"Kurši/Ekovalis" Elvi florbola līgā nedēļas nogalē piedzīvoja divas neveiksmes Vidzemes izbraukumā. Vispirms liepājnieki nesasmēla mača vidusdaļā izlieto ūdeni un neizglābās no zaudējuma "Valmierai" – 8:10 (2:13, 0:3, 6:4). Šai neveiksmei sekoja zaudējums ar 2:7 (0:2, 1:2, 1:3) pret turnīra līderi Cēsu "Lekrings". Liepājas florbolisti trīs kārtas pirms regulārās sezonas beigām turnīra kopvērtējumā atrodas 7. vietā un vēl nav garantējuši līdzdalību izslēgšanas spēlēs.

"Valmiera" – "Kurši/Ekovalis" 10:8

Vārti: 02:14 Semjonovs – 1:0, 09:45 Aniņš – 1:1, 14:34 Urbanovičs – 2:1, 15:01 Griezītis – 2:2, 15:44 Kārkliņš – 3:2. 23:49 Vilks – 4:2 (vair.), 24:12 Balodis – 5:2, 39:50 Semjonovs – 6:2. 42:24 Liepiņš – 7:2, 43:06 Griezītis – 7:3, 44:51 Lēvalds – 7:4, 46:28 Broks – 8:4, 48:12 Kārkliņš – 9:4 (maz.), 48:49 Lēvalds – 9:5 (soda met.), 50:04 Semjonovs – 10:5 (tukšos vārtos), 53:21 Kostusevs – 10:6, 56:35 Klamers – 10:7, 57:30 Akmeņlauks – 10:8.

Valmieriešiem jau no spēles sākuma piederēja iniciatīva, ko viņi pārvērta vārtu guvumos, taču viesi turēja līdzi un divreiz izlīdzināja rezultātu. Valmieras vērši sekmīgi cīnījās uzbrukuma zonā, kā arī izmantoja kuršu kļūdas izejot no zonas. Par viesu iedarbīgāko instrumentu kļuva ātra pāreja uzbrukumā.

Pirmo trešdaļu "Kurši/Ekovalis" noslēdza ar minimālu deficītu, bet otrais periods kļuva par katastrofu. Mājinieki būtībā atņēma viesiem viņu galveno spēles instrumentu – ilgstošu un pacietīgu uzbrukumu. Kurzemes vienība izskatījās nedaudz apjukusi un negatava šādam cīņas ritējumam. Kurzemniekiem neizdevās uzspiest savu spēles stilu, turklāt aizsardzībā kurši regulāri pazaudēja pretspēlētājus.

Trešā perioda ievadā Liepājas florbolisti ielaida 5. vārtus pēc kārtas un 7. visā spēlē, kas iezīmēja smagu sakāvi, taču cīņa vēl nebija galā. Tāpat kā mača ievadā, arī trešajā periodā par komandas kaujā saucējiem kļuva vienības gados jaunie spēlētāji – Aniņš, Griezītis, Lēvalds. Liepājniekiem sekmes deva uzlabotā iziešana no aizsardzības zonas un ātrie uzbrukumi. Pamatlaika beigu fāzē svarīgus vārtus iemeta arī kuršu uzbrukuma līderi. Divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām viesi bija samazinājuši savu deficītu līdz 8:10, kas ļāva cerēt uz spēles izglābšanu, tomēr tas nenotika.

"Lekrings" – "Kurši/Ekovalis" 7:2

Vārti: 11:24 Dzalbs – 1:0, 16:06 Treimanis – 2:0, 20:45 Ozols – 3:0, 21:33 Malkavs – 4:0, 39:14 Lēvalds – 4:1, 49:12 Freimanis – 4:2, 52:25 Malkavs – 5:2, 53:39 Ozols – 6:2, 56:15 Šmits – 7:2 (tukšos vārtos).

Cēsīs mūsējiem bija vajadzīgs ilgāks laiks, lai ieietu spēlē. Spēles gaitā mājinieki aplicināja savu līgas līderu statusu, kontrolējot spēles gaitu. Liepājniekiem problēmas sagādāja pretinieku aizsardzības vaļnu uzlaušana un bieži tie apsīka vēl pretinieku laukuma pusi vēl nesasnieguši. Sekmīgu nedēļas nogali aizvadošais Lēvalds tikai otrā perioda pēdējā minūtē guva viesu pirmos vārtus spēlē, un panāca rezultātu 1:4. Pēdējās trešdaļas vidū Freimanis samazināja deficītu līdz 2:4, tomēr mājinieki drīz vien īsā laikā atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet pamatlaika izskaņā raidīja bumbu tukšos kuršu vārtos. Pēdējās minūtēs "Kurši/Ekovalis" atkal centās mainīt cīņas gaitu un spēlēja bez vārtsarga, taču taustāmu rezultātu tas nedeva.

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Ir pēdējais laiks pamosties, ja mums visiem ir iekšēja pārliecība, ka esam komanda, kas ir pelnījusi spēlēt "Arēnā Rīga" un vispār iekļūt play-off.

Varbūt, ka savā ziņā mēs gaidījām to, ka būs tehniskais brāķis. Virslīgas pārtraukuma divarpus nedēļās mēs pārsvarā strādājām bez nūjām, bet līdz Valmieras spēlei bija tikai kādi divi treniņi ar nūjām. Viena lieta ir diezgan lielais tehniskais brāķis abās spēlēs. Cita lieta ir fiziskās gatavības jautājums. Agresīvas spēles no mūsu puses nebija vispār. Daudz kļūdu no taktiskā viedokļa, daudz tehniskā brāķa, netikām klāt pretiniekiem divcīņās. Momentu realizācija nebija pietiekamā līmenī. Spēle Valmierā visos rādītājos bija zemā līmenī. Domāju, ka pelnīti zaudējām. Protams, jutām "Valmieras" izsalkumu pēc izslēgšanas spēlēm. Parādījām labi, ja pusi no savām spējām. Iepriecināja vienīgi Gustava Griezīša un Sanda Lēvalda rezultativitāte, Arvja Aniņa pirmais gols.

Mačā Cēsīs "Lekrings" uzreiz parādīja, kā tas spēlēs – ar augstu un agresīvu aizsardzību, presingu. Mājinieku pirmo spiedienu mēs labi izturējām. Turpinājumā ar spiedienu īsti netikām galā. Otrajā periodā mums izdevās parādīt vairāk. Otrās trešdaļas beigās izturējām mazākumu 3 pret 5, guvām vārtus, un komandā bija pacēlums. Labi sākām trešo periodu. Pārkārtojām aizsardzību, "Lekringam" nebija iespēju izveidot momentus, iemetām otros vārtus. Turpinājumā atkal nospēlējām taktiski nepareizi. Pretinieki izraustīja mūsu līnijas, pieņēmām sliktus lēmumus. Ja Valmierā vēl varējām iekosties, tad Cēsīs faktiski reālu variantu nebija.

Jau šajā nedēļas nogalē liepājniekiem priekšā divas cīņas, kas lielā mērā var nosvērt regulārās sezonas svarus uz vienu vai otru pusi. Sestdien "Kurši/Ekovalis" viesosies pie līgas pastarītes "Bauskas", savukārt svētdien savā laukumā aizvadīs regulārās sezonas pēdējo mājas spēli, Liepājā uzņemot tiešos konkurentus "Talsu NSS/Krauzers".