"Kurši/Ekovalis" Latvijas virslīgas izbraukuma spēles pamatlaika pēdējā minūtē atspēlēja divu vārtu deficītu un izrāva neizšķirtu, tomēr papildlaikā zaudēja vārtus un ar 10:11 (3:3, 3:3, 4:4, 0:1) piekāpās Stalbes vienībai "Pārgauja", kas pret mūsējiem zaudēja pirmo punktu sezonā.

Vārti: 11:19 Jurševskis – 1:0, 12:15, Kleistrovs – 2:0, 5:29 Polis – 2:1 (vair.), 16:00          Roops – 3:1, 16:24 Puķīte – 3:2, 17:59 Lēvalds – 3:3. 24:37 Zvīnis – 4:3, 27:50 Jurševskis – 5:3, 29:56 Siliņš – 5:4, 34:42 Akmeņlauks – 5:5, 36:18 Puriņš – 6:5, 39:59 Jansons – 6:6. 41:48 Dēvits – 6:7, 44:11 Zicmanis – 7:7, 46:09 Driļevskis – 8:7, 53:22         Klamers – 8:8, 54:36 Jurševskis – 9:8, 58:38 Zvīnis – 10:8, 59:23 Freimanis – 10:9, 59:55 Siliņš – 10:10. 61:01 Lauga 11:10.

Abas komandas aizsardzībā spēlēja diezgan zemu, tomēr gan mājiniekiem, gan viesiem veidojās daudz vārtu gūšanas momentu. Visu trīs periodu pirmajās minūtēs aktīvāka un arī rezultatīvāka bija "Pārgauja", savukārt trešdaļu galotnē izpaudās kuršu spiediens, kas mums ļāva atspēlēt nelielu deficītu.

Pirmajā periodā Stalbes komanda divreiz panāca +2 savā labā, bet Liepājas florbola jaunā maiņa – Polis, Puķīte un Lēvalds – līdzsvaroja rezultātu. Mājinieku nākamo divu vārtu izrāvienu jau likvidēja kuršu skaļie uzvārdi – Siliņš un Akmeņlauks. Turpinājumā viesi uz brīdi pat izvirzījās vadībā – Dēvits trešā perioda ievadā panāca 7:6 mūsējo labā. "Kuršiem/Ekovalim" bija iespējas arī nostiprināt pārsvaru, bet uzbrukumā nenostrādājām līdz galam, kā arī izdarījām to, kam pirms spēles bija pievērsta īpaša uzmanība – kļūdījāmies viduszonā, par ko mājinieki mūs sodīja.

Mača 47. minūtē savainojumā iedzīvojās Edgars Rimarenko, un kuršu sastāvā debitēja vārtsargs Normunds Krūmiņš, kurš saņēma ovācijas no Stalbē sabraukušajiem citu Vidzemes apdzīvoto vietu florbola līdzjutējiem.

Pamatlaika izskaņā N. Krūmiņš divreiz kapitulēja, tomēr kurši likvidēja arī šo divu golu deficītu. Operatīvajā apspriedē izrunājām visas uzbrukuma nianses un izvirzījām uzdevumu noslēdzošajam metienam virzīt divus spēlētājus – Siliņu un Akmeņlauku. Protokolā kā mūsu priekšpēdējo vārtu autors ir minēts Freimanis, tomēr komandas galvenais treneris Mārtiņš Krūms saka – viņam izskatījies, ka rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Akmeņlauks. Savukārt Siliņš piecas sekundes līdz pamatlaika beigām ar savu firmas velkošo metienu faktiski no laukuma centra trāpīja "Pārgaujas" vārtu devītniekā – 10:10!

Diemžēl pagarinājumā mēs pozicionāli kļūdījāmies aizsardzībā un nenosedzām Laugu, kurš savai komandai atnesa 2 punktus, tikmēr mēs mājup no Stalbes pārvedām 1 punktu.

Kurši 5. oktobrī viesos tiksies ar "Ķekavu", kas šosezon ir uzvarējusi vienā no trim spēlēm.

KOMENTĀRS

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Esam diezgan apmierināti ar spēli. Šī bija divu ļoti līdzvērtīgu komandu cīņa. Uzskatu, ka ļoti kvalitatīva spēle, pat izskatījās pēc play-off spēles. Mums bija uzdevums pēc iespējas vairāk mest pa vārtiem, jo zinājām, ka pagaidām vārtsargu līnija nav "Pārgaujas" stiprākā puse. Mazajā laukumā bija tikai viens noraidījums spēlē, kas nozīmē, ka tiesneši nostrādāja kvalitatīvi. Skatītāji ieguva daudz dinamisku epizožu un daudz divcīņu.