Šobrīd pilnā sparā rit Latvijas U19 izlases gatavošanās maijā gaidāmajam pasaules junioru čempionātam Čehijā. Paplašinātajā kandidātu sarakstā iekļuvuši seši FK Kurši jaunie spēlētāji, kas ir lielākā liepājnieku pārstāvniecība junioru izlases kandidātu pulkā kluba pastāvēšanas vēsturē.

Izlases galvenais treneris Ainārs Juškēvičs uz pirmo nometni bija uzaicinājis 33 spēlētājus, kuru vidū kuršus pārstāvja Gustavs Griezītis, Sandis Lēvalds, Mārtiņš Puķīte, Ralfs Polis, Rihards Markuss Mednis un Toms Peniķis. Uz pasaules čempionātu izlase dosies 20 spēlētāju sastāvā, tāpēc cīņa par iekļūšanu tajā gaidāma patiesi spraiga.

Pirmā nometne norisinājās jau pirms divām nedēļā, kad kandidātu sapulcējās Valmierā. Pēc aizvadītās nometnes Gustavs izteica prieku par notikušo nometni: "Atgriezties (nometnē) bija ļoti patīkami, arī satikt visus džekus. Ilgāku laiku situācijas dēļ nebijām aizvadījuši kvalitatīvus nūju treniņus, to atgriešanās arī bija ļoti forša."

Šajā neparastajā laikā izmanījusies arī nometņu rīkošanas kārtība, jo tās notiek pēc "burbuļa" principa. Jaunie sportisti gandrīz veselu nedēļu pavadīja ierobežotā kontaktu lokā un ievērojot stingrus piesardzības pasākumus. Attālinātās mācības pavēra iespēju sapulcināt kandidātus arī darba dienās. 

"Nometnes aizvadīšana "burbulī" ir mazliet neierasta, ka ikdienu veido tikai treniņi, viesnīca, atpūta un mācības. Pēc treniņiem gan nav tik daudz spēka, lai gribētu iet ārā un darītu vēl kaut ko aktīvu. Starp treniņiem atpūšamies, atjaunojamies un gatavojamies nākamajiem," sacīja Gustavs.

Gustavs mazliet detalizētāk pastāstīja par gatavošanās posma turpinājumu. "Tagad atkal nedēļu pavadīsim treniņnometnē Valmierā, tad nedēļu katrs savās mājās darbosimies pēc individuālajiem plāniem. Pēc tam sekos nometne Liepājā, tad atkal individuālais darbs nedēļas garumā. Pēc tāda principa noteikti kādu laiku strādāsim. Iespējams, līdz pat U19 čempionātam."

Atbildot uz jautājumu, vai šados apstākļos ir iespējams kvalitatīvi sagatavoties čempionātam, Gustavs pauž pārliecību par to. "Līdz čempionātam ir palikuši trīs mēneši. Uzskatu, ka darbojoties pēc konkrēta plāna varam sasniegt labu gatavību čempionātam. Visi florbolu esam spēlējuši jau daudzus gadus, tāpēc nometnēs noteikti ātri atgūsim iekavēto," sarunu noslēdza Gustavs.

Gaidāmajā čempionātā 16 valstsvienības būs sadalītas četrās apakšgrupās - iepriekšējā turnīra astoņas spēcīgākās izlases veidos A un B grupas, bet pārējās iedalītas C un D grupās. Latvijas izlase Čehijas pilsētā Brno spēlēs A apakšgrupā, kurā mūsu pretinieki būs pašreizējie pasaules čempioni čehi, bronzas medaļnieki somi un slovāki (6. vieta). Latvijas juniori iepriekšējā čempionātā izcīnīja 5. vietu.

FK Kurši vārdā vēlam sekmīgu gatavošanos Latvijas U19 izlasei, bet jo īpaši - mūsu spēlētājiem!