Ar devīto uzvaru savā laukumā Latvijas čempionāta 1. līgas pamatturnīru noslēdza FK Kurši FSS vienība. Uzvara nodrošināja arī pirmo vietu Rietumu divīzijā un nodrošināja biļeti uz pusfinālu!

Pirms nedēļas kulmināciju piedzīvoja Latvijas čempionāta 1. līgā regulārais turnīrs, kur noslēdzošajā mačā LOC Manēžā savā starpā tikās līderes FK Kurši FSS un Kuldīga/KNSS. Spēles likme bija ļoti augsta - uzvara Rietumu divīzijā, ka praktiski nodrošināja automātisku kvalificēšanos izslēgšanas spēļu pusfinālā.

Regulāro turnīru noslēdz ar uzvara

Abas komandas laukumā demonstrēja augstvērtīgu un skaistu sniegumu visas cīņas garumā. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, tomēr otrās trešdaļas ievadā, K.Antānam realizējot skaitlisko vairākumu, vadībā izvirzījās mājinieki. Arī trešajā periodā kuldīdznieki vairākkārt noraidījās un vēl vienu iespēju izmantoja komandas kapteinis T.Peniķis, panākot 3:1. Mača 55. minūtē Kuldīga vienus vārtus atspēlēja, bet punktu jautājumam par uzvarētāju pielika R.Grota vārti - 4:2.

Sezona ar augšupejošu līkni

Sezonas sākums gados jaunajai komandai bija ar mainīgām sekmēm, tomēr uz regulārā turnīra pirmā apļa noslēgumu sāka stabilizēties. Apjomīgā treniņdarba augļi aizvien vairāk sāka izpausties otrā apļa cīņās, kur deviņos mačos izcīnītas astoņas uzvaras un no maksimāli iespējamajiem 27 punktiem zaudēti tikai trīs.

Pēc pirmā apļa neveiksmēm Talsos, Lielvārdē un Grobiņā otrajā aplī komandai bija pa spēkam savā laukumā pieveikt visus trīs. Vienīgie zaudētie punkti pēc gadu mijas bijuši viesos Rīgā - 1:2 spēles pagarinājumā pret Latvijas Universitāte/FS Masters un 4:3 uzvara pēcspēles metienos pret RTU/Rockets 1. Kopumā pēdējo