Pirmo spēli pēc ilgāka pārtraukuma, kas bija saistīts ar pasaules čempionātu, aizvadīja "Kurši/Ekovalis" florbola vienība. Liepājnieki decembra vienīgajā spēlē savā laukumā uzņēma "Talsu NSS/Krauzers". Aizvadot neizteiksmīgus divus periodus mūsējie nonāca iedzinējos ar 0:4, tomēr parādot raksturu spēja lauzt cīņu un papildlaikā izrāva uzvaru ar 5:4 (0:3, 0:1, 4:0, 1:0).

Pēdējo spēli "Elvi" florbola līgā "Kurši/Ekovalis" aizvadīja 24. novembrī savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 10:11 piekāpjoties Ulbrokas florbolistiem. Kalendārs sastādīts tā, ka pēc mača ar Talsu vienību mūsējiem iestājas vēl viena garāka pauze un čempionāts liepājniekiem atsāksies vien 5. janvārī izbraukumā pret "Rubeni", savukārt savā laukumā "Kurši" spēlēs 13. janvārī pret "Lielvārdi".

Ar maču pret "Talsu NSS/Krauzers" trenera Mārtiņa Krūma vadītajai komandai iesākās čempionāta otrais aplis. Šī bija abu vienību sezonas otrā savstarpējā spēle, un pirmajā cīņā talsinieki sava laukumā Kurzemes derbijā bija pārāki ar 9:6.

Ieilgusī pauze čempionātā mūsējiem nenāca par labu, un "Kurši" pirmās 40 minūtes aizvadīja neizteiksmīgi un spēlēja pasīvi. Līgas rezultatīvākā komanda divus periodus uzbruka vārtiem ļoti maz un palika bez precīziem metieniem. Talsinieki mača sākumā atdeva laukuma saimniekiem iniciatīvu, bet paši organizēja bīstamus pretuzbrukumus.

Viesu vārtsargs Valters Kasjaņenko traucēts tika reti, bet viesu trīs vārti pilnībā atspoguļoja patieso ainu laukumā. Liepājnieki var būt pateicīgi veiksmei, ka rezultāts nebija vēl dramatiskāks, jo Ziemeļkurzemes pārstāvjiem bija pietiekami daudz iespēju gūt vēl vārtus. Īpaši jāuzteic Talsu kluba organizētā spēle aizsardzībā, jo pretinieks spēlēja bez redzamām kļūdām un bloķēja daudz liepājnieku metienus.

Otrajā periodā viesu uzbrukuma jauda nedaudz apsīka, bet "Kurši" turpināja demonstrēt stāvošu florbolu. Metienu skaits pa pretinieku vārtiem joprojām bija nepieklājīgi mazs, un spēlētāju acīs bija vērojama neizpratne par notiekošo laukumā. Mača vidū uz mirkli aktivizējās viesi, izveidoja četrus labus momentus pie Edgara Rimarenko vārtiem, no kuriem viens sasniedza mērķi, un laukuma saimnieki nonāca iedzinējos ar 0:4.

Cīņas noslēdzošajā periodā skatītāji laukumā ieraudzīja "Kuršu/Ekovaļa" vienības patieso spēku. Spēlētāji jau no pirmajām sekundēm cīnījās ar degsmi, dzinējs no neitrālā stāvokļa tika pārslēgts uz ceturto ātrumu, un viesi ar pūlēm izsekoja Liepājas kluba uzbrukuma sadarbības. Trešā perioda 27. sekundē Kaspars Klamers iesāka pakaļdzīšanos, bet pēc nepilnām trim minūtēm tablo vēstīja jau cerīgo 3:4. Mājinieku labā ar vārtu guvumiem vēl atzīmējās Ingars Jansons un Kristaps Ošs-Ervics, kurš viesu vienības vārtsargu pārspēja ar spēcīgu raidījumu no laukuma centra.

Turpinājumā talsinieki sasparojās un izlīdzināja spēli, tomēr mūsējie pēdējo vārdu vēl nebija pateikuši. 58. minūtē Kaspara Klamera mestā bumbiņa vārtos nenokļuva, bet sekmīgi atleca vārtu priekšā, kur to pielaboja Ričards Dēvits.

Pagarinājums nebija ilgs. "Kurši/Ekovalis" jau pirmajā uzbrukumā nodemonstrēja teicamu sapratni, un mūsējiem pietika ar 29 sekundēm, lai izrautu uzvaru. Pēc mača par labāko spēlētāju viesu vienībā tika atzīts vārtsargs Valters Kasjaņenko, bet mājinieku rindās – Kaspars Klamers.

KOMENTĀRS

"Kurši/Ekovalis" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Pirmajās divās trešdaļās bija apēsts par daudz cepeša un izskatījāmies nekādi. Patraucēja arī izvēlētā taktika, un Talsi visās pozīcijās, gan aizsardzībā, gan uzbrukumā bija pārāki. Spēlējām bez enerģijas, visām maiņām acis nedega, un spēlētājiem nestrādāja kājas. Tas bija galvenais klupšanas akmens, ka pirmajās divās trešdaļās mums nekas neizdevās. Skatoties turnīra tabulā redzam, ka esam rezultatīvākā komanda, un ja 40 minūtēs neizveidojam bīstamus momentus, tad viss bija jāmaina uz trešo periodu. Pamainījām maiņu virknējumus un spēlējām ar diviem pieciniekiem. Uzstādījums bija spēlēt augstāk, parādījām raksturu, ātri atguvām trīs vārtus un sajutām, ka spēli varam paņemt.

Autors: "Kurzemes Vārds"