Foto: FK Kurši, Ģ.Gertsons

Šajā nedēļas nogalē Liepājas kurši dosies uz divām krāšņām Vidzemes pilsētām Valmieru un Cēsīm nevis vērot Gaujas senlejas skaistumu, bet cīnīties par svarīgiem 6 punktiem Elvi līgas kopvērtējumā.

No komandas nometnes pienāk iepriecinošas ziņas, ka spēlētāji ir veseli un gatavi izaicinājumu pilnajai nogalei. Arī vairākus mēnešu izlaidušais Ralfs Polis, kurš gan pagaidām ir gatavs spēlēt "jauniešu līmenī", kopā ar visiem brauks Vidzemes tūrē. Prognozes par došanos laukumā pagaidām ir piesardzīgas. Viņa jautājumā šobrīd svarīgākais ir pakāpeniski sakārtot veselību, lai Ralfs ar simtprocentīgu atdevi varētu palīdzēt izslēgšanas spēlēs.

Šīs nedēļas nogale iesākses ar spēli pret "Valmieru", kas savos divos iepriekšējos mačos zaudēja principiālos dueļos ar "Rubeni" – 2:7 viesos un 2:5 savā laukumā.

Katra spēle sākas ar rezultātu 0:0 un iepriekšējiem mačiem nav lielas nozīmes, tomēr pēdējos četros dueļos pret vēršiem izdevies nostirpināt pārliecību ar četriem panākumiem. Turklāt šīs uzvaras izcīnītas visnotaļ spraigās cīņās – trīsreiz uzvarēts ar divu vārtu pārsvaru, bet vienu spēle noslēgusies ar +1. Domājams, tas pierāda komandas rakstura spēku un prasmi izkļūt no sarežģītām situācijām.

Šīs sezonas pirmajā savstarpējā spēlē pret valmieriešiem "Kurši/Ekovalis" cīņas lielākajā daļā noturējām viesus 3 precīzu metienu attālumā. Pamatlaika izskaņa gan izvērtās visai spraiga, taču liepājnieki svinēja uzvaru ar 7:5. Toreiz ar 3 (2+1) punktiem izcēlās uzbrukuma līderis Toms Akmeņlauks.

Svētdien sezonas tālākais izbraukums turpināsies ar spēli Cēsīs pret līgas līderi. Pēdējās spēlēs "Lekrings" bijis grūtāk pārkožams rieksts, ar ko nepadevās tikt galā pagājušās sezonas izslēgšanas spēļu pirmās kārtas sērijā, kur atzinām vidzemnieku pārākumu sērijā ar 1-4. Ņemot vērā gan tos piecus mačus, gan regulārās sezonas cīņas, kopumā mēs ar cēsiniekiem pērn tikāmies 7 reizes. Diemžēl uzvara tikai vienā play-off duelī – ar 6:4 savā laukumā.

Šīs sezonas pirmajā tikšanās reizē liepājnieki demonstrēja sīvu pretestību un vēl spēles beigu fāzē atradās vadībā ar 3:2, taču minimālo pārsvaru noturēt neizdevās un, nerealizējot nevienu bullīti, zaudējums pēcspēles metienos.

Sestdien, 8. februārī spēkošanās ar "Valmieru" pulksten 18, un šo spēli būs iespējams vērot arī "Sportacentrs.com TV" translācijā. Komandas otrais mačs pret "Lekringu" svētdien sāksies pulksten 19.

 

KOMENTĀRS

"Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

 – Nezinu, kurš no abiem pretiniekiem tagad ir bīstamāks – vietu izslēgšanas spēlēs un faktiski arī 1. pozīciju regulārajā sezonā nodrošinājušais "Lekrings" vai "Valmiera", kas līdz šai nedēļas nogalei vēl cīnījās par iekļūšanu play-off.

Iespējams, ka valmierieši. Neskatoties uz to, kā nospēlēs konkurenti piektdien, domāju, ka "Valmiera" joprojām cīnīsies un sitīsies līdz galam. Šī komanda šosezon nerāda to sniegumu, ko varētu. Sastāva potenciāls ir mazliet labāks par rezultātiem. Komandas līderis Pāvels Semjonovs ir samazinājis apgriezienus, arī vārtsargu līnija nav tā stabilākā. Mīnusu un jautājumu par sezonu ir daudz. Taču domāju, ka komanda būs bīstama.

Mūsu spēli pret "Lekringu", iespējams, ietekmēs pasaules čempionāta kvalifikācija. Mūsu spēlētāji Kostusevs un Akmeņlauks gatavojās atšķirīgi no pārējās komandas. "Lekringam" ir izlašnieku skaits ir pat lielāks – valstsvienībā bija iesaistīti brāļi Rajecki un Šmits.

Pēc izlašu spēlēm ir vajadzīga kāda nedēļa, lai atgūtos pēc tādas slodzes. Viena lieta, ka spēlētāji izlasē uzsūc pozitīvas emocijas, bet mīnuss varētu būt nogurums. Arī "Lekringa" līderiem.

Gatavojamies sešu punktu tūrei. Tas ir mūsu uzdevums no tabulas viedokļa. Viena uzvara ļauj pakāpties vairākas pozīcijas augstāk, bet viens zaudējums var atmest uz 8. vietu. Svarīgi būs atgriezties mājās ar vismaz vienu uzvaru, bet gatavojamies tam, lai šo tūri noslēgtu ar diviem panākumiem.

 

"KURŠU/EKOVAĻA" UN "VALMIERAS" 5 IEPRIEKŠĒJĀS SPĒLES

13.10.19    "Kurši/Ekovalis" – "Valmiera" 7:5

06.01.19    "Valmiera" – "Kurši/Ekovalis" 5:7

29.09.18    "Kurši/Ekovalis" – "Valmiera" 10:9

12.01.18    "Kurši/Ekovalis" – "Valmiera" 8:6

30.09.17    "Valmiera" – "Kurši/Ekovalis" 13:2

 

"KURŠU/EKOVAĻA" UN "LEKRINGA" 5 IEPRIEKŠĒJĀS SPĒLES

02.11.19    "Kurši/Ekovalis" – "Lekrings" 3:4 (PM)

16.03.19    "Lekrings" – "Kurši/Ekovalis" 10:4

10.03.19    "Kurši/Ekovalis" – "Lekrings" 2:9

09.03.19    "Kurši/Ekovalis" – "Lekrings" 6:4

03.03.19    "Lekrings" – "Kurši/Ekovalis" 9:6

Avots: Kurzemes Vārds