Latvijas čempionāta 1. līgas pusfināls neveiksmīgi iesācies FK Kurši FSS vienībai, kas pirmajos divos mačos piedzīvojuši neveiksmes. Sērijas turpinājums sestdien Grobiņas sporta centrā.

Pusfināla sērija starp FK Kurši FSS un Leģions/Grobiņas SC tika atklāta sestdienas vakarā, kad LOC Manēžu bija piepildījuši 480 abu komandu līdzjutēji, radot sen nepiedzīvotu atmosfēru. Cīņu veiksmīgāk iesāka mājinieki, kad mača trešajā minūtē pēc R.Alondera reida viņš pats atklāja spēles rezultātu. Komandas spēlēja piesardzīgi, it kā mazliet taustoties un meklējot pretinieku vājās vietas. Trešdaļas noslēgumā Leģions vienus vārtus atspēlēja, panākot neizšķirtu.

Neveiksmīgs liepājniekiem izvērtās otrais periods, kad īsā laikā tika zaudēti divi vārti un Kurši nonāca iedzinējos 1:3. Uz noslēdzošajām 20 minūtēm FK Kurši FSS iznāca laukumā ar nenoliedzamu vēlmi labot situāciju. Spēle kļuva agresīvāka, liepājnieki aizvien aktīvāk darbojās presingā. Pirmos augļus tas nesa mača 55. minūtē, kad pēc A.Čertogonova piespēles precīzs bija E.Ezeriņš. Mača izskaņā liepjānieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas nelīdzēja un oponenti raidīja bumbiņu tukšos vārtos.

Jau dienu vēlāk, svētdienas vakarā komandas tikās uz otro maču. Atbildības nasta uz abu komandu pleciem bija liela, tāpēc spēle atkal iesākās spraigi. Spēles 15. minūtē D.Mašņikovs atklāja spēles rezultātu, bet jau nākamajā nomaiņā Grobiņa atbildēja ar to pašu. Arī otro Maču LOC Manēžā ar savām balsīm, aplausiem un enerģiju piepildīja teju 450 līdzjutēji.

Otrās trešdaļas ievadā P.Bliska vēlreiz panāca vadību liepājniekiem, izrādoties veiklākais pretinieku vārtu priekšā. Turpinājumā viesiem izdevās rezultātu atkārtoti izlīdzināt, kad aizturētā soda laikā Leģions prata izmantot viena vīra pārsvaru. Līdzsvars uz tablo gan nebija ilgs, jo M.Lēvalda vārti trešo reizi atgrieza vadībā mājiniekus.

Mača noslēdzošais nogrieznis FK Kurši FSS iesākās ar lielisku iespēju spēlē 5 pret 3, taču divu minūšu laikā noslēdzošo metienu, kas atnestu vārtus, tā arī neizdevās atrast. Nepilnas 10 minūtes pirms pamatlaika izskaņas individuālā reidā viesi no Grobiņas panāca izlīdzinājumu 3:3. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika izskaņas tiesneši nozīmēja soda metienu uz pretinieku vārtiem. To izpildīt stājās gados jaunais uzbrucējs M.Lēvalds, kurš jau bija ar vieniem vārtiem izcēlies. Pēc vairākām māņkustībām Lēvalds izpildīja metienu ar neerto lāpstiņas pusi, taču vārtsargs to apturēja. Nepilnas 30 sekundes vēlāk deva noslēdzošo triecienu, pirmo reizi panākot vadību mačā 4:3. Atlikušajā laikā liepājnieki izmisīgi centās atjaunot līdzsvaru uz tablo, tomēr visi centieni nevainagojās ar vārtiem.

Pēc divām aizvadītām spēlēm FK Kurši FSS nonākusi iedzinējos ar 0-2. Sērijā līdz trīs uzvarām nākamā spēle paredzēta viesos šo sestdien plkst. 19:00, bet uzvaras gadījumā ceturtais mačs plānots svētdien plkst. 18:00, turpat Grobiņas sporta centrā.

Tagad komandai ir nedēļa laika sakopot spēkus un sagatavoties nogales spēlēm Grobiņā, kur noteikti gaidīsim arī FK Kurši līdzjutējus.