otrajā pusē Kaspars Klamers un Ingars Jansons līdzsvaroja rezultātu, taču otrajā periodā "Lekrings" atkal realizēja viena spēlētāja pārsvaru, bet pēc neilga laika panāca arī 4:2.

Ap perioda vidu "Kurši/Ekovalis" lauza cīņas gaitu. Brīdī, kad abas komandas spēlēja nepilnos sastāvos, brīvo laukumu izmantoja Ingars Jansons, kurš pēc lieliska individuālā reida pa kreiso malu samazināja rezultāta starpību līdz 3:4. Mūsējie turpināja savu spiedienu, un, lai arī brīžiem kuršu prāts bija ātrāks par kājām, radījām spiedienu uz sāncenšu vārtiem, kas noslēdzās ar soda metienu. To meistarīgi realizēja Mihails Kostusevs, bet vēl pēc mazliet vairāk nekā vienas minūtes Ričards Dēvits sekmīgi pacīnījās viesu vārtu priekšā un izvirzīja mājiniekus vadībā.

Trešo periodu abas komandas sāka ar vārtu gūšanas iespējām, bet mūsējo cietokšņa tuvumā bija vairāk trauksmes. Tā noslēdzās ar soda metienu, kuru izcili atvairīja Aksles Imbovics, tomēr šī epizode cīņu nenomierināja. Vidzemnieku spiediens turpinājās, taču kurši atbildēja ar teicamu ātru uzbrukumu, ko iesāka ar tālu vertikālu piespēli, turpināja ar horizontālu pasi, bet kombināciju noslēdza Klamera gols no uzbrukuma zonas vidus.

Turpinājumā liepājniekiem netrūka darba aizsardzībā. "Lekrings" vēl noskandināja vārtu pārliktni, bet pamatlaika izskaņā mājinieki neizmantoja iespējas raidīt bumbu viesu tukšos vārtos. Darba netrūka arī teicamu maču aizvadījušajam Rimarenko, kurš cīņas galotnē ar ķiveri atvairīja sāncenšu spēcīgu metienu, bet jau pēc dažām sekundēm vārtsargs kopā ar saviem komandas biedriem līksmoja par svarīgo uzvaru.

Nākamajā dienā Edgars Freimanis 3. minūtē izvirzīja kuršus vadībā, bet Cēsu komanda jau pirmajā puslaikā izlīdzināja rezultātu. Otrajā trešdaļā viesi mūsējos nokautēja ar vēl 5 goliem un panāca 6:1, bet vēl 3 vārtus viesi sameta nepilnu divu minūšu laikā trešā perioda vidū. Ingars Jansons 57. minūtē izcēlās ar spēles pēdējiem vārtiem. Graujoša bija ne tikai gūto vārtu attiecība, bet arī metienu statistika – 26:64 "Lekringa" labā.

Ja "Kurši/Ekovalis" sestdien viesos uzvarēs, tad sērija 17. martā atgriezīsies Liepājā, bet mūsējo neveiksmes gadījumā kuršiem šī sezona būs beigusies.

 

KOMENTĀRS

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Pirmajā Liepājas spēlē mums bija tas, kā pietrūka izbraukumā – veiksmes, rakstura, momentu realizācijas un pašaizliedzīgas spēles. Visi gūlās zem metieniem, fantastiski nospēlēja vārtsargi.

Mēs papētījām savu sniegumu izbraukumā, kur mazliet pietrūka bumbas kustības ar malu strauju nomaiņu. Tas mums deva diezgan labu rezultātu. Bija arī mirkļi, kad "Lekrings" mūs sagaidīja augstāk. Līdz ar to vienkāršojām spēli. Vairs tik ļoti nepaļāvāmies uz daudzām īsām piespēlēm, spēlējām garas bumbas. Varbūt var likties, ka tā ir spēlēšana bez tehniskā arsenāla, bet tas bija ar mērķi tikta garām uzreiz četriem pretiniekiem, ieskriet tukšajās zonās. Domāju, ka tas nostrādāja. Mūsu mīnuss ir tāds, ka netiekam galā ar pretinieku vairākumu.

Otrajā spēlē "Lekrings" bija sakārtojis galvu un pārējās lietas. Mums pagaidām neizdodas apturēt viņu vairākumu, pieklibo mūsu vairākums. Varbūt, ka vakardienas rezultātu paņēmām līdzi uz šodienas spēli. Izskatījāmies mazliet bezzobaini. Uzbrukuma zonā bez tendences uz vārtiem. Domāju, ka šodienas zaudējums bija pelnīts.

Avots: Kurzemes Vārds