Svētdien, 18. decembrī, Liepājas čempionātā florbolā tika aizvadītas septiņas spēles. Pārliecinoši bez zaudējumiem turpina "Liepājas Karaļi", tikmēr "Priekule/Sērdieņi" un "EX Leģions" ar vienādu punktu skaitu dala otro pozīciju.

Aizvadītās nedēļas izskaņā LOC Manēžā norisinājās čempionāta trešais posms, kas arī noslēdza pirmā apļa cīņas. "Liepājas Karaļi" arī šoreiz nedeva veltas cerības pretiniekiem un svinēja drošas uzvaras, tikmēr notikumiem bagātā cīņā par tabulas otro vietu "EX Leģions" pēcspēles metienos pieveica "Priekule/Sērdieņi".

"Priekule/Sērdieņi" izlaiž uzvaru pret Leģionu, bet izrauj panākumu pret FK Kurši FSS

Rīta pirmajā spēlē Karaļi bez lielas intrigas ar 7:4 pārspēja Durbes komandu. Mača pirmajā puslaikā liepājnieki ne tikai izvirzījās vadībā, bet prata panākt piecu vārtu pārsvaru - 6:1. Spēles otrajā daļā "Liepājas Karaļi" mazliet atslābinājās un durbēnieši prata pārsvaru sadeldēt, tomēr reāli cīņā par uzvaru iesaistīties nespēja.

Uzņemto ritmu liepājnieki turpināja arī mačā pret "Dunalku". Pirmajās 20 minūtēs gūti četri vārti, tikmēr oponentiem vienīgais precīzais metiens, kad soda metienu realizēja A.Hūns. Otrajā puslaikā A.Aniņš ar diviem vārtiem panāca 6:1, kas dzēsa jebkādus jautājumus par mača iznākumu. Atlikušajā laikā abas komandas apmainījās ar precīziem metieniem un maču noslēdza ar 7:2.

Neprognozējama izvērtās dienas trešā spēle starp "EX Leģions" un "Durbe". Līdz puslaika pārtraukumam komandas itin aktīvi apdraudēja viena otras vārtus, taču vienīgais precīzais metiens padevās K.Kalnam no "EX Leģions". Turpinājums izvērtās krietni aizraujošāks. Drīz vien Durbes florbolisti atspēlēja deficītu un centās pārņemt vadību spēlē, tomēr ar 2:1 un vēlāk arī 3:2 vadībā visu laiku atgriezās pretinieki. Vien nieka 20 sekundes pirms pamatlaika beigām L.Sorokins trešo reizi panāca izlīdzinājumu. Pēcspēles metienos A.Vilgerts atvairīja abus pretinieku izgājienus, bet N.Lazdāna un A.Jakušina precīzie metieni atnesa panākumu "EX Leģions".

Ceturtajā mačā "Kuršu vecāki" nespēja izrādīt lielu pretestību Dunalkas komandai. Pirmajā puslaikā "Dunalka" izvirzījās vadībā ar 3:0, bet otrajā uzņēma uzbrukuma apgriezienus un guva vēl piecus bezatbildes vārtus. Pa divām reizēm precīzi bija L.Senius un D.Hūns.

Dienas nākamajā spēlē savā starpā tikās divas pretendentes uz otro vietu - "EX Leģions" un "Priekule/Sērdieņi". Sīvo tabulas pretinieku cīņa laukumā nelika vilties. Pirmajā puslaikā iniciatīva mazliet piederēja "EX Leģions", tomēr oponenti regulāri atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. Pēc aizvadītām 20 minūtēm vienu vārtu pārsvar Leģionam. Īsi vien pēc pauzes K.Kalns pārsvaru dubultoja, taču Priekules florbolisti parādīja īstu raksturu un trīs minūšu laikā ne tikai sadeldēja pārsvaru, bet arī panāca vadību 5:4. Vien piecas minūtes pirms pamatlaika izskaņas K.Šupiņš atjaunoja neizšķirtu. Atlikušajā laikā komandas ar vārtiem neizcēlās un uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles metieni. Arī otrajā piegājienā "EX Leģions" panākumu ar realizētu "bullīti" atnesa A.Jakušins.

Sestajā spēlē nūjas krustoja divas FK Kurši komandas - laukuma pretējās pusēs tikās Florbola sporta skolas jaunieši un "Kuršu vecāki". Jaunieši bez liekām diskusijām kontrolēja spēli un notikumus laukumā, svinot pārliecinošu uzvaru ar 10:0. Rezultāts varēja būt vēl graujošāks, ja vecāku rindās izcilu spēli aizvadītu vārtu vīrs U.Blumbergs, kuram mačā 39 atvairīti metieni. Uzvarētājiem ar "hat-trick" izcēlās kapteinis G.Finks.

Spraigi notikumi risinājās arī dienas pēdējā spēlē, kad Florbola sporta skolas komanda tikās ar "Priekule/Sērdieņi". Uzvaras gadījumā jauniešiem varēja apsteigt mača oponentus un pakāpties uz trešo vietu, bet priekulniekiem panākums ļautu atrasties dalītā otrajā vietā. Spēle iesākās azartiski, tomēr divi K.Sproģa reizi vainagojās ar 2:0 vadību "FK Kurši FSS" vienībai. Pirmā puslaika izskaņā R.Grīnbergs atklāja vārtu sarakstu savai komandai, bet uzreiz pēc pauzes D.Spēks panāca izlīdzinājumu. Mača 28. minūtē T.Kalniņš atkal vadībā izvirzīja Florbola sporta skolas komandu, bet viņu prieki bija īsi, jo drīz pēc tam "Priekule/Sērdieņi" vēlreiz panāca izlīdzinājumu. Spēles izskaņā iniciatīva mazliet piederēja "FK Kurši FSS", bet Priekule atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem. Nieka 29 sekundes pirms pamatlaika beigām priekulniekiem "ar gaļu" izdevās dabūt bumbiņu pretinieku vārtos, kas vainagojās ar panākumu 4:3 un diviem punktiem turnīra tabulā.

"Liepājas Karaļli" cēlā vadībā noslēdz pirmo apli

Pēc aizvadītām sešām spēlēm komandas pa reizei tikušās katra ar katru. Bez zaudējumiem turpina tikai "Liepājas Karaļi", kas ar 12 punktiem ir tabulas līdervienība. Tālāk ar deviņiem punktiem seko "EX Leģions" un "Priekule/Sērdieņi". Patreiz tabulā augstāk labākas gūtu un zaudēto vārtu bilances dēļ atrodas priekulnieki, tomēr ja turnīrs finišētu šodien, tad augstākā pozīcijā būtu Leģions, kas svinēja panākumu savstarpējā cīņā.

Trīs punktu attālumā no labāko trijnieka piekto vietu dala "FK Kurši FSS" un "Dunalka". Abas komandas epizodiski demonstrējušas labu spēli, tomēr pirmajā aplī mazliet pietrūcis stabilitātes. Ja to izdosies uzlabot sešās otrā apļa cīņās, tad abām ir labas izredzes izjaukt labāko trijnieku.

Četrus punktus pirmā apļa cīņās izdevies iekrāt "Durbes" vienībai, kuri paņēma maksimālos punktus pret "Kuršu vecākiem" un divreiz spēja aizvest spēli līdz pēcspēles metieniem, laukumā tiekoties ar šī brīža tabulas otrās un trešās vietas īpašniecēm. Pirmajos sešos mačos bez punktiem palikusi "Kuršu vecāki" komanda, kas līdz šim nav pratusi "iekosties" tā kārtīgi spēlē, tomēr ir ar potenciālu to paveikt kādā no otrā apļa cīņām.

Pēc sešām spēlēm ar 11 vārtiem rezultatīvākais A.Jakušins

Liepājas čempionātā florbolā līdz gadu mijai laukumā čempionāta cīņās devušies jau nepilni 120 florbolisti. Starp tiem rezultatīvākās bijis "EX Leģions" uzbrukuma līderis A.Jakušins, kurš ticis pie 13 (11+2) rezultativitātes punktiem. Viņam ar 11 (9+2) punktiem uz pēdām min "Priekule/Sērdieņi" snaiperis R.Grīnbergs. Labāko trijnieku noslēdz "Liepājas Karaļi" uzbrucējs Klāvs Matuks ar 9 (5+4) punktiem.

Vārtsargu vidū līdz šim labāko atvairīto metienu procentu uzstādījis "FK Kurši FSS" pārstāvi O.Venckus ar 86,1%. Aiz viņa ar 84,3% seko S.Blinds no līdervienības "Liepājas Karaļi". Tikmēr kopumā ar visvairāk pretinieku metieniem ticis galā "Kurši vecāki" vārtu vīrs U.Blumbergs, kurš apstādinājis jau 113 pretinieku mēģinājumus iekarot komandas cietoksni.

Janvārī čempionāts turpināsies ar diviem posmiem

Čempionāta ceturtais posms, ar kuru sāksies otrā apļa spēles, tiks aizvadīts jau 8. janvārī. Pēc tam komandas laukumā tiksies 29. janvārī un 12. februārī. Sešas labākās vienības kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kas tiks sākts februāra izskaņā, bet jaunie Liepājas čempionāta florbolā uzvarētāji tiks kronēti 2023. gada aprīlī.