Foto: lekrings.lv

"Kurši/Ekovalis" bez trim vadošiem spēlētājiem sastāvā Latvijas florbola virslīgas ceturtdaļfināla piektajā spēlē izbraukumā ar 4:10 (2:2, 1:2, 1:6) kapitulēja Cēsu "Lekringam". Sērijā līdz četrām uzvarām mēs piekāpāmies ar 1-4.

Kuršu sastāva problēmu liste pirms šīs spēles bija gara. Savainojumu dēļ laukumā nevarēja doties Gints Siliņš un Miķelis Krūms, bet viena mača diskvalifikāciju izcieta Edgars Freimanis.

Pirmajās divās trešdaļās liepājnieki cīnījās atzīstami. Pirmajā periodā mājinieki divreiz izvirzījās minimālā vadībā, taču Kaspars Klamers 7. minūtē panāca 1:1, bet Sanda Lēvalda gols 16. minūtē deva neizšķirtu 2:2.

Otrajā periodā "Lekrings" realizēja vairākumu, bet pēc pāris minūtēm panāca arī 4:2. Cīņā mūsējos atgrieza Mihaila Kostuseva precīzais metiens, pēc kura kuršu deficīts saruka līdz 3:4.

Tomēr Ivo Popova noraidījums otrā perioda izskaņā vainagojās ar Cēsu komandas vēl vieniem vairākumā gūtiem vārtiem jau pēdējās trešdaļas startā. Mājinieki tobrīd tikai sāka savu 6:0 izrāvienu, un 59. minūtē viesi no Kurzemes piekāpās ar 3:10. Par liepājnieku šīs sezonas pēdējo vārtu guvēju pamatlaika pēdējā minūtē kļuva Mārtiņš Puķīte, kurš panāca cīņas galarezultātu.

Mūsējo rezultatīvākais spēlētājs ar 2 (1+1) punktiem bija Mihails Kostusevs.

KOMENTĀRS

"Kuršu/Ekovaļa" treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Divas trešdaļas mēs turējāmies līdzvērtīgi. Praktiski visu spēli aizvadījām ar 10 spēlētājiem. Pašās beigās laukumā devās arī Raitis Bušs, Toms Dzērve un Madars Plepis. Mums trūka Ginta Siliņa, Miķeļa Krūma un Edgara Freimaņa. Nevar aizmirst arī Gustavu Griezīti, kurš izkrita no sastāva.

Mūsu galvenais uzdevums bija ilgi spēlēt ar bumbu. Pat mēģināt tikai kontrolēt bumbu, neejot [uzbrukuma] zonā, neuzbrūkot. Līdz ar to mēs variējām ar pulsu. Ja iepriekšējās maiņas diezgan ilgi nospēlēja aizsardzībā vai uzbrukumā, tad mēģinājām ar katru nākamo virknējumu nomest spēles tempu, lai spēlētājiem kristu pulss.

Mača pirmā daļa bija pietiekami laba. Sanāca uzspiest savu samērā lēno tempu. "Lekringam" gan bija metienu pārsvars visā spēlē, bet mūsu uzdevums bija atrast pareizās pozīcijas pareizajiem metieniem. Gribējām to darīt vairāk, bet mums atkal bija mazāk par 20 metieniem. Pilnībā netikām galā ar pretinieku vairākumu un ielaidām divus vārtus divos mazākumos. Bija uzdevums nesākt pēdējo trešdaļu ar mazākumā ielaistiem vārtiem, bet to neizpildījām. Pēc zaudētajiem sestajiem vārtiem palūzām psiholoģiski un pavāji izskatījāmies arī fiziski. Domāju, ka "Lekrings" likumsakarīgi uzvarēja ne tikai šo spēli, bet arī visu sēriju.

Avots: Kurzemes Vārds