Pirms pusotras nedēļas ELVI florbola līgas sezonu ar skaistu panākumu piepildītu LOC Manēžas tribīņu priekšā noslēdza FK Kurši komanda. Pirnācis laiks atskatīties, kā liepājniekiem veicās šajā gadā.

Aiz muguras palikusi 24 spēļu garā ELVI florbola līgas sezona. Liepājas florbolistu sekmes sezonas gaitā bijušas mainīgas, tomēr marta vidū tā ir noslēgusies ar uzvaru play-out turnīrā un vietas nosargāšanu spēcīgāko aprindās arī nākamgad. Turpmākajās rindās piedāvājam atskatīties uz sezonā piedzīvoto, koncentrēti ielūkoties paveiktajā play-out turnīrā un iezīmēt komandas tālākās perspektīves.

Regulārā sezona

Komandas kodols saglabājās stipri līdzīgs kā pērn, prom uz Šveici devās O.Bergmanis, bet M.Puķīte pārcēlās uz dzīvi Rīgā. Visi pārējie pērnā gada vadošie bija uz strīpas, kas ar cerībām lika raudzīties par cīņu iekļūšanai TOP8. Pēdējās trīs sezonas ELVI florbola līgas norisi būtiski ietekmējisi Covid-19 vīrusa saistītā saslimšana, izņēmums nebija arī šis gads.

Pēc pamatīgi ieguldīta darba vasaras periodā, FK Kurši atklāšanas spēlē savā laukumā ar 8:6 apspēlēja 2019. gada finālisti Oxdog Ulbroka LU. Tam sekoja spaigs zaudējums viesos pret debitanti FBK SĀC, kuri sezonas ievadā pārsteidza ne vienu vien komandu. Turpinājumā liepājnieki LOC Manēžā bez variantiem ar 15:4 sakauj RTU/Rockets un sāk šķist, ka komanda sāk atvērties. Par pagrieziena punktu kļuva sāpīgs zaudējums Bauskā, kad Kurši ne vien zaudēja līgas pastarītei, bet uz ilgāku laiku palika arī bez kapteiņa Gustava Griezīša, kuram savainojums liedza iespēju doties laukumā līdz pat decembra izskaņai.

Zaudējums Bauskā uzsāka komandas nevieksmju sēriju, uzreiz sekoja trīs neveiksme pret nominālajiem favorītiem, bet tad, oktobra vidū, ELVI florbola līgā tika noteikta 6 nedēļu pauze vīrusa izplatības dēļ. Čempionātam atsākoties novembra beigās, FK Kurši saskārās ar sastāva problēmām, vairākas spēles aizvadot stipri saīsinātā sastāvā un iztrūkstot vairākiem līderiem. Savām likstām liepājnieki lika punktu 19. decembrī, kad, pārtraucot astoņu zaudējumu sēriju, mājās uzveica spēcīgo Ķekavu.

Gadu mijā liepājnieki aizvien pretendēja uz vietu labāko astoņu komandu pulkā, tomēr uzvaras nekrājās tik raiti, kā gribētos. Neskaitāmās spēlēs Kurši varonīgi cīnījās 40, reizēm 50 un vairāk minūtes, tomēr vairākkārt izšķirošajos brīžos joprojām pievīla īsais rezervistu soliņš, liedzot iespēju novest spēles līdz pozitīvam iznākumam. Trīs kārtas pirms pamatturnīra beigām kļuva skaidrs, ka play-off šogad vairs nav sasniedzams. Regulāro čempionātu FK Kurši ar 22 spēlēs izcīnītajiem 16 punktiem noslēdza 10. vietā 12 komandu konkurencē.

Play-out turnīrs

Pamatturnīra pēdējā spēlē Kurši pagarinājumā piekāpās Lielvārdes florbolistiem, taču jau laicīgi bija skaidrs, ka sezona vēl nebūt nav galā. Komandas, kas ierindojās no 9. līdz 12. vietai, savā starpā aizvadīja play-out turnīru, lai noskaidrotu vienu komandu, kas aizstāvēs savas pozīcijas ELVI florbola līgā pret 1. līgas pretendetkomandu. FK Kurši turnīrā līdz divām uzvarām tikās ar tabulas kaimiņiem, 11. vietā esošajiem RTU/Rockets, kurus regulārajā čempionātā izdevās pārliecinoši apspēlēt abos mačos. 

Komandu pirmajā tikšanās Rīgā, Rimi Olimpiskajā centrā, jau no pirmajām minūtēm tapa skaidrs, ka pilnā sastāvā spēlējošie kurzemnieki ir izteikti cīņas favorīti, ko ātri vien apliecināja arī uz tablo. RTU/Rockets otrajā periodā vēl mazliet izrādīja pretestību, tomēr izskaņā liepājnieku pārsvars bija neapšaubām un viņi svinēja pārliecinošu uzvaru ar 11:2.

