Tuvojoties gadu mijai, uz sarunu aicinājām FK Kurši galveno treneri Tomu Akmeņlauku, kurš atskatījās uz šīs neierastās sezonas notikumiem un pauda pārliecību par sezonas atgriešanos 2021. gadā.

Kāda izskatās trenera Toma Akmeņlauka ikdiena šajā laikā?

Toms: "Briesmīga (smejas). Man šis ir grūts laiks. Cenšos sevi uzturēt formā, trenējos divreiz ar komandu un trīs reizes strādāju individuāli. Tā vairāk ir formas uzturēšana, lai neesmu bedrē, kad atsāksies florbola sezona. Kopumā dienas ir brīvākas, bet vakaros strādājam stadionā."

Virslīgas sezona tika apstādināta oktobra vidū, kas notiek ar komandu šajā laikā?

Toms: "Arī Virslīgas džekus uzturam formā, lai nesanāk tā, ka pēc skolas un darbiem paliekam dīvānos. Joprojām regulāri nākam sportot. Saliedējamies. Pildām fiziskās aktivitātes un uzspēlējam futbolu. Reizēm gribas apbrīnot puišus, kādos apstākļos viņi ir gatavi trenēties, jo Liepājā gadās dienas, kad termometrs noslīd zem nulles, ārā valda bargi vēji un neizpaliek arī nokrišņi."

Kas motivē florbolistus nākt trenēties ārā, kad nav skaidrības par sezonas atsākšanos?

Toms: "Varu būt ļoti apmierināts, jo treniņu apmeklējums ir augstā līmenī. Iemeslus grūti minēt, bet varu teikt, ka komandā ar treniņu apmeklēšanu nav problēmu. Spēlētāji vienmēr nākuši un darbojušies. Tā ir ļoti laba lieta, ka gandrīz visi kustās. Domāju, ka sports palīdz atslēgties no ikdienas lietām un pienākumiem, tāpēc spēlētāji labprāt nāk trenēties arī šobrīd."

Apstākļi nav ierastie, bet noteikti šis laiks devis arī ko pozitīvu…

Toms: "Šobrīd ir iespēja papildus pastrādāt ar Virslīgas jaunajiem spēlētājiem. Reizi nedēļā LOC Manēžā ar jauniešiem strādāju individuāli, kur mācu nianses, kuras kopējos treniņos ir sarežģīti atstrādāt. Piemēram, kā pareizāk izpildīt metienu, kā laukumā jāstrādā kājās un dažādas individuālās tehnikas nianses. Bez tā rodas iespēja iepazīt jaunos sportistus iepazīt arī mazliet personīgāk."

Ja atminamies vasaras vidu, kad kļuvi par komandas galveno treneri, pastāsti, kā tobrīd vēlējies veidot komandu un kā plānoji to paveikt?

Toms: "Sākotnēji izstrādātais fiziskās sagatavotības plāns bija domāts tam, lai pamazām ieliktu bāzi gados jaunākajiem spēlētājiem, sagatavotu un nostiprinātu ķermeni, jo jauno spēlētāju gatavība Virslīgas čempionātam bija ļoti raiba. Cenšamies pie šī plāna pieturēties arī šobrīd."

Un kā ar iecerēm florbola laukumā?

Toms: "Vasarā bijām vairāk koncentrējušies uz aizsardzības spēles sakārtošanu, bet pēc pirmajām spēlēm sāku saprast, ka spēle no dziļas aizsardzības nav tas, ko gribu redzēt laukumā, tāpēc pārorientējāmies un treniņos pievērsām lielāku uzmanību spēlei ar bumbiņu, uzbrukuma uzsākšanai un uzbrukuma veidošanai pretinieku zonā. Atsevišķās spēlēs bija redzami pirmie augļi tam visam. Piemēram, spēlē pret Irlavu 80% no spēles kontrolējām bumbu, veidojām uzbrukumus un metām golus no iestrādnēm, kas bija treniņos."

Kas ir tavi lielākie izaicinājumi kā FK Kurši komandas galvenajam trenerim?

Toms: "Trenera darbā laikam grūtākais ir pasniegt informāciju tā, lai tā spēlētājiem būtu viegli uztverama. Reizēm esmu mazliet nepacietīgs un gribas sasniegt rezultātu pēc iespējas ātrāk. Lai vai kā, nākamo trīs gadu laikā gribu sagatavot jaunos spēlētājus tehniski, taktiski un dot iespēju nobriest psiholoģiski, lai pēc dažiem gadiem varam pret jebkuru komandu iziet laukumā kā pārliecināta un spēcīga komanda. Līdz sezonas apturēšanai bijām uzņēmuši labu kursu."

Virslīgas komandas pieteikumā ir deviņi debitanti. Kā vērtē jauno spēlētāju iekļaušanos komandā?

Toms: "Varu būt diez gan apmierināts. Tiem, kuriem tika dots lielāks spēles laiks, ar katru spēli progresēja, kas vislabāk bija novērojams sarežģītās situācijās, kad strauji uzlabojās lēmumu pieņemšana. Ar katru spēli ar vien skaidrāk top redzams, kurš ir gatavs uzņemties atbildību laukumā."

Līdz sezonas apstādināšanai komanda 7 spēlēs tika pie 9 punktiem. Kādas ir tavas pārdomas par komandas sniegumu aizvadītajās spēlēs?

Toms: "Tās ir divējādas. Atsevišķās spēlēs mazliet pietrūka rūdījums, lai novestu spēli līdz uzvarai. Lielisks piemērs ir spēle pret „Ķekavu”, kad pēc diviem periodiem bija neizšķirts. Tādās spēlēs ļoti svarīgi ir iemest pirmajiem vārtus un panākt vadību, taču ielaidām un nespējām atgūties. Tikmēr pretstats bija spēle pret „Rubeni”, kad trešajā periodā spējām nolauzt maču sev par labu. Ir pozitīvās iezīmes - spēlējam drošāk ar bumbu, tomēr atsevišķās spēlēs mazliet par daudz respektējam pretinieku un atdodam to spēles pavedienu. Kopumā pie apstākļiem, kad komandā ienākuši tik daudz jauni spēlētāji, varam uzskatīt, ka sezonas ievads bijis pietiekami labs."

Kāda ir tava pārliecība par sezonas turpināšanos pēc gadu mijas?

Toms: "Domāju, ka sezona noteikti atsāksies. Un nav izslēgts, ka florbola sezona tiks pagarināta un noslēgsies līdz ar Jāņiem."

Sarunas noslēgumā, ko novēlēt Kuršu komandai un trenerim Tomam Akmeņlaukam Jaunajā gadā?

Toms: "Veselību! Vienmēr savām komandām esmu uzsvēris, cik svarīga ir sava un tuvinieku veselība, vēl jo vairāk šajos apstākļos. To jānovēl ikvienam!"