Pēdējo piecu gadu laikā Liepājas "Kurši/Ekovalis" nav spējuši pārspēt pērnos vicečempionus "LH.LV/Oxdog Ulbroka", bet svētdien izbraukumā gaidāmajā spēlē uzdevums būs viens - gūt pirmo panākumu!

Pie pēdējā panākuma mačā pret šo spēcīgo pretinieku liepājniekiem izdevies tikt vien tālā 2015. gada Valentīna dienā. Toreiz cīņa iesākās nelabvēlīgi, trīsreiz nokļūstot iedzinējos ar divu vārtu deficītu, bet trešā perioda vidusdaļā izdevās pārņemt iniciatīvu, kad kurši guva četurs bezatbildes vārtus un izvirzījāmies vadībā ar 8:6. Pretinieki vienus vārtus atguva, tomēr komanda spēja nosargāt minimālu panākumu.

Pagājušajā sezonā Ulbrokas pārākums tika atzīts abās spēlēs – mājās pēcspēles metienos ar 10:11, bet viesos ar 8:10.

Arī šosezon "LH.LV/Oxdog Ulbroka" kolektīvs ierasti ir viens no galvenajiem pretendentiem uz Elvi florbola līgas medaļām.

Pēdējās spēles komandas sekmes gan nav bijušas spīdošas – mūsu pretinieki ar 6:7 zaudēja talsiniekiem, bet pirms tam ar 7:9 atzina "Lekrings" pārākumu. Vērtējot pavisam vienkāršoti, šo komandu var salīdzināt ar kuršu pagājušās sezonas versiju, jo Ulbrokas kroņi daudz gūst vārtus (111), bet daudz arī ielaiž (77).

"Kurši/Ekovalis" draudīgie uzbrucēji noteikti centīsies izmantot pretinieku aizsardzības problēmas, taču arī pašiem ir jāuzmanās no sāncenšu priekšējās līnijas jaudas. To vislabāk ilustrē līgas labākais vārtu guvējs, 2002. gadā dzimušais Daniels Anis, kurš šosezon ir iemetis jau 23 vārtus. Elvi florbola līgas rezultatīvāko spēlētāju saraksta pirmajā desmitniekā atrodami arī Lauris Zaicevs ar 29 (10+19) punktiem un savulaik Liepājā spēlējušais Rolands Kovaļevskis ar 27 (17+10). Šiem lieliskajiem uzbrucējiem pretī stāsies līgas dalīti labākais punktu guvējs Toms Akmeņlauks ar 30 (11+19) rezultativitātes punktiem, Ričards Dēvits, Edgars Freimanis un Mihails Kostusevs.

 

"Kurši/Ekovalis" viesošanos "LH.LV/Oxdog Ulbroka" svētdien pulksten 19 būs iespējams vērot arī "Sportacentrs TV" translācijā.

 

 

KOMENTĀRS

"Kurši/Ekovalis" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Mums visi ir ierindā, visi ir veseli. Ģipšainie ir atgriezušies, arī Ralfs Polis ir atpakaļ treniņprocesā, bet vēl nav gatavs spēlēt.

Esam izanalizējuši savu spēli pret "Lielvārdi". Mums bija kļūdu vezums, ko gribētu izlabot nākamajās spēlēs.

"Ulbrokai" un "Lielvārdei" varbūt nav pats līdzīgākais spēles stils, bet tāpat "Ulbroka" ir pietiekami aktīva un agresīva. Mūsu lielais trūkums pret "Lielvārdi" bija iziešana no presinga, iziešana no savas zonas. Uz to liksim uzsvaru. Tāpat jāatrisina spēle nevienādos sastāvos – gan vairākumā, gan mazākumā.

Ulbrokas komanda daudz balstās uz spēlētāju individuālo meistarību. Protams, "Ulbroka" spēlē sistēmas florbolu, bet toni nosaka spēlētāji, kuri vienatnē var izšķirt spēļu likteni. Tie ir Rolands Kovaļevskis, Kaspars Šķēls. Jābūt gataviem, ka jebkurš viņu spēlētājs var izšaut. Starp līderiem ir viņu sporta skolas audzēkņi, piemēram, Daniels Anis.

Pretiniekiem ir ļoti liels potenciāls uzbrukumā, bet nedaudz mazāks – aizsardzībā. Mūsu galvenais akcents būs aizsardzība. Pēc iespējas ilgāk jāspēlē ar bumbu. Jārealizē savi momenti. "Ulbrokas" vārtsargu līnija ir laba, bet nestabila. Arī tas var izšķirt spēli.

"Ulbroka" kopvērtējumā atrodas nedaudz virs mums, bet noteikti brauksim ciemos vienīgi ar domu izcīnīt trīs punktus. Neskatāmies uz iepriekšējām sezonām un iepriekšējiem tituliem. Jāsakārto sava spēle, jāatgriežas uz uzvaru takas.

 

PĒDĒJĀS 5 SAVSTARPĒJĀS SPĒLES

 

12.10.19    "Kurši/Ekovalis" – "Ulbroka" 4:8

16.02.19    "Ulbroka" – "Kurši/Ekovalis" 10:8

24.11.18    "Kurši/Ekovalis" – "Ulbroka" 10:11 (PM)

16.12.17    "Ulbroka" – "Kurši/Ekovalis" 10:7

29.10.17    "Kurši/Ekovalis" – "Ulbroka" 3:10