Otrā spēkošanās notika nedēļu vēlāk, bet jau Liepājā. Pēdējās covid-19 ierobežojumu izmaiņas pēc divu gadu pārtraukuma ļāva atvērt visas tribīnes un sarīkot patiesus florbola svētkus. Cīņa uz LOC Manēžas grīdas izvētās krietni spraigāka nekā nedēļu iepriekš Rīgā. Mača ievadā vadībā izvirzījās viesi, tomēr līdz pirmās trešdaļas izskaņai liepājnieki panāca vadību 3:2. Spēles otro nogriezni pārliecinoši iesāka Kurši, palielinot starpību līdz trīs vārtiem, tomēr arī "raķetes" nebija mierā ar to un atbildēja ar precīziem uzbrukumiem. Noslēdzošās 20 minūtes ar precīzu metienu atklāja Kaspars Klamers, kas vēlāk arī izrādījās pēdējie komandas vārti šajā sezonā.

FK Kurši teju 200 skatītāju priekšā svinēja uzvaru ar 8:5, sērijā apspēlējot pretinieku ar 2:0. Ar šo panākumu komanda nodrošināja vietas saglabāšanu ELVI florbola līgā arī nākamajā sezonā, kā arī nosūtīja pretiniekus uz otro pārspēļu kārtu par vietas saglabāšanu.

Ar jaunu sastāvu un vēlmi kļūt labākiem

Šajā sezonā FK Kurši komandas rindās laukumā izgāja 27 spēlētāji. Balkus pieredzes bagātajiem R.Buša un E.Rimarenko, komandas pamatkodolu veido gados jauni spēlētāji, no kuriem lielākā daļa līdz pat jūnijam aizstāvēs Kuršu krāsas arī jaunatnes čempionātos U18 un U16 grupās. Komandas vidējais vecums tikai mazliet pārsniedz 20 gadu slieksni, padarot Liepājas komandu par otro jaunāko visā ELVI florbola līgā.

Debijas sezonā ar  četriem vārtu guvumiem 21 spēlē izcēlās K.Ķemeris, bet savas pirmās spēles ELVI florbola līgā aizvadīja jaunie Roberts Grots (8 sp.), M.Einiņš (5) un K.Lamberts (3). Pēc garākas pauzes lielās komandas pieteikumā atgriezās K.Ā.Antāns, atzīmējoties ar pirmajiem rezultativitātes (0+3) punktiem ELVI līgā.

Virkne jauno spēlētāju šogad aizvadīja savas otrās sezonas FK Kurši rindās. Statistiski lielāko progresu piedzīvojis P.Bliska, kurš pērn 21 spēlē tika pie 5 punktiem, bet šosezon 9 mačos iekrāja divtik vairāk - 10. Ja ne trauma sezonas vidū, tad šie skaitļi būtu vēl augošāki, bet tagad viņš atlabst no smagas ceļgala traumas un ir apņēmības pilns nākamsezon atgriezties komandā. Arī T.Peniķis šogad izcēlās ar 10 rezultativitātes punktiem, pērn viņa rēķinā - 6. E.Ezeriņš pieteicās FK Kurši rindās ar vieniem vārtiem, bet šogad pienesums kļuvis ražīgāks - 3 vārti un 3 piespēles. Tikmēr R.Alonderis pēc "sausā" gada pērn, šogad izcēlies ne vien ar saviem pirmajiem vārtiem ELVI līgā,bet kopumā guvis 4 vārtus.

Savu rezultatīvāko sezonu ELVI līgā aizvadījuši Ralfs Polis un Gustavs Griezītis, kuri abi labojuši savus rādītājus vārtos, piespēlēs un punktos. Ralfam šosezon 23 precīzi metieni un 13 rezultatīvas piespēles, bet Gustavam 21 vārti un 14 piespēles. Arī trešais U19 izlases dalībnieks šovasar aizvadītajā pasaules čempionātā Sandis Lēvalds uzstādījis jaunu rezultativitātes rekordu - 30 punkti vienā sezonā.

Tikmēr savā 14. sezonā Virslīgā visvairāk rezultatīvo piespēļu vienas sezonas laikā atdevis Kaspars Klamers, viņam tādas šogad bijušas 20. Renesansi piedzīvojis Raitis Bušs, kurš aizvadījis rezultatīvāko sezonu kopš 2015. gada, šogad atzīmējoties ar 16 punktiem. Visbeidzot, par komandas rezultatīvāko spēlētāju šajā sezonā kļuva Toms Akmeņlauks ar 48 (22+26) punktiem, kas ir viņa labākais rādītājs liepājnieku rindās.

Starpsezonā būtisku lomu spēlēs sastāva komplektācija, tomēr arī nākamsezon sastāva aprises būs stipri līdzīgas kā šogad. Turpinot progresēt jaunajiem spēlētājiem un iespēju robežās saglabājot pieredzējušo spēlētāju sastāvu, liepājniekiem ir visas iespējas pēc divu gadu pārtraukuma ielauzties TOP8. To arī sagaidām!