Sestdien Kuldīgā ar panākumu pēcspēles metienu sērijā regulārā čempionāta 1. apli noslēdza FK Kurši FSS vienība. Pēc aizvadītām deviņām cīņām liepājnieki ar 17 punktiem ir trešajā vietā.

Decembra pirmajā nedēļā noslēdzies Latvijas čempionāta 1. līgas turnīra 1. aplis un praktiski visas komandas pa reizei tikušās ar katru no pretiniekiem. Kuršu florbolisti pagaidām bijuši nevainojami savā laukumā, izcīnot četrus panākumus, bet sniegums izbraukuma cīņās sāk stabilizēties, ko apliecina nupat izcīnītā uzvara viesos pret tabulas līdervienību Kuldīga/KNSS.

Pirmo apli noslēdz ar četru uzvaru sēriju

FK Kurši FSS vienība sezonu atklāja izbraukumā Talsos, kur piedzīvoja minimālu zaudējumu 2:3. Turpinājumā liepājnieki savā laukumā uzņēma Latvijas Universitāte/FS Masters. Cīņas gaitā kurši nonāca iedzinējos ar -2, tomēr prata ne tikai atspēlēties, bet nokārtot sezonas pirmo panākumu ar 6:3. Sezonas trešajā mačā FK Kurši FSS itin viegli ar 7:3 apspelēja arī RTU/Rocekts1.

Nākamo spēli kuzemnieki aizvadīja Lielvārdē, kur tikās ar Ogres Vilkiem. Tā notiekti palikusi atmiņā kā izšķērdēto momentu spēle, kurā lielisks vārtos bija Kristaps Eišmonts, bet komanda piedzīvoja neveiksmi ar 1:2. Izbraukuma spēļu neveiksmju sēriju neizdevās pārraut arī vietējā derbijā, izbraukumā piekāpjoties "Leģions/Grobiņas SC" ar 4:7.

Komandai teicams padevies pēdējo četru spēļu nogrieznis. Vispirms mājās ar 6:3 pieveikti SK Slampe/Zevid, pēc tam vēl pārliecinošāk ar 8:2 LOC Manēžā apspēlēti FK Ozolnieki/JN. Demonstrētais sniegums turpināja uzlaboties un Ķekavā vainagojās ar mazliet negaidīti pārliecinošu uzvaru - 10:2. Pirmā apļa izskaņā, viesojoties pie tabulas līdervienības, FK Kurši FSS ar 5:4 pēcspēlēs metienos pievieca Kuldīga/KNSS.

Ar labāko aizsardzību līgā un rezultatīvu vairākumu

Pirmajās deviņās spēlēs iezīmējies ne tikai FK Kurši FSS komandas rokraksts, bet arī spēcīgākās puses. Līdzšinējos mačos liepājnieki zaudējuši vien 29 (vid. 3,2) vārtus, kas ir labākais rādītājs starp visām 19 Latvijas čempionāta 1. līgas komandām. Lielā mērā tas ir pateicoties komandas organizētajai spēlei savā aizsardzības zonā, bet vienlaikus pārliecinoši vārtos darbojušies arī abi vārtu vīri Mārcis Zanders un Kristaps Eišmonts.

Tāpat noteikti jāizceļ liepājnieku spēle skaitliskajā vairākumā. No kopumā gūtajiem 49 vārtiem skaitliskajā vairākumā gūti 10 no tiem, kas ir otrs labākais rādītājs visā līgā. Četras reizes viena vīra pārsvaru izmantojis T.Peniķis, pa divām reizēm E.Ezeriņš un D.Mašņikovs, bet pa vieniem vārtiem vairākumā atnesuši A.Čertogonovs un T.J.Dzērve.

Peniķis, Mašņikovs un Alonderis - rezultatīvākie sezonas pirmajā pusē

Sezonas ievadā FK Kurši FSS rindās laukumā devušies 22 spēlētāji, turklāt jau 19 no tiem pierakstījušies ar rezultativitātes punktiem. Deviņos mačos ar 15 (6+9) punktiem rezultatīvākais bijis kapteinis Toms Peniķis, aiz viņa ar 10 (6+4) seko komandas jaunpienācējs, aizsargs Dainis Mašņikovs, bet rezultatīvāko trio noslēdz Roberts Alonderis ar 8 (3+5) punktiem.

Tāpat ar sešiem vārtu guvumiem atzīmējies E.Ezeriņš, pieci vārti K.Ķemera kontā. Ar sešām rezultatīvām piespēlēm līdz šim izcēlies komandas debitants M.Lēvalds. Komandas rezultativitāti ar divām piespēlēm veicinājis arī vārtsargs M.Zanders.

Ko gaidīt no otrā apļa turnīra?

Arī otrais aplis nāks ar deviņām aizraujošām cīņām. Savā laukumā, kuplā atblastītāju priekšā, liepājniekiem būs iespēja reabilitēties par neveiksmēm Talsos, Lielvārdē un Grobiņā. Pavisam noteikti atbildes spēlēs Rīgā, Slampē un Ozolniekos gaidāmās spēles būs neprognozējamas, kaut arī Liepājā svinētas drošas uzvaras.

Turnīra tabula ir ļoti blīva un ikviena uzvara vai neveiksme var būtiski ietekmēt ciņu par augstāku vietu turnīra noslēgumā. Šobrīd FK Kurši FSS no līderiem šķir vien četri punkti, bet no septītajā vietā esošajiem Talsu NSS/Zerorisk vien trīs punkti.

Otrā apļa cīņas FK Kurši FSS sāks jau šo ceturtdien savā laukumā, kad plkst. 20:00 tiksies ar Talsu florbolistiem.