Jaunajā sezonā FK Kurši audzēknis Gustavs Griezītis pārcelsies uz Somijas spēcīgākās līgas vienību FBC Turku, kļūstot par trešo latvieti F-līgas čempionātā.

Ilgstošs pārrunu process starp F-līgas vienību FBC Turku un 19 gadus jauno liepājnieku rezultējies ar vienošanos par Griezīša pārcelšanos uz Somijas spēcīgāko čempionātu, kas uzskatāms par ļoti ievērojamu kāpienu ceļā uz sportiskajām virsotnēm.

Pagājušā gada vasarā Gustavs spēra pirmo soli ārpus Latvijas, nonākot Somijas pēc spēka otrajā līgā "Koovee" vienībā. Sezona gan komandai, gan pašam Griezītim izvērtās ļoti viļņveidīga un kopīgi nospraustos mērķus sasniegt neizdevās, tāpēc sezonas izskaņā tika nolemts par ceļu šķiršanos.

Tagad Griezītis nonācis Somijas spēcīgākās līgas komandā FBC Turku, kas ir klubs ar senu vēsturi, taču ar spilgtiem panākumiem līdz šim nav izcēlusies. Komanda turpina komplektēties no jaunajiem spēlētājiem, tāpēc sagaidāms, ka arī Gustavs varētu tikt pie savas teikšanas jau debijas sezonā. Pēc vienošanās panākšanas liepājnieks kļuvis par pirmo latvieti kluba vēsturē, taču šogad notikušajā F-līgas draftā viņi izvēlējās vēl trīs latviešu spēlētājus - Krišjānis Tiltiņš (#1), Edijs Šenbergs (#13), Ričards Riba (#25).

Pērn FBC Turku 33 F-līgas spēlēs spēja iekrāt vien 12 punktus un pārliecinoši palika pēdējie līgā, taču pārspēlēs izrādījās spēcīgāki par Divari līgas uzvarētājiem Karhut komandu, saglabājot vietu 12 spēcīgāko komandu pulkā.

Vēlam veiksmi, Gustav!