Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad florbola saime ir augusi un paplašinājusies. Šis fakts lielā mērā ir pateicoties jaunuzbūvētai LOC Manēžai, kurā ikdienu visas dienas garumā treniņus aizvada FK Kurši Florbola sporta skolas audzēkņi, kopumā tie ir vairāk kā 200 audzēkņi. Piedāvājam nelielu ieskatu, cik un kādas komandas gaidāmajā sezonā piedalīsies Latvijas Bērnu un jauniešu čempionātā no Liepājas.

Kurši U8

Jaunākā vecuma grupa, kura startē Latvijas čempionātā, jāpiezīmē gan, ka šajā vecuma grupā spēļu rezultāti netiek publiskoti, bet tos ir iespējams apskatīt komandu treneriem. Komandas spēlē trīs pret trīs ar vārtsargiem uz mazāka izmēra laukuma un vārtiem. Kuplais audzēkņu skaits šajā grupā tiek kompensēts ar divām komandām X un Y, tādējādi piedalīties sacensībās var visi, kas trenējas šajā vecuma grupā. Čempionātā kopumā piedalās 19 komandas.

Kurši U9

Arī šajā vecuma grupā vēl tiek izmantoti mazāka izmēra vārti un laukums un komandas saglabā to pašu spēlētāju skaitu laukumā. Arī šajā vecuma grupā pārstāv divas komandas no Liepājas. Spēļu rezultāti netiek publiskoti. Čempionātā piedalās 16 komandas.

Kurši U10

Šī vecuma grupa no FK Kurši jauniešu sistēmas tiek pārstāvēta Latvijas čempionātā viskuplākajā skaitā – 40 audzēkņi. Šajā vecuma grupā varēja pieteikt arī trīs komandas, taču veicinot lielāku konkurenci, tika nolemts pieteikt „tikai” divas. Atšķirībā no iepriekšējām vecuma grupām, šeit laukumā dodas jau četri spēlētāji un viens vārtsargs, pietuvojoties „lielā” florbola standartiem. Papildus tam, arī laukuma izmēri kļūst lielāki taču vārtu izmērs joprojām iepriekšējo gadu iepazītais. Spēļu rezultāti netiek publiskoti. Čempionātā piedalās 25 komandas.

Kurši U11

Pēdējā vecuma grupa, kurā spēļu rezultāti netiek publiskoti. Šajā grupā spēles aizvada uz pilnizmēra florbola vārtiem un laukuma. Arī laukumā dodas viss starta piecinieks un viens vārtsargs. Čempionātā piedalās 13 komandas.

Kurši U12

Esam nonākuši līdz grupai, kurā visus spēļu rezultātus publisko, kā arī publiski ir pieejama spēlētāju un vārtsargu statistika Latvijas Florbola savienības mājas lapā. Šajā grupā tiek gaidīts augstvērtīgs sniegums no Kurši U12 komandas, kura tiek pieskaitīti pie potenciālajiem čempionāta favorītiem. Čempionātā piedalās 21 komanda.

Kurši U13

Komanda ar potenciāli ļoti spēcīgu vārtsargu līniju. Komandā spēlē izteiks līderis Kārlis Lamberts, kurš paredzams noteikti iesaistīsies cīņā par  čempionāta rezultatīvākā spēlētāja titulu. Pirmais komandas sezonas mērķis noteikti būs kvalificēties izslēgšanas spēlēm, kurās pārsteigumus var sagādāt jebkura komanda, arī Kurši U13. Čempionātā piedalās 12 komandas.

Kurši U14

Šai komandai ir izteikts favorītu statuss jebkurā Latvijas čempionāta spēlē un ir galvenie pretendenti uz čempiona titulu savā vecuma grupā. Tas viss nopelnīts gadiem ejot, daudzkārtējie Latvijas čempioni, sezonu no sezonas dodas pēc viena mērķa – titula! Komandā spēlē lērums meistarīgu un ambiciozu spēlētāju. Divi no tiem savu meistarību jau pierādījuši Elvi florbola līgā. Čempionātā piedalās 17 komandas.

Kurši U16

FK Kurši jauniešu sistēmas noslēdzošā komanda Latvijas Bērnu un jauniešu čempionātā. Šīs komandas sastāvā spēlē vairāki virslīgas komandas "Kurši/Ekovalis" spēlētāji, kā arī 1. līgas komandas "Kurši 2" kodols. Pavisam noteikti komanda mērķis gaidāmajā sezonā ir izcīnīt vienu izslēgšanas spēlēs un pēcāk cīnīties par vietu TOP 4. Čempionātā piedalās 17 komandas.