Elvi florbola līgas ceturtdaļfināla pirmajās divās spēlēs "Kurši/Ekovalis" viesos pret "LH.LV/Oxdog Ulbroku" piedzīvoja spraigus zaudēja ar 6:8 un 4:6. Nākamās divas spēles notiks jau kurzemnieku mājās - LOC Manēžā.

1. SPĒLE: "Ulbroka" – "Kurši/Ekovalis" 8:6 (3:0, 1:4, 4:2).

Vārti: 07:09 Kovaļevskis – 1:0, 10:48 Kovaļevskis – 2:0, 19:05  Birķis – 3:0, 23:22 Aniņš – 3:1, 24:45 Blinds – 4:1, 25:10 Griezītis – 4:2, 28:37 Akmeņlauks – 4:3, 32:26 Akmeņlauks – 4:4, 41:22 Akmeņlauks – 4:5 (vair.), 41:37 Lēvalds – 4:6, 44:14 Ceriņš – 5:6, 46:41 Morozovs – 6:6, 51:41 Eglītis – 7:6, 57:33 Kovaļevskis – 8:6 (soda met.).

Jau no pirmajām minūtēm Liepājas florbolisti demonstrēja labu spēli un apliecināja savu piederību izslēgšanas spēlēs. Kurši spēli iesāka pacietīgi un gaidīja savas iespējas pretuzbrukumos. Pirmajā periodā ar diviem goliem atzīmējās kādreizējais Liepājas komandas uzbrucējs Rolands Kovaļevskis, bet vēlāk mājinieki panāca arī 3:0 savā labā, izvirzot pamatotas pretenzijas uz uzvaru pirmajā mačā.

Cīņas gaita mainījās otrajā trešdaļā, kad Arvja Aniņa gūtie vārti palīdzēja visai komandai sajust, ka ir iespējams pavisam nopietni ieķeties un cīnīties par uzvaru jau šajā spēlē. Komandai izdevās pārņemt iniciatīvu un gūt 5 golus pēc kārtas un trešā perioda ievadā izvirzīties jau vadībā ar 6:4. Ulbrokas nebija mierā ar šādu notikumu pavērsienu un metās atspēlēties. Cīņas izskaņā svaru kausus par labu savai komandai nosvēra pretinieku līderi. Mača galotnē mājinieki guva četrus vārtus un atzīmēja pirmo uzvaru savstarpējā duelī.

1. SPĒLE: "Ulbroka" – "Kurši/Ekovalis" 6:4 (3:0, 1:4, 4:2).

Vārti: 07:33 Aniņš – 0:1, 21:39 – 1:1 (savos vārtos), 27:36 Morozovs – 2:1, 36:11 Dēvits – 2:2 (vair.), 37:17 Petrovskis – 3:2, 39:07 Kovaļevskis – 4:2, 44:02 Akmeņlauks – 4:3, 56:24 Akmeņlauks – 4:4, 59:05 Blinds – 5:4, 59:16 Kovaļevskis – 6:4 (soda met.).

Otrajai spēlei liepājnieki bija gatavi jau no pirmās sekundes, ko sekmēja sestdienas labā spēle. Arī otrajā mačā spēle balstījās uz zemu un kompaktu aizsardzību. Svarīgos brīžos lieliski vārtos spēlēja Normunds Krūmiņš. Taču galvenais, ka pirmajiem izdevās gūt vārtus, kas pēc pirmajām 20 minūtēm deva vadību - 1:0.

Diemžēl uzņemto ritmu un spēles pavedienu neizdevās noturēt otrajā periodā. Pāris reižu pievīla pašu tehniskais brāķis, kas sekmēja mājinieku gūtos vārtus, tomēr kļūdas radās ne jau uz līdzenas vietas, bet bija oponentu nopelns. Mājinieki pārņēma vadību ar divu vārtu pārsvaru 4:2.

Arī pēc šī neveiksmīgā posma Kurzemes komandai izdevās atgriezties cīņā – spēles 57. minūtē pēc Akmeņlauka kārtējā precīzā metiena rezultāts kļuva neizšķirts 4:4. Ulbrokas florbolisti vēlreiz apliecināja savu prasmi aizvadīt spēļu galotni, kad spēja vēlreiz lauzt cīņas gaitu un panākt otro uzvaru.

Pēc divām aizvadītajām spēlēm sērijā līdz četrām uzvarām ar 2:0 atrodas "LH.LV/Oxdog Ulbroka", taču šonedēļ gaidāmas divas atbildes spēles (sestdien un svētdien) Liepājā, kurās "Kurši/Ekovalis" centīsies izmantot sava laukuma priekšrocības un atjaunot neizšķirtu sērijā. Abās dienās spēļu sākums - 18:00.

KOMENTĀRS

"Kurši/Ekovalis" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Divas atšķirīgas spēles. Mūsu aizsardzība pirmajā mačā bija kompakta un zema. Uzdevums bija atrasties metienu līnijās, nedot pretiniekiem iespējas piespēlēt uz vārtu priekšu, aizverot diagonālās piespēles. Pirmajai trešdaļai, iespējams, nebijām gatavi, iespējams līdz galam nenoticējām sev. Varbūt patraucēja satraukums. Spēles beigās "Ulbroka" aplicināja pieredzes bagāžu izšķirošajos brīžos.

Otrās spēles pirmā trešdaļa apliecināja, ka esam gatavi jau no mača sākuma. Cīnījāmies pašaizliedzīgi, pārliecību komandai deva Normunda Krūmiņa sniegums. Mazliet saplīsām otrajā periodā, bet turpinājām spēlēt agresīvi, izpildījām mazākuma mājasdarbu. Spēlējām kompakti, nosedzām visas metienu līnijas, bet pretinieki vienu tomēr atrada un iemeta vārtus no borta, starp kājām.

Jūtam, ka ar katru spēli esam tuvāk. Mūsu pārliecība ir laba, mikroklimats ir labs, strādājam ar pārliecību, ka atgriezīsimies Ulbrokā. Maiņu sapulcēs visi ir pozitīvi noskaņoti, varam atrast pretinieku trūkumus un stiprās puses. Viesos bija labas spēles bez rezultāta, bet domāju, ka izdarīsim labu mājasdarbu, lai Liepājā atnestu arī vajadzīgo rezultātu.

Avots: Kurzemes Vārds