Aizvadītās nedēļas izskaņā FK Kurši florbolisti piedalījās "Latvian Open" pirmssezonas turnīrā. Iespēlējot jaunu sastāvu, kurzemnieki pārbaudīja savus spēkus pret ELVI līgas komandām.

Uz turnīru Valmierā kurši devās ar pamatīgi pārbūdētu komandu. Bez pieredzes bagātajiem Buša un Jansona komandas kodolu nu jau veidoja jaunie spēlētāji, kuri komandā ienākuši pēdējo divu gadu laikā. Tāpat savas pirmās spēles FK Kurši galvenās komandas rindās aizvadīja pieci debitanti.

Turnīru ievadā liepājnieki iesāka ar cīņu pret FBK SĀC. Spēles ritējums apliecināja, ka laukumā tiekas divas līdzvērtīgas komandas, tomēr mača izskaņā sekmes bija pretinieku pusē - 4:5. Debijas mačā ar precīzu "bullīti" izcēlās Markuss Lēvalds, bet vārtos labi sevi apliecināja Kristaps Eišmonts.

Otrajā mačā FK Kurši pretī stājās Bauska. Pirmais periods noslēdzās ar kaujiniecisku 2:2, bet otrās trešdaļas sākumā liepājniekiem izdevās panākt vadību ar 5:2. Diemžēl turpinājumā pretinieki guva piecus bezatbildes vārtus un nonāca vadībā ar 7:5. Spēlējot bez vārtsarga, Jansons un Eglītis ar precīziem metieniem rezultātu līdzsvaroja, tomēr pamatlaika pēdējā minūtē Bauska guva uzvaras vārtus 8:7. Ar pirmo precīzo metienu šajā mačā izcēlās Kārlis Lamberts.

Turnīra otrās dienas rītā Liepājas florbolisti stājās pretī mājiniecei FBK Valmiera. Pirmo periodu kurši turējās godam - 3:3, turklāt otrās trešdaļas ievadā Bušam bija iespēja panākt vadību. Turpinājumā liepājnieku spēki sāka izsīkt un Valmiera pārņēma iniciatīvu, svinot panākumu ar 13:5.

"Latvian Open 2022" pēdējā apakšgrupu cīņā pretī stājās turnīra uzvarētāji Rubenes florbolisti. Jau no pirmajām minūtēm noteikumus laukumā diktēja vidzemnieki, tikmēr FK Kurši atbildēja ar atsevišķiem pretuzbrukumiem. Pēc smaga sākuma liepājnieki mazliet sapurinājās, taču piedzīvoja neveiksmi ar 5:12. Šajā mačā ar precīzu raidījumu izcēlās jaunais uzbrucējs Markuss Iesals.

Turnīra noslēgumā FK Kurši ierindojās piektajā vietā, piedzīvojot neveiksmes visos mačos. Laukumā parādītais sniegums vērtējams kā gana labs, ņemot vērā šī brīža komandas aprises. Turnīrā ar rezultativitatīvu sniegumu izcēlās Endijs Ezeriņš (5+4), Ingars Jansons (5+3) un Raitis Bušs (1+5).

Plašāk par turnīra norisi:
Latvian Open 2022