ELVI florbola līgas sezonu pēc aizvadītām 22 regulārās sezonas spēlēm noslēgusi FK Kurši komanda, kas šajā gadā piedzīvoja būtiskas izmaiņas, tāpēc pienācis laiks atskatīties uz iespēto.

Pērnajā vasarā Liepājā ieradās pārmaiņu vēji, kas kardināli izmainīja kuršu kuģa kursu. Pēc 10 gadu komandas vadības galvanā trenera postenī trenera amatā Mārtiņu Krūmu nomainīja pirms gada uz Kurzemi atceļojušais trīskārtējais valsts čempions Toms Akmeņlauks.

Ne mazāk kardinālas izmaiņas notika arī komandas spēlētāju rindās - karjerai punktu lika veterāni Gints Siliņš, Mihails Kostusevs, Miķelis Krūms un Mārtiņš Saulītis, uz Rīgas apvidus komandām pārcēlās Ričards Dēvits, Kārlis Pupils, Aksels Imbovics, tikmēr Edgars Freimanis un Madars Plepis atkāpās soli atpakaļ un startēja 1. līgas čempionātā Grobiņas komandas rindās, bet sezonu mācību dēļ izlaida Ivo Popovs.

Pārmaiņas pavēra iespējas ne vien talantīgākajiem jaunajiem spēlētājiem pārņemt vadošās lomas komandā, bet pavēra iespēju virknei jauno spēlētāju ierakstīt savu vārdu FK Kurši lielās komandas pieteikumā. Sezonas laikā savu vārdu ELVI līgas komandas rindās pierakstīja 13(!) debitanti - vārtsargi Marks Kristiāns Puniņš, Mārcis Zanders, Dāvids Daniels Kalniņš, aizsargi Jēkabs Jekste, Renārs Eglītis, Ralfs Laukagals, Dāvids Ķeris, Rinalds Klāks, un uzbrucēji Toms Peniķis, Patriks Bliska, Henrijs Štāls, Endijs Ezeriņš un Roberts Alonderis.

Regulārās sezonas atklāšanas spēlē liepājnieki izbraukumā nespēja izrādīt nopietnu pretestību čempionei "Lielvārde/FatPipe", taču ar katru spēli uzlaboja sniegumu un jau trešajā spēlē ar 9:5 viesos apspēlēja debitanti "RTU/Rockets". Turpinājumā izdevās pieveikt arī "Rubeni" un "Irlava/Avant", apliecinot jaunās komandas potenciālu. Oktobra vidū, strauji pieaugot covid-19 vīrusa izplatībai, sezona uz nenoteiktu laiku tika apturēta.

Komanda šī izaicinājuma priekšā neapstājās un sev tik ļoti ierasto treniņu vidi LOC Manēžā pārcēla uz āra apstākļiem un stadionu. Vien piecus mēnešus vēlāk Valdība deva zaļo gaismu sezonas atsākšanai, kas paredzēja ne vien bargus piesardzības pasākumus, bet arī spēļu kalendāru, kurā deviņās nedēļās izspēlējamas atlikušās 15 spēles.

Pirmajās četrās spēlēs pēc atgriešanās Liepājas florbolisti divreiz pārspēja "Bausku", viesos pēcspēles metienos tika pie punkta pret "Rubeni" un izbraukumā piekāpās "Ķekavai". Demonstrētais sniegums bija pietiekami atzīstams, lai izvirzītu pretenzijas iekļūšanai izslēgšanas spēlēs. Turpinājumā skaistas uzvaras mijās ar pamatīgām neveiksmēm. Abās spēlēs pieveikti "Pārgaujas" florbolisti, atbildes spēlē droši pārspēti "RTU/Rockets" un pirmspēdējā pamatturnīra nogalē aizvadīta neticama atspēlēšanās pret "Apelsīns/Oxdog Ulbroka" no 0:6 un svinēta uzvara pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu - 9:8.

Pirms noslēdzošās nogales, kurā liepājniekus gaidīja mājas spēle pret Lielvārdi un viesošanās Talsos, aizvien cerība par izslēgšanas spēlēm bija dzīva, taču pašiem bija nepieciešami kā minimums pieci punkti jeb uzvaras abās spēlēs. Diemžēl pēdējās divās spēlēs piedzīvotas neveiksmes, tāpēc izslēgšanas spēles šajā sezonā komandai gāja secen, tomēr kopumā nav pamata par to pārāk ilgi pārdzīvot, jo jaunizveidotā komanda guvusi neatsveramu pieredzi ar skatu par tālākajiem mērķiem nākotnē.

Paldies par sezonu komandai, treneriem, vadībai, mūsu lieliskajiem līdzjutēmiem, kuri sezonas otro daļu atbalstīja caur TV ekrāniem ne tikai no Liepājas! Turpināsim apņēmīgi strādāt un ar nepacietību gaidām nākamo sezonu!