Svētdien, 20. novembrī, LOC Manēžā tika aizvadīts otrais Liepājas čempionāta florbolā posms, kurā pie divām uzvarām tika Liepājas Karaļi, kuri ar četriem panākumiem ir turnīra līderu godā.

Liepājas čempionāta sezona tika atklāta oktobra sākumā, bet aizvadītajās brīvdienās turpinājās ar septiņām cīņām. Pēc pirmā posma nepārspēti bija Liepājas Karaļi un Priekule/Sērdieņi, kuru savstarpējā tikšanā bija gaidāma šajā spēļu kārtā, kas tika sagaidīta ar lielu intrigu.

Durbe aizcīnās līdz bullīšiem pret līderiem, divi panākumi Dunalkai

Otrā posma pirmajā cīņā nūjas krustoja Kuršu vecāki un Liepājas Karaļi. Mača rezultātu jau 10. sekundē atklāja Karaļu uzbrucējs J.Aigars. Cīņas turpinājumā Kuršu vecāki sakārtoja aizsardzības bastionus un līdz pat 11. minūtei rezultāts turējās 0:1. To pārtrauca bijušais FK Kurši virslīgas uzbrucējs A.Aniņš, kurš atraisīja komandas vārtu maisa galu. Līdz puslaika pārtraukumam Liepājas Karaļi iekrāja pārliecinošu 6:0 pārsvaru. Mača otrajā pusē pārsvars turpināja pieaugt, lai gan Kuršu vecāki ik pa laikam pamanījās aizskriet arī kādā pretuzbrukumā. Noslēdzoties spēles laikam, tablo vēstīja par 14:0 Karaļu uzvaru. Pa trim vārtiem uzvarētājiem guva jau pieminētie Aniņš un Aigars, bet ar piecām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ģ.Poga. Tikmēr "sausā" spēlē A.Ozoliņa, kurš atvairīja visus 15 pretinieku metienus.

Dienas otrajā mačā Kuršu vecākus sagaidīja vēl viens nopietns pārbaudījums - EX Leģions. Spēles ievadā tieši Leģionam piederēja iniciatīva, tomēr pretinieku vārtus izdevās "atslēgt" vien mača 8. minūtē. Vecāku komanda gan nebija ar to mierā un minūti vēlāk D.Rastihins rezultātu izlīdzināja. Puslaika otrajā pusē EX Leģions nosvēra svaru kausus par labu sev un pārtraukumā devās jau ar 6:1. Otrais puslaiks jau aizritēja mazliet mierīgākā gaisotnē un vadībā esošie EX Leģions kontrolēja spēles gaitu, svinot uzvaru ar 10:1. Uzvarētāju rindās ar 4+1 izcēlās Ģ.Ansons.

Turpinājumā tika sagaidīta līderu duelis starp Liepājas Karaļiem un Priekule/Sērdieņi. Mača ievadā krietni pārliecinošāki izskatījās priekulnieki, kuri panāca vadību 1:0 un tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr to izmantot neprata. Metienu attiecība puslaikā - 13:4 par labu Priekules florbolistiem. Uz otro puslaiku Liepājas Karaļi iznāca daudz apņēmīgāki un jau pirmajā minūtē izlīdzināja rezultātu. Vien divas minūtes vēlāk Priekule/Sērdieņi atkārtoti izvirzījās vadībā. Mača 29. minūtē Liepājas Karaļi vēlreiz panāca līdzsvaru uz tablo. Astoņas minūtes pirms finālsirēnas R.Grīnbergs ar saviem otrajiem vārtiem mačā trešo reizi izvirzīja vadībā priekulniekus un ielika pirmo pamatakmeni uzvarai, taču... Priekules komandu pievīla disciplīna un noslēgumā divi nopelnītie noraidījumi. Vispirms K.Matuks panāca līdzsvaru, bet vēlāk J.Cinis pirmo reizi izvirzīja vadībā Liepājas Karaļus. Atlikušajā laikā Priekule centās izmantot viena vīra pārākumu, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas rezultātu nedeva un ļāva Liepājas Karaļiem ierakstīt divus punktus turnīra tabulā.

Nākamajā cīņā laukumā tikās FK Kurši FSS un savu otro maču aizvadošie EX Leģions. Mača 8. minūtē rezultātu atklāja FK Kurši FSS uzbrucējs K.Sproģis, bet vēlāk pats pārsvaru arī duboltoja. Pus minūti pirms došanās pārtraukumā ar precīzu metienu atzīmējās R.Samausks, panākot jau 3:0 vadību Florbola sporta skolas komandas labā. Otrā puslaika sākumā K.K.Asauļaks atzīmējās ar rezultatīvu metienu, komandas pārsvaru palielinot līdz četriem vārtiem. Pēc tam EX Leģions uzsāka ofensīvu, tomēr vairāk par vieniem vārtiem gūt nespēja un piedzīvoja neveiksmi ar 1:4.

Nākamajā cīņā laukumā atkal devās Priekules florbolisti, kuri pēc pirmā zaudējuma alka gūt panākumu otrajā cīņā, spēkojoties ar Durbes komandu. Spēles ievadā iniciatīva piederēja Priekule/Sērdieņi komandai, taču taustāmā rezultātā to pārvērst īsti nepadevās. Atskanot sirēnai, kas vēstīja par puslaika pārtraukumu, tablo aizvien vēstīja par bezvārtu neizšķirtu 0:0. Aizraujošāka cīņa sākās otrajā puslaikā, kad jau pirmajā minūtē Durbei radās iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr tas tūlītējus rezultātus nedeva. Drīz pēc tam D.Lankups atklāja mača rezultātu, izvirzot vadībā Durbes florbolistus 1:0. Nepilnas 10 minūtes pirms pamatlaika beigām Priekule/Sērdieņi nopelnīja skaitlisko vairākumu, ko pēc nepilnas minūtes vārtu guvumā pārvērta J.Vilkaveckis. Atlikušajā laikā laukumā bija daudz asumu un cīņas, tomēr tas pie vārtu guvuma nenoveda un sekoja pēcspēles metieni. Tajos precīzi bija Priekules spēlētāji R.Grīnbergs un V.Bārtnieks, bet vārtu vīrs D.Straupenieks tika galā ar abiem pēcspēles metieniem, kas ļāva izcīnīt uzvaru.

Dienas priekšpēdējā mačā savā starpā tikās FK Kurši FSS un Dunalkas florbolisti. Spēles ievadā komandas spēkojās līdzvērtīgi, tomēr pamazām svaru kausi sāka nosvērties par labu Dunalkai, kuri veidoja vairāk momentu pie pretinieku vārtiem. Cīņas 18. minūtē bumbiņu FK Kurši FSS vārtos iesita K.Skroderēns, atklājot spēles rezultātu. Otrajā puslaikā iniciatīva vēl vairāk pārsvērās Dunalkas komandai par labu. Mača gaita varēja pamainīties brīdī, kad Florbola sporta skolas komandai pavērās iespēja spēlēt vairākumā, taču to viņi nespēja izmantot sev par labu, un vēlāk D.Hūns pārsvaru dubultoja. Pēdējo trīs minūšu laikā FK Kurši FSS vairākkārt centās spēlēt ar sešiem laukuma spēlētājiem, tomēr augļus tas nenesa. Dunalkas komandas vārtos "sauso" spēli aizvadīja M.Kiršteins, kurš atvairīja visus deviņus pretinieku metienus.

Panākuma iedvesmoti, Dunalka noslēdzošajā mačā laukumā tikās ar Durbi. Jau pēc spēlētām 32 sekundēm A.Hūns izvirzīja vadībā Dunalkas vienību. Perioda vidū, realizējot vairākumu, Durbe atjaunoja neizšķirtu, tomēr Dunalka turpināja regulāri apdraudēt pretinieku vārtus, kas vainagojās ar 3:1 vadību pēc nospēlētām 20 minūtēm. Otrajā puslaikā Dunalkas pārsvars kļuva jau nospiedošs un viņi panāca vadību ar 6:1. Vien četras minūtes pirms finālsirēnas K.Kļava ar precīzu sitienu pārsvaru samazināja, tomēr atlikušajā laikā reāli iesaistīties cīņā par uzvaru Durbe vairs nespēja. Uzvarētāju rindās ar trīs rezultatīvām piespēlēm izcēlās D.Ķīvits.

Liepājas Karaļi pārņem vadību, Dunalka steidz atgūt izsēto

Pēc aizvadītām četrām spēlēm nevainojami cīnījušies Liepājas Karaļi, kuru rēķinā maksimālie astoņi punkti. Arī neveiksme pret jaunajiem līderiem netraucē otro vietu saglabāt Priekule/Sērdieņi, tomēr tikai vienu punktu aiz viņiem ir EX Leģions. Pa četriem punktiem līdz šim izcīnījuši Dunalka un FK Kurši FSS, savukārt vēl par punktu mazāk ir Durbei. Bez punktiem pagaidām Kuršu vecāki.

Rezultatīvāko spēlētāju galvgalī aizvien gozējas EX Leģions uzbrukuma līderis A.Jakušins ar 11 (9+2) punktiem, ar septiņiem punktiem seko R.Grīnbergs (Priekule/Sērdieņi), Ģ.Ansons (EX Leģions), J.Vents un Ģ.Poga no Liepājas Karaļiem.

Starp vārtu vīriem veiksmīgākais bijis Durbes vārtsargs R.Žvinklis ar 90,9%, tomēr viņš laukumā aizvadījis tikai 15 minūtes. Viņam ar 86,8% seko FK Kurši FSS vārtsargs O.Venckus un ar Priekules mūris D.Straupenieks ar 86,5%.

Pirmais aplis noslēgsies 18. decembrī

Pēc pirmajiem diviem posmiem katra no komandām ir aizvadījusi pa četriem mačiem. Nākamais posms gaidāms 18. decembrī, kad komandas aizvadīs pēdējās divas pirmā apļa spēles un katra komanda pa reizei būs tikusies ar katru no pretiniekiem. Pēc gadu mijas tiks izspēlēts turnīra otrais aplis un norisināsies izslēgšanas cīņas, kurās tiks noskaidroti jaunie Liepājas čempionāta florbolā uzvarētāji!

Liepājas čempionātu florbolā sadarbībā ar pilsētas sporta pārvaldi rīko Biedrība "Florbola klubs "Kurši"".