Šonedēļ tiks dots starts jaunajai ELVI florbola līgas sezonai, kur 12 komandu pulkā tradicionāli būs arī FK Kurši. Liepājas florbolā šī bijusi pārmaiņu vasara - par komandas galveno treneri kļuvis Toms Akmeņlauks, bet sastāvā notikusi paaudžu maiņa, komandas kodolu veidojot virknei jauno spēlētāju.

Treneri

Par "Kuršu" jauno galveno treneri šovasar kļuvis Toms Akmeņlauks, kurš nomainījis ilggadējo komandas treneri Mārtiņu Krūmu. Pērnās sezonas gaitā Akmeņlauks kļuva par M.Krūma palīgu, bet starpsezonas periodā kluba vadība vienojusies ar Tomu par pilnvaru pilnīgu pārņemšanu. Šosezon Toms sastrādāsies ar fiziskās sagatavotības treneri Mihailu Kostusevu, kurš vismaz sezonas sākumā nolēmis laukumā nedoties.

Izmaiņas nešķiet pārsteidzošas, ņemot vērā, ka Tomam Akmeņlaukam jau ir komandas vadīšanas pieredze ar "Lielvārdes" komandu, turklāt viņš tiek uzskatīts par vienu no Latvijas gudrākajiem spēlētājiem, kurš regulāri iekļūst virslīgas snaiperu saraksta augšgalā un tiek izsaukts uz Latvijas izlasi. Bez tam Mārtiņa Krūma vadībā kurši iepriekšējās divās sezonās tā arī nepiepildīja savu sapni sezonu pabeigt “Arēnā Rīga”, kur florbola saime dala virslīgas medaļas. M.Krūms turpinās darbu ar Liepājas kluba jauno talantu audzināšanu, kā arī vadīs pirmās līgas komandu.

Sastāvs

Ievērojami mainījies arī kuršu virslīgas sastāvs. Kluba iepriekšējo sezonu medaļu ambīcijas balstījās organizācijas vairāk nekā 20 gadu senajā vēsturē un izaugsmē, līderu meistarībā un pieredzē, kā arī jauniešu komandu panākumos.

2020./2021. gada sezonas pieteikumā vērojamas būtiskas pārmaiņas un komandā vairs neredzēsim – Ričarda Dēvita, Edgara Freimaņa, Mihaila Kostuseva, Ginta Siliņa, Kārļa Pupila, Madara Plepja, Ivo Popova, Miķeļa Krūma, Mārtiņa Saulīša un Aksela Imbovica uzvārdus. Dēvits un Imbovics pārcēlušies uz dzīvi galvaspilsētā un turpmāk pārstāvēs Pierīgas komandas, attiecīgi "Oxdog Ulbroka" un "Ķakavas" rindas.

Kā jau saprotams, vieta tukša nekad nepaliek un Virslīgas komandas sastāvā atkal ir atgriezies pieredzējušais Raitis Bušs, kurš pērn aizvadīja sekmīgu sezonu kluba 1. līgas komandā "FK Kurši FSS". Tāpat nozīmīga ir talantīgā aizsarga Oskara Bergmaņa atgriešanās komandā pēc trīs gadu prombūtnes. Klāt nākusi vesela gados jauno kuršu plejāde. Klubs allaž slavējis savu audzēkņu talantu, taču, objektīvi vērtējot, šīs sezonas ambīcijas kļuvušas piemezētākas. Visticamāk, jārēķinās ar smagu sezonu, kas varētu kļūt par skarbām ugunskristībām Liepājas jaunajiem spēlētājiem. Ja mūsējie to izturēs godam, šī pieredze var kļūt par labu atspēriena platformu nākotnei. 

"Kurši" sezonas pirmo spēli svētdien, 13. septembrī, aizvadīs viesos pret "Pārgauju", bet pirmajā mājas spēlē sestdien, 19. septembrī, pulksten 17:00 uzņems Imbovica jauno vienību - "Ķekavu". Prognozējams, ka LOC Manēžā būs atļauts uzņemt mazāk par 100 skatītājiem.

 

FK KURŠI SASTĀVS

Uzbrucēji: Arvis Aniņš, Kaspars Klamers, Sandis Lēvalds, Toms Akmeņlauks, Ralfs Polis, Gustavs Griezītis, Rihards Markuss Mednis, Endijs Ezeriņš, Toms Peniķis, Henrijs Štāls, Patriks Bliska
Aizsargi: Ingars Jansons, Kristaps Ošs-Ervics, Oskars Bergmanis, Mārtiņš Puķīte, Raitis Bušs, Dāvids Ķeris, Ralfs Laukagals, Jēkabs Jekste
Vārtsargi: Edgars Rimarenko, Normunds Krūmiņš, Marks Kristiāns Puniņš
Treneri: Toms Akmeņlauks (galvenais), Mihails Kostusevs (fiziskās sagatavotības)

 

"KURŠU" SPĒLES SEPTEMBRĪ

13. septembrī 17.00 Pārgauja – FK Kurši
19. septembrī 17.00 FK Kurši – Ķekava
26. septembrī 16.00 RTU/Rockets – Kurši
27. septembrī 17.00 FK Kurši – Rubene

 

KOMENTĀRS

FK Kurši galvenais treneris TOMS AKMEŅLAUKS:

– Pārmaiņas ir lielas – 11 spēlētāji ir prom, 10 nākuši klāt. Pārmaiņu iemesli ir dažādi. Līderu aiziešanu centīsimies kompensēt ar cīņassparu un jauniešu maksimālismu. Arī ar gados vecāku spēlētāju pieredzi un meistarību.

Kad runāju ar kluba vadību par darbu ar komandu, mans plāns bija tāds, ka vismaz trīs gadu griezumā mēs nefokusējamies uz rezultātu. Protams, rezultāts ir svarīgs, bet mums ir ilgtermiņa plāns, pie kura centīsimies turēties. Tikai pēc trim gadiem varam skatīties, kas mums ir vai nav sanācis. Mums ir 11 spēlētāji, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu slieksni. Jāpaiet trim gadiem, lai viņi būtu konkurētspējīgi Virslīgā. Būs smagi, bet ticu, ka [šosezon] izslēgšanas spēles ir reālas. Nebūs pārsteigums, ja iekļūsim astotniekā.

Avots: Kurzemes Vārds