Foto: Ģirts Gertsons

Florbola komanda "Kurši/Ekovalis" savā laukumā Latvijas virslīgas spēles ievadā izvirzījās vadībā ar 3:0  pret valsts čempionvienību "Betsafe Oxdog Ulbroku", tomēr visā mačā pēcspēles metienu sērijā piekāpās ar rezultātu 10:11 (3:3, 3:4, 4:3, 0:0, 0:1) un pārtrauca deviņu uzvaru sēriju savās mājās. Tas bija mūsu pirmais zaudējums savā laukumā kopš 2017. gada 29. oktobra, kad ar rezultātu 3:10 arī zaudējām Ulbrokas komandai.

Abas komandas spēli sāka visai piesardzīgi, tomēr sākotnēji asāki bija Ulbrokas komandas uzbrukumi, taču drošs vārtos bija kuršu gados jaunākais vārtsargs Aksels Imbovics, kurš šobrīd ir izcīnījis komandas pirmā vārtsarga statusu. Pirmā perioda turpinājumā mūsējie teicami sagaidīja un izmantoja viesu kļūdas. Būtiska loma 3:0 pārsvara iegūšanā bija Edgara Freimaņa ierasti nepiekāpīgajam un sportiski nekaunīgajam sniegumam.

Perioda beigu daļā Latvijas čempioni no Ulbrokas palielināja spiedienu uz mājinieku vārtiem. "Kuršu/Ekovaļa" galvenais treneris Mārtiņš Krūms uzskata, ka perioda izskaņā visa komanda atslābinājās, un tādēļ Ulbrokas vienība nepilnu divu minūšu laikā guva 3 vārtus, neizšķirtu 3:3 panākot 1 sekundi pirms pārtraukuma. Tomēr nozīme bija ne tikai psiholoģijai, bet arī taktikai. Liepājnieku aizsargi spēlēja mazliet par augstu, un viesu uzbrucēji flangos pārāk bieži ieguva brīvu zonu uzbrukumu attīstīšanai.

Otrajā periodā viesi turpināja savu spiedienu un divreiz panāca 2 vārtu pārsvaru, tomēr kurši nesalūza un šīs 20 minūtes pabeidza ar minimālu deficītu 6:7, bet trešajā periodā atguva vadību.

Tomēr līdzvērtīgajā cīņā pret spēcīgajiem pretiniekiem izšķirošs nebija ne 9:7 pārsvars 46. minūtē, ne rezultāts 10:9 52. minūtē.

Pamatlaikā viesiem neizšķirtu 10:10 sarūpēja Ulbrokas komandas līderis Atis Blinds, pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā mūsējie piekāpās ar 2:3.

Edgara Freimaņa rēķinā 2 vārti un 2 rezultatīvas piespēles, bet Gints Siliņš atzīmējās ar 1 golu un 3 piespēlēm.

Latvijas virslīgas nākamajā spēlē "Kurši/Ekovalis" 15. decembrī Liepājā tiksies ar komandu "Talsu NSS/Krauzers".

 

KOMENTĀRS

FK "Kurši/Ekovalis" galvenais treneris MĀRTIŅŠ KRŪMS:

– Likām uzsvaru uz viesu vārtsargu diezgan vājo līniju. Gaidījām, ka viņiem vārtos būs izlases otrais numurs Dišereits, bet viņš nebija paņemts uz spēli. Pārējie vārtsargi nav augstākās klases, tāpēc spēles laikā likām uzsvaru uz daudziem metieniem. Uzdevums bija arī radīt spiedienu uz pretinieku trešo maiņu, kurā spēlē daudz jauno spēlētāju. Viņu trešā maiņa ielaida 5 no 10 vārtiem.

Pirmajā trešdaļā mums bija daudz vārtu gūšanas momentu, kvalitatīvi nospēlējām uzbrukumā un aizsardzībā, arī vārtos. 3:0 pārsvars bija kvalitātes radītājs. Ulbroka mums uz ģērbtuvēm iemeta trīs vārtus. Tā ir augstas klases komanda, mentāli spēcīga, var izdarīt lielas lietas īsā laikā. Mēs atslābinājāmies un gaidījām trešdaļas beigas. Trīs dažādas maiņas ielaida trīs vārtus, kas liecina, ka visa komanda bija atslābinājusies. Otrajā periodā Ulbrokai bija liels spiediens, bet mēs nesalūzām un trešās trešdaļas ievads parādīja, ka bijām gatavi spēlēt un uzvarēt, bijām mentāli pietiekami spēcīgi. Es domāju, ka tikās Latvijas divas top komandas, un tā bija [kārtas] centrālā spēle. Abām komandām bija diezgan kvalitatīvs sniegums, diezgan tehniska spēle ar emocijām. Beigās bija saldais ēdiens – bullīši. Kopumā esmu ar spēli apmierināts.

 Autors: "Kurzemes Vārds"