"Kurši/Ekovalis" savā 2020. gada pirmajā spēlē viesos ar 3:4 (2:1, 1:1, 0:2) piekāpās "Lielvārdei/FatPipe" un neizmantoja iespēju pakāpties uz Elvi florbola līgas kopvērtējuma 2. vietu.

 

Vārti: 6:23 Jansons – 0:1, 6:48 Mihailovskis – 1:1, 15:56 Jansons – 1:2, 27:39 Jēgers – 2:2 (vair.), 34:07 Kostusevs – 2:3, 40:14 Mihailovskis – 3:3, 41:46 Nazarovs – 4:3.

 

Līdz šai spēlei Liepājas florbolisti bija uzvarējuši sešās spēlēs pēc kārtas un nomināli bija šī mača favorīti. Šo statusu Lielvārdes Sporta centrā sākotnēji izdevās apliecināt un trīsreiz izvirzīties vadībā.

Pirmajā periodā divus vārtus guva Ingars Jansons, kurš sekmīgi pieslēdzās uzbrukumiem un īstajā brīdī atradās īstajā vietā pretinieku vārtu tuvumā. Kuršu cietoksnī kopumā labu spēli aizvadīja Edgars Rimarenko, taču pirmajos divos zaudētajos golos viņam nepadevās mača sekmīgākās epizodes. Tiesa, vairāk pārmetumu pelnījusi aizsardzība, kas vispirms atzīmējas ar kļūdainu piespēli savā aizsardzības zonā, bet tad nepietiekami agresīvi cīnījās savu vārtu priekšā. Tik mazrezultatīvā spēlē šādām niansēm ir dubulta vērtība.

Otrajā periodā Mihails Kostusevs ar metienu no šaura leņķa atrada peles caurumu mājinieka Jāņa Salceviča mūrī, taču laukuma saimnieki pēdējā trešdaļā sagrieza cīņas gaitu kājām gaisā. Lielvārdieši divreiz precīzi meta no vidējas distances un pārņēma vadību, bet mūsu lieliskie atbildes pretuzbrukuma viļņi izšķīda pret Salceviča molu.

Nākamo spēli komanda aizvadīs svētdien, 12. janvārī viesos tikoties ar līgas vicelīderi "Latvijas hipotēka/Oxdog Ulbroka".

 

KOMENTĀRS

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

 – Pirmais, kas man nāk prātā, ir Jānis Salcevičs, kurš izdarīja lielu darbu Lielvārdes komandas vārtos. Prieks par Latvijas izlases pirmā numura gatavību pasaules čempionāta kvalifikācijai. Viņš bija Lielvārdes komandas atslēgas figūra, kas mums neļāva atslēgt mājinieku vārtus.

Mūsu uzdevums atkal bija ilgi kontrolēt bumbu un samazināt lielvārdiešu pretuzbrukumu skaitu. Mēs sarunājām to, kā iziet no mājinieku presinga, bet tikai 55. minūtē mums divreiz izdevās labi iziet no zonas. Neizpildījām to, ko sagatavojām mājasdarbos. Neizdevās vairākums, bet ielaidām vārtus vienīgajā mazākumā. Arī vienādos sastāvos nenospēlējām, kā gribējām. Mums arī labi aizvadītās spēlēs ir raksturīgi uz vairākām minūtēm atslābināties.

Neuzskatu, ka bijām labāki. "Lielvārde" vairāk gribēja uzvarēt. Domāju, ka savu lomu nospēlēja zemteksti – Akmeņlauka, Kostuseva, Krūmiņa spēlēšana mūsu sastāvā. Spēles laikā bija vārdu apmaiņa, mazliet arī roku palaišana. Tas šādai spēlei bija vajadzīgs. Man patika lielvārdiešu sniegums. Viņu sastāvs ir atjaunināts, bet komanda rāda simpātisku spēli. Pretinieki mums deva vielu pārdomām par to, kas mēs esam, kur mēs esam. Mums vēl vairāk jādomā par taktiskām niansēm, jācenšas izvairīties no biežajiem atslābināšanās periodiem. Izslēgšanas spēlēs mēs to nedrīkstam atļauties.