Gaidāmajās brīvdienās noskaidrosies tās 8 komandas, kuras turpinās cīņu izslēgšanas spēļu turnīrā par ELVI florbola līgas čempionu titulu. FK Kurši aizvien to var izdarīt, bet kas viņiem jāpaveic, lai nokļūtu play-off turnīrā?

Pirms regulārās sezonas noslēdzošās nogales par vietu labāko astotniekā, kas garantē dalību izslēgšanas spēļu turnīrā, uz divām vietām pretendē trīs komandas - Lielvārde/Fat Pipe, Irlava/Avant un FK Kurši. Labākajās izejas pozīcijās atrodas lielvārdieši, kuri 20 spēlēs iekrājuši 32 punktus, Irlavai ir par spēli vairāk un 31 punkts, bet liepājnieki 20 mačos tikuši pie 26 punktiem.

Kuršu uzdevums ir pat ļoti sarežģīts, lai neteiktu vairāk, bet, kamēr durvis nav aizvērtas un gaisma nav izslēgta, cerība aizvien ir dzīva. Teorētiski turnīra tabulā ir apsteidzami abi iepriekš minētie pretinieki, tomēr... liepājniekiem pašiem jāizdara maksimums un būs jācer uz sekmīgu notikumu sakritību arī abu pretinieku spēlēs svētdien. Lai pretendētu uz vietu TOP8, atlikušajās divās spēlēs nepieciešami kā minimums pieci punkti.

Liepājas florbolistu ceļš pretī izslēgšanas spēlēm atsāksies sestdien, kad mājinieki LOC Manēžā tiksies ar aktuālo čempioni Lielvārdi/Fat Pipe. Lai saglabātu cerības tabulā apsteigt lielvārdiešus sestdien nepieciešama uzvara ar astoņu vārtu sarpību, jo pirmā apļa spēlē izbraukumā liepājnieki atzina Lielvārdes florbolistu pārākumu ar 2:9. Jebkuras uzvaras ar mazāku vārtu starpību gadījumā apsteidzami būs vairs tikai irlavieši.

Sestdienas uzvaras gadījumā viss izšķirsies pēdējā spēļu kārtā, kad vienlaicīgi (16:00) ELVI florbola līgas laukumos dosies visas 12 līgas komandas. FK Kurši izbraukumā spēkosies ar ceturtajā vietā esošajiem Talsu NSS/Krauzers, bet Irlava/Avant viesos centīsies tikt pie punktiem pret regulārās sezonas uzvarētājiem Cēsu "Lekrings". 

Ja irlaviešiem Cēsīs izdodas tikt pie vismaz diviem punktiem, tad Kuršu izredzes kvalificēties tiek izdzēstas, tomēr, cēsniekiem apliecinot favorītu statusu, Liepājas florbolistiem Talsos vajadzēs kā minimums divus, bet drīzāk pat visus trīs punktus. Par labu liepājniekiem spēlē apstāklis, ka vienādu punktu gadījumā viņi apsteidz Irlavas komandu, jo savstarpējās spēlēs ir ar pozitīvu vārtu bilanci (uzvarēts ar 12:5 un zaudēts ar 9:11). 

Īsais rezumē? Kuršiem vajadzīgas uzvaras abās spēlēs, bet ne viss vairs ir pašu liepājnieku rokās. Minimālā programma ir pieci punkti mačos pret tabulā augstāk esošajiem Lielvārde/Fat Pipe un Talsu NSS/Krauzers, turklāt tas der tikai gadījumā, ja Irlava paliek bez punktiem Cēsīs. Izšķirošie notikumi ir klāt, laiks parādīt kurzemnieku raksturu un spītu nedēļas nogales cīņās.

Sestdienas spēles translāciju no LOC Manēžas skaties Sportacentrs.com TV jau no 18:00, bet pēdējās kārtas spēli no Talsiem svētdien vēro Best4SportTV kanālā no 16:00!