Svētdien ar septiņām spēlēm tika dots starts Liepājas čempionātam florbolā. Pirmajā posmā netrūka aizraujošu notikumu, bet ar diviem panākumiem izcēlās Priekule/Sērdieņi un Liepājas Karaļi.

Liepājas čempionāta florbolā atgriešanās sezonā cīņā par ceļojošo "Viesuļa" trofeju iesaistījušās septiņas komandas - Liepājas Karaļi, Dunalka, EX Leģions, Priekule/Sērdieņi, FK Kurši FSS, Durbe un Kuršu vecāku komandas, vienkopus pulcējot vairāk nekā 120 florbola cienītājus no Liepājas un tuvākajiem reģioniem.

Pirmais posms ar aizraujošām cīņām

Čempionāta atklāšanas mačā laukumā stājās vienas no turnīra favorītēm - EX Leģions un Dunalka. Mača ievadā ātri vien 2:0 vadību panāca EX Leģions, bet pēc tam Dunalka guva četrus bezatbildes vārtus, panākot jau 4:2 vadību savā labā. Otrajā puslaikā cīņa bija ļoti spraiga un četras minūtes pirms pamatlaika beigām tablo vēstīja neizšķirtu. Vien nepilnu pusotru minūti pirms beigām A.Jakušins panāca vadību EX Leģions florbolistiem, kas cīņas noslēgumā garantēja pirmo uzvaru.

Otrajā mačā EX Leģions spēkojās ar vēl vienu no turnīra favorītiem - Liepājas Karaļiem. Pirmajā puslaikā Karaļi prata iekrāt divu vārtu pārsvaru 4:2. Tikai 10 minūtes pirms pamatlaika beigu signāla liepājnieki panāca jau 5:2, tomēr oponenti nepiekāpās un sāka pakaļdzīšanos. Divas minūtes pirms mača beigu signāla Jakušins realizēja skaitlisko vairākumu, bet pēc pus minūti vēlāks pats arī panāca izlīdzinājumu 5:5. Pēcspēles metienos lielisks Liepājas Karaļu vārtos bija Sandis Blinds, kurš ļāva svinēt uzvaru tieši savai komandai.

Dienas turpinājumā čempionātā iesaistījās Priekule/Sērdieņi, mērojoties spēkiem ar Dunalku. Cīņas pirmā puse aizritēja līdzīgi un pēc nospēlētām 30 minūtēm vadībā ar minimālu 2:1 atradās tieši priekulnieki. Spēles izskaņā tieši Priekules florbolisti spēja pārsvērt svaru kausus par labu savai vienībai un svinēt panākumu ar 5:1. Pa diviem vārtiem guva R.Jansons un R.Grīnbergs.

Ceturtajā spēlē Liepājas čempionātā debitēja Florbola sporta skolas komanda FK Kurši FSS, kuru sastāvā ir U15 un vecāko grupu puiši. Pirmajā puslaikā ar 3:1 vadībā izvirzījās Liepājas Karaļi, bet arī otrajā spēles nogrieznī jaunie florbolisti nespēja lauzt cīņas gaitu un piedzīvoja neveiksmi ar 3:6. Tikmēr Liepājas Karaļi svinēja otro uzvaru divās spēlēs.

Nākamajā mačā savu pirmo iznācienu piedzīvoja jaunizveidotā Kuršu vecāku komanda, bet viņiem pretī stājās jau vienu uzvaru kaldinājušies Priekule/Sērdieņi. Jau pirmajā puslaikā R.Grīnbergs sev nokārtoja "hat-trick" un palīdzēja komandai izvirzīties vadībā ar 4:0. Tas neliedz vecāku komandai apņēmīgi cīnīties arī otrajā puslaikā, kas vainagojās ar komandas pirmajiem vārtiem, izceļoties K.Matisonei. Ar to gan bija par maz, lai cīnītos par panākumu un beigās Priekules florbolisti svinēja panākumu ar 8:1.

Uzreiz pēc tam FK Kurši FSS puiši devās pārbaudīt Durbes komandas spēku. Lai arī iniciatīva mazliet piederēja Florbola sporta skolas puišiem, tomēr pēc 20 spēlētām minūtēm pārsvars minimāls - 1:0. Arī otrajā puslaikā aina laukumā bija stipri līdzīga un FK Kurši FSS panāca 3:0 vadību. Spēles 37. minūtē R.Bēča atklāja Durbes komandas rēķinu, tomēr tie arī izrādījās vienīgie vārti šajā mačā.

Dienas noslēgumā laukumā nūjas krustoja Kurši vecāki un Durbes vienības. Spēli pamatā kontrolēja Durbes komanda, tikmēr Kuršu vecāki ik pa laika atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem, tomēr tie nebija rezultatīvi. Pēc nospēlētām 20 minūtēm pārliecinošā vadībā ar 4:0 bija durbenieki. Otrajā puslaikā vecāku komanda jau spēlēja drošāk un neļāva tik daudz izpausties saviem oponentiem, tomēr pēc nospēlētām 40 minūtēm tablo vēstīja 5:0, ļaujot Durbei atzīmēt pirmo panākumu. Uzvarētāju rindās ar diviem punktiem izcēlās I.Reineka un E.Ronis.

Priekule/Sērdieņi un Liepājas Karaļi izvirzās vadībā

Pēc pirmā posma tabulas galvgalī ar četriem punktiem gozējas Priekule/Sērdieņi un Liepājas Karaļi, bet par vienu punktu mazāk izcīnījuši EX Leģions.

Rezultatīvāko spēlētāju galvgalī ar septiņiem punktiem atrodas EX Leģions uzbrukuma līderis A.Jakušins. Aiz viņa ar pieciem vārtiem jau pieminētais Priekules uzbrucējs R.Grīnbergs, bet ar četriem punktiem atzīmējušies J.Vents no Liepājas Karaļiem un D.Hūns no Dunalkas.

Tikmēr vārtsargu statistikā kā pirmais šobrīd D.Straupenieks no Priekules, kuram atvairīti 90,5% pretinieku metienu, bet viņa kolēģis O.Kārkliņš no Durbes jau izdarījis vienu rezultatīvu piespēli.

Liepājas čempionāta 2. posms - 20. novembrī

Nākamais Liepājas čempionāta posms LOC Manēžā norisināsies jau 20. novembrī. Ar spēļu kalendāru, turnīra tabulu, rezultatīvāko spēlētāju sarakstu iespējams iepazīties Floorball.lv.

Liepājas čempionātu florbolā sadarbībā ar pilsētas sporta pārvaldi rīko Biedrība "Florbola klubs "Kurši"".