28. janvārī, kvalifikācijas turnīra priekšvakarā ,"Kurši/Ekovalis" florbolisti iepriecināja savus līdzjutējus un ar rezultātu 3:1 svinēja uzvaru pār Francijas valstsvienību, bet pēcspēles metienu sērijā bija labāki ar 3:0.

Vārti: 18:18 Klamers - 1:0, 24:43 Henry Claudio - 1:1, 35:03 Siliņš - 2:1, 43:44 Freimanis - 3:1.

Otrdienas vakarā LOC Olimpiskā centra tribīnēs sanāca 499 florbola cienītāji, lai klātienē noraudzītos florbola dueli starp vietējo "Kurši/Ekovalis" un Francijas izlasi. Par spēles favorītiem tika uzskatīti mājinieki, tomēr jāatzīst, Francijas vieta (32.) pasaules rangā var būt gana mānīga, vēl jo vairāk pēc tam, kad izlases vadību pārņēma pieredzes bagātie Somijas speciālisti. Šajā mačā komandas bija vienojušās par mazliet neierastu formātu, samazinot kopējo spēles ilgumu līdz 45 (3x15) minūtēm.

Pirmajā trešdaļā komandas iesāka ap pacietīgu spēli, novērtējot viens otra varējumu un meklējot robus pretinieku aizsardzībā. Ar katru minūti liepājnieki aizvien vairāk pārņēma spēli savos grožos un tikai retumis šķīrās no bumbiņas, dodot iespēju uzbrukumu veidot francūžiem. Likumsakarīgi pirmās 15 minūtes noslēdzās ar bezvārtu 0:0.

Līdzīgi spēles gaita turpinājās arī otrajā periodā - liels teritoriālais pārsvars "Kurši/Ekovalis", bet viesiem vienīgās iespējas radās tikai retajos pretuzbrukumos. Mača rezultātu uzreiz pēc skaitliskā vairākuma izskaņas ar saspēli starp Dēvitu un Klameru noslēdza otrais. Kuršiem regulāri padevās trauksmaini uzbrukumi, tomēr noslēgumā izpalika precīzs metiens tīkliņā. Arī Francija nesnauda un pretuzbrukumā izmantoja liepājnieku nevērību, pārvēršot to neizšķirtā uz spēles tablo.

Noslēdzošajās 15 minūtēs komandas atraisījās vēl vairāk un priecēja kuplo skatītāju pulku ar skaistām epizodēm uz abiem vārtiem. Cīņas 36. minūtē Siliņa vilktais metiens atgrieza vadību un ļāva patiesi skaļi uzgavilēt Olipiskajā centrā sanākušajiem. Tuvojoties spēles izskaņai, teicamu uzbrukumu pēc skaistas Dēvita piespēles noslēdza Freinamis - 3:1, kas arī kļuva par spēles beigu rezultātu.

Kā tas pienākas šādām spēlēm, pēc cīņas abas vienības devās izpildīt pēcspēles metienus. Liepājnieku rindās nekļūdīgi bija Lēvalds, savainojumu izārstējušais Polis un Siliņš, bet pa reizei ar savu darbiņu tika galā katrs no kuršu vārtu vīriem. Par spēles labāko spēlētāju "Kurši/Ekovalis" rindās tika atzīts Arvis Aniņš.

Šonedēļ ELVI florbola līgā spēles nav plānotas, jo visi Latvijas labākie florbolisti pulcējušies izlases rindās, lai Liepājā aizvadītu pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru. Tikmēr nākamās spēles liepājnieki aizvadīs 8. un 9. februārī, kad viesosies Vidzemē pie FBK "Valmiera" un Cēsu "Lekrings".