Šo svētdien ar divām spēlēm Liepājā, LOC Manēžā, tik atklāts 30. Latvijas Jaunatnes čempionāts florbolā. Arī šogad FK Kurši ir viena no viskuplāk pārstāvētajām organizācijām, čempionātos startējot ar 10 komandām deviņās vecuma grupās.

Pēc vasaras pārtraukuma svētdien Jaunatnes čempionāta 2023./2024. gada sezonu atklās U14 vecuma grupas duelis starp mājiniekiem FK Kurši un viesiem FBK SĀC, bet turpinājumā sekos šo pašu vienību U16 vecuma komandu spēkošanās. Un nākamo nedēļu laikā čempionātus atklās arī visas pārējās Kuršu jauniešu komandas.

Augstas ekspektācijas pret jauno sezonu stāda M.Krūma vadītā U16 komanda, kas pērn kļuva par U15 čempionāta bronzas medaļu ieguvējiem. Iepriekšējā sezonā pirmie divi šīs komandas spēlētāji sevi pieteica FK Kurši galvenās komandas rindās, bet šogad vēl vairāki jaunie spēlētāji papildinājuši 1. līgas komandu. U16 čempionātā startē 10 komandas un cīņā par medaļām solās būt sevišķi spraiga.

Pēc lieliski aizvadītas "Florbols 24/7" nometnes jauno sezonu nepacietībā gaida FK Kurši U15 komanda. Pavasarī komanda no cīņas par medaļām izstājās spraigā ceturtdaļfināla sērijā, tāpēc palikusi sajūta, ka pieliekot vienu soli - cīņa pusfinālā ir pavisam reāla. Nesenajās kapteiņa vēlēšanās atkārtoti uzvarēja M.Pusaudzis un tieši aiz viņa muguras liepājnieki dosies 10 komandu cīņā par godalgām.

Pērn ar "koka" medaļām un nelielu rūgtumu čempionātu noslēdza šī gada U14 vienība ar treneri K.Klameru. Liepājnieki būs vieni no favorītiem arī šajā sezonā, taču priekšā 16 spēļu regulārais turnīrs ar kvalitatīvām un aizraujošām cīņām. Talantīgie 2010. gadā dzimušie puiši pērn guva pirmo rūdījumu spēlējot pie gadu vecākiem zēniem, tāpēc sagaidāms, ka šogad pārsteigt FK Kurši vienību būs vēl grūtāk.

Ar visaugstākajiem mērķiem sezonai tuvojas K.Klamera vadītā Kuršu U13 komanda. Starpsezonā gūta neatsverama starptautiskā pieredze, piedaloties vasaras lielākajā jauniešu turnīrā "Prague Games". 2023. gada pavasarī izcīnītie čempionu godi Latvijas Jaunatnes U12 grupā un triumfs "Tallink Floorball Tournament" apliecina šīs komandas spēku un potenciālu.

Tāpat kā pērn U13 vecuma grupā FK Kurši startē ar divām komandām un otrā no tām ir Kurši Y, kurus cīņās sauc treneris K.Klamers un jaunieceltais kapteinis K.Zatlers. Pērn komandas veiksmes bija viļņveidīgas, tomēr dalība Jaunatnes čempionātā ļauj pilnveidot meistarību tuvākajām 2010. gadā dzimušo puišu rezervēm, papildinot šī vecuma galveno komandu. Ar tādu pašu uzdevumu komandas dosies cīņās arī šosezon.

Savu pirmo sezonu lielajā florbolā uzsāks FK Kurši U12 komanda ar treneriem N.Krūmiņu un J.Liepieku-Liepiņu. Viņu puiši pērn U11 čempionātā spēlēja bez rezultāta, taču demonstrēja atzīstamu sniegumu, tāpēc izpelnījušies piederību U12 vecuma 1. divīzijas komandu pulkam, kur 10 komandu vidū nebūs starp favorītiem, toties būs neērts pretinieks, kas centīsies pārsteigt ikvienu.

Šogad treneru kolektīvam oficiāli pievienojies arī jaunais treneris Toms Peniķis, kurš jau oktobrī kopā ar Kurši U11 komandu uzsāks Jaunatnes čempionātu. U11 vecuma grupā sacensības notiek formātā 5 pret 5, taču norisinās bez rezultāta. Čempionātā plānoti 8 posmi ar noslēgumu florbola Superfinālos Arēnā Rīga.

Pēc lieliskas debijas "Tallink Floorball Tournament" savu trešo sezonu uzsāks U10 komanda, kas arī šogad darbojas trenera T.J.Dzērves vadībā. Šogad čempionāts norisināsies formātā 4 pret 4. Mazie liepājnieki pērn demonstrēja lielisku sniegumu arī U9 vecuma grupā un pelnīti tiek uzskatīti par vienu no spēcīgākajām komandām šajā vecuma grupā.

Savu otro sezonu ar nepacietību gaida Kuršu U9 grupa ar treneri Tomu Peniķi pie stūres. Tāpat kā pērn puiši piedalīsies 8 sacensību posmos, laukumā spēkojoties formātā 3 pret 3.

Debiju Jaunatnes čempionātos šosezon piedzīvos mūsu U8 komanda ar treneri Tomu Jāni Dzērvi. Liela daļa šīs komandas spēlētāju Kuršu sistēmā trenējas jau no 5 gadu vecuma un beidzot būs izauguši līdz pirmajām oficiālajām sacensībām Latvijas Jaunatnes čempionātā. Arī pašas mazākās grupas posmos sacenšas formātā 3 pret 3.

Veiksmi un izdošanos mūsu komandām!