Divās nedēļas nogalēs pēc kārtas Igaunijā norisinājās starptautiskais jauniešu Tallink Floorball turnīrs, kur ar teicamām sekmēm sezonas noslēgumu piepildījuši jaunie Kuršu florbolisti.

Latvijas Jaunatnes čempionāti kulmināciju piedzīvoja aprīlī, kad FK Kurši jaunieši piedalījās U13, U14 un U15 vecuma grupu bronzas mačos, medaļu sarūpējot jaunākajā no grupām. Jau ierasti pavasara noslēguma Tallinā norisinās viens no populārākajiem jauniešu florbola turnīriem, kas šogad vienkopus pulcēja vairāk nekā 130 komandas no Igaunijas, Latvijas, Somijas un Zviedrijas. Liepājnieki šogad tur bija pārstāvēti ar sešām komandām un mājās pārradās ar trīs kausiem.

Kā pirmie uz Igauniju devās Kaspara Klamera trenētā 2008. gadā dzimušo puišu komanda, kuri gadu iepriekš svinēja uzvaru B finālā. Apakšgrupu cīņās liepājnieki pārspēja somu SB Naantali ar 6:2, Sudet SB ar 8:1 un M-Team ar 3:0, bet piekāpās FBK Riga Rocekts ar 0:3, taču ar to pietika, lai nodrošinātu otro vietu apakšgrupā un cīņu ceturtdaļfinālā. Tur pārliecinoši ar 7:0 pārspēta Somijas jauniešu komanda SB Raatti. Pusfinālā gan piedzīvots zaudējums pret vēlākajiem turnīra uzvarētājiem Prego Team ar 3:6, bet bronzas mačā komandai izdevās reabilitēties rīdziniekiem, kas tika pārspēti ar 4:1. Turnīrā sevi lieliski apliecināja Eduards Meisters un Gvido Griezītis, kuriem abiem pa deviņiem rezultativitātes punktiem.

Otrajā nedēļas nogalē Tallinu iekarot devās uzreiz piecas FK Kurši komandas U9, U10, U12 un U13 vecuma grupās. Turnīra debitanti FK Kurši U9 ar treneri Tomu Peniķi priekšgalā apakšgrupu cīņās vispirms ar 4:1 apspēlēja FBK Riga Rockets, bet pēc tam ar 3:4 piekāpās SB Vaasa no Somijas. Ceturtdaļfinālā FK Kurši sastapās ar spēcīgajiem Ilves Salibandy un piedzīvoja neveiksmi ar 0:9. Turnīra noslēdzošajā cīņā par vietām piedzīvots spraigs zaudējums ar 2:5 pret FBK SĀC. Sacensību noslēgumā FK Kurši ierindojās dalītā 7. vietā 12 komandu konkurencē. Komandā ar četriem vārtiem uzspīdēja FK Kurši Dzelzs puika Kristofers Krieviņš.

U10 vecuma grupā treneris Toms Jānis Dzērve ar palīgu Ričardu Griezīti šogad ieradās ar divām komandām. FK Kurši U10 apakšgrupu turnīrā spēlēja sekmīgi, izcīnot divas uzvaras ar 10:7 pret FS Masters/Ulbroka un 20:5 pret Westend Indians, bet ar 6:10 piekāpās somu SC Urbans. Komandas ceļš turnīrā apstājās ceturtdaļfinālā, kur spraigā spēlē viņi ar 7:10 piekāpās Pirkkalan Pirkat. Vēlāk somu komanda kļuva par turnīra vicečempioniem. Turnīrā izcilu rezultativitāti demonstrēja gadu vecākais Ernests Pētersons, kura rēķinā 16 vārtu guvumi un četras rezultatīvās piespēles.

Paralēli tam FK Kurši Y turnīru iesāka ar neveiksmi 1:12 pret Ķekavas Bulldogs, pēc tam ar 21:5 pārspēja Westend Indians, bet izšķirošajā spēlē ar 3:6 tika atzīts Salibandy Team-97 pārākums, kas rezultējās ar trešo vietu apakšgrupā un cīņu par B grupas finālu. Tur pusfinālā ar 6:10 kapitulēts FK Valka/BJSS, bet bronzas spēlē ar 10:9 atkārtoti pārspēti Westend Indians, izcīnot turnīra B fināla godalgas. Par rezultatīvāko spēlētāju komandā ar 12 vārtiem un rezultatīvu piespēli kļuva Toms Venckus.

Tikmēr FK Kurši U12 ar treneriem Normundu Krūmiņu un Daini Mašņikovu, kas Tallinā cīnījās jau trešo pavasari pēc kārtas, turnīru iesāka lieliski. Vispirms ar 5:2 pieveikti somu IK Grankulla, pēc tam ar 8:3 pieveikti Saldus Florbols, bet izšķirošajā cīņā par uzvaru apakšgrupā spraigā cīņā ar 5:8 atzīts OFBC no Somijas pārākums. Ar otro vietu apakšgrupā liepājnieki iekļuva astotdaļfinālā, kur sastapās ar somu spēcīgo SB Vantaa. Play-off cīņu FK Kurši iesāka sekmīgi, taču spēles galotnē izlaida spēles grožus un piedzīvoja neveiksmi 3:6, 32 komandu konkurencē turnīru noslēdzot dalītā 9.-16. vietā. Par komandas rezultatīvāko spēlētāju ar septiņiem vārtiem kļuva pagājušās sezonas Leitnanta balvas ieguvējs Marks Kurvins.

Ar vienu domu par uzvaru uz Tallinu šogad devās Kaspara Klamera vadītā FK Kurši U13 komanda, kas pirms gada kļuva par turnīra uzvarētājiem. Apakšgrupu turnīrā liepājnieki sastapās ar izcilu pretestību. FK Kurši pirmajā spēlē cīnījās 3:3 pret spēcīgo zviedru Tyresö Trollbäcken IBK, pēc tam tabulā ierakstīja jau vieglāku uzvaru ar 6:0 pret somu Panthers, bet apakšgrupu noslēdzošajā cīņā vēlreiz spēlēja neizšķirti 2:2, bet šoreiz pret vienu no Somijas spēcīgākajām jauniešu komandām OFBC. Kurši tikai kā 2. komanda izkļuva no grupas. Ceļu pretī titula aizstāvēšanai viņi iesāka ar nervozu 3:1 uzvaru pār FBK SĀC, pēc tam ceturtdaļfinālā ar 2:1 izrauta uzvara pār Team United. Nervus kutinošs izvērtās arī pusfināls, kur uzvaru ar 4:3 pār somu Oilers liepājnieki izcīnīja vien pēcspēles metienu sērijā. Arī titula cīņa vilties nelika, tur ar 6:3 pārspēta Gustava Griezīša F-līgas kluba jauniešu komanda FBC Turku.

Lielajā finālā ar trīs vārtiem izcēlās Eduards Valdmanis un noslēgumā tieši viņš tika atzīts par turnīra vērtīgāko spēlētāju un saņēma balvā jaunu FatPipe nūju, bet visa komanda tika pie zelta godalgām un vēl vienas vērtīgas starptautiskās trofejas.

Paldies sportistiem, treneriem un vecākiem par šo lielisko piedzīvojumu sezonas izskaņā!