Pagājušajā nedēļā Valmierā notikušajā pasaules čempionāta kvalifikācijā Latvija izcīnīja savu biļeti uz gaidāmo čempionātu Šveicē. Šis turnīrs bija jaunā liepājnieka Gustava Griezīša debija izlasē.

Latvijas izlase aizvadīja cīņas Eiropas zonas kvalifikācijas turnīra 1. grupā, kur Valmieras Olimpiskajā centrā tikā ar Dānijas, Islandes un Ukrainas florbolistiem. Lai kvalificētos uz šī gada nogalē gaidāmo pasaules čempionātu Šveicē, mūsu izlases minimālais uzdevums bija jāiekļūst divu labāko komandu vidū savā grupā.

Latvijas izlase apakšgrupu turnīra fāzē spēlēja nevainojami, trijās spēlēs izcīnot trīs uzvaras. Latvieši vispirms ar 22:0 pieveica Ukrainas komandu, pēc tam spraigā cīņā ar 7:5 pārspēja Dānijas valstsvienību, kā arī ar 9:3 pieveica Islandes izlasi. Ar trīs panākumiem trīs mačos latvieši pārliecinoši nokārtoja visas formalitātes un svinēja uzvaru apakšgrupā. Turnīra pēdējā dienā Latviajs izlase tikās ar pasaules vicečempioni Somiju. Mača galotne bija itin spraiga, tomēr šoreiz atzīts oponentu pārākums ar 3:5.

Šajā turnīrā debiju vīriešu izlasē piedzīvoja 17 gadus jaunais Gustavs Griezītis, kurš mačā pret Ukrainu atzīmējās ar vieniem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli, tiekot atzīts arī par labāko spēlētāju mūsu izlases rindās. Pārējos mačos aizsargs ar rezultativitāti neizcēlās, tomēr turpināja apliecināt savu piederību valstsvienībai un demonstrēja atzīstamu sniegumu visa turnīra laikā.

Tāpat Latvijas izlasē lieliski darbojās arī mūsu komandas spēlējošais treneris Toms Akmeņlauks, kurš nu jau kļuvis par vienu no pieredzes bagātākajiem spēlētājiem šajā izlases modelī. Arī Toms sevi apliecināja no labākās puses, izceļoties ar rezultativitāti trijos no četriem mačiem, kopā atzīmējoties ar 5 (1+4) punktiem. Uzbrucēja rēķinā 1+1 mačā ar Ukrainu, divas rezultatīvas piespēles panākumā pret islandiešiem, kā arī piespēle Latvijas izlases pirmajos vārtos cīņā pret Somiju.