Foto: Ģirts Gertsons

Sestdien, 23. novembrī Kurši/Ekovalis dosies darba vizītē uz deviņu pakalnu pilsētu, kur tiksimies ar Elvi florbola līgas kopvērtējuma 4. vietā esošo "Talsu NSS/Krauzers".

Komandas galvenais treneris Mārtiņš Krūms uzskata liepājniekus par šīs spēles favorītiem un runā tikai par vienu uzdevumu – pārvest mājās 3 punktus. Taču treneris atzīst, ka komanda ceļā dodas ar piesardzības devu kabatā: "Mēs noteikti respektējam Talsu komandu. Pirms sezonas un tās gaitā pretiniekiem sastāvs pamainījās. Tas tika atjaunots, un radās jautājumi, vai talsinieki būs gatavi izslēgšanas spēlēm. Tagad mēs droši to varam uzskatīt par play-off komandu. Visās spēlēs tā ir parādījusi raksturu un ļoti labu sniegumu. Mūs gaida spēle pret ļoti labi organizētu komandu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Tomēr domāju, ka esam šīs spēles favorīti un ar tādu attieksmi arī brauksim uz Talsiem." 

Talsu vienības līderi ir Andrejs Šķerbergs ar 15 (8+7) punktiem, viņam seko Matīss Fogelis (9+5), Artis Raitums (6+7), Toms Bitmanis (6+6). Ziemeļkurzemes komandas vārtsargu līniju veido divi junioru izlases vārtsargi - Valters Kasjaņenko un Martins Rūsa Jansons. Jārēķinās arī talsinieku citiem gados jaunajiem talantīgiem spēlētājiem.

Talsu vilki iepriekšējā mačā vietējā derbijā ar 8:3 sakāva "Irlavu/Avant", bet mēs savā laukumā ar 4:2 pieveicām virslīgas pastarīti "Bausku". Nepārliecinošais panākums rada jautājumus par mūsu rādītā snieguma kvalitāti. M. Krūms to gan daļēji skaidro ar komandā notiekošajām pārmaiņām: "Mēs esam pārveides procesā. Strādājam pie daudziem jautājumiem. Cenšamies vairāk neko nemainīt, bet pārbūves process ir ilgtermiņa. Gribam saglabāt savu spēli, esam diezgan būtiski izmainījuši virknējumus, mazliet arī pozīcijas. Domāju, ka tos saglabāsim arī pēc Talsu spēles."

Mūsu komandā ir divi zaudējumi – pie jauniem ģipšu apsējiem ir tikuši Ralfs Polis un Mārtiņš Puķīte. Pārēji ir ierindā, turklāt ir viens ļoti labs jaunums. Proti, laukumā jau ir atgriezies Kristaps Ošs-Ervics, kurš komandai būs labs papildinājums, spriež M. Krūms: "Kristaps varbūt vēl nav gatavs uz visiem simts procentiem, bet viņš labi izskatās treniņprocesā. Viņš ir labs komandas balsts un ļoti pozitīvs spēlētājs gan laukumā, gan ārpus tā."

Tāpat Mārtiņš slavē kuršu treneru trio, kurā bez viņa strādā arī Mihails Kostusevs un Toms Akmeņlauks: "Mēs esam kā trīs vienoti vīri vienā laivā. Katram ir savas idejas, visas izskatām. Domāju, ka cits citu papildinām ar savām kvalitātēm. Uzskatu, ka agrāk vai vēlāk rezultātu dos tas, ko mēs treniņos prasām no džekiem. Esam pacietīgi."

 

PĒDĒJĀS 5 SAVSTARPĒJĀS SPĒLES

 

15.12.18    "Kurši/Ekovalis" – "Talsu NSS/Krauzers"        5 : 4 (Pag.)

21.09.18    "Talsu NSS/Krauzers" – "Kurši/Ekovalis"        9 : 6

05.01.18    "Talsu NSS/Krauzers" – "Kurši/Ekovalis"        10 : 1

17.09.17    "Kurši/Ekovalis" – "Talsu NSS/Krauzers"        4 : 5 (Pag.)

12.02.17    "Kurši/Ekovalis" – "Talsu NSS/Krauzers"        11 : 7

Avots: Kurzemes Vārds