Pagājušajā nedēļā pēdējos treniņus pirms vasaras brīvlaika aizvadīja Florbola sporta skolas audzēkņi. Šīs sezonas izskaņa izvērtusies stipri neierasta, jo tik ļoti gaidītos finālposmus valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ aizstāja attālinātais mācību-treniņu process. Neskatoties uz to, sezonas noslēgums ir klāt, tāpēc pienācis laiks atskatīties uz šogad iespēto.

2019./2020. gada sezonā Latvijas čempionātā jauniešiem Florbola sporta skola startēja ar 13 komandām 9 vecuma grupās (divām komandām U8, U9, U10 un U11 vecuma grupās, kā arī pa vienai komandai U12, U13, U14, U16 un U18 grupās), bet kopumā savā florbola piramīdā audzina jau 250 florbolistus. Jaunāko grupu dalībnieki ar savu sniegumu priecēja trenerus un vecākus visas sezonas garumā, taču vecāko grupu puišiem ierasti spilgtāks ir pavasara posms, kad komandas dodas cīņā par jaunatnes čempionāta medaļām.

Tā būtu noticis arī šogad, taču notika neparedzētais - Latvijā tika izsludināts ārkārtas stāvoklis koronavīrusa "Covid-19" izplatības dēļ. No 12. marta līdz pat 12. maijam treniņu process norisinājās attālināti. Vien pēdējās nedēļas vecāko grupu audzēkņiem tika dota zaļā gaisma kopējiem treniņiem, taču arī ar ierobežojumiem un stipru piesardzības devu.

"Atskatoties pēc gadiem, šo noteikti varēs saukt par, iespējams, pašu dīvaināko darba posmu, kāds jebkad ir piedzīvots. Sezonas noslēgums bijis izaicinājumu pilns ikvienam - treneriem, audzēkņiem un arī vecākiem. Lai arī šī darba posma rezultāti nav tūlītēji redzami, esmu drošs, ka treneru ieguldījums un audzēkņu veikums būs ļoti nozīmīgs tālākajai attīstībai," sacīja sporta skolas direktors Gints Siliņš.

 

FK Kurši organizācijā ļoti būtiska vērtība ir tradīcijas, tāpēc arī šogad vēlamies pasniegt "Zobens" balvas Florbola sporta skolas audzēkņiem par izcilību treniņu nodarbībās un sacensībās. Diemžēl apkārtējie apstākļi liedz iespēju sanākam visiem kopā, lai svinīgā pasākumā sveiktu labākos, taču esam droši, ka neviens vīruss nav cienīgs laupīt iespēju uzteikt labākos un jau piekto gadu pēc kārtas sveikt mūsu izcilniekus!

Katru gadu nominācijai "Dzelzs puika" tiek izvirzīti 3 audzēkņi katrā vecuma grupā, izvērtējot tos pēc - disciplīnas, attieksmes un meistarības. No nominācijai izvirzītajiem "Zobens" balvu saņem nominants ar vislabāko treniņu apmeklējumu.

"Zobens" balvas iegūvēju paziņošana notiks šonedēļ visas nedēļas garumā. Trešdien tiks paziņoti nominanti un uzvarētājs - U8, U11 un U13 grupās, ceturtdien - U9, U11B un U14 grupās, bet piektdien U10, U12 un U16 vecuma grupās. Katras minētās dienas rītā florbola sporta skolas Instagram kontā tiks paziņoti nominanti, bet jau vakarā plkst. 18:00 gan šeit pat mājaslapā, gan Instagram kontā paziņosim uzvarētājus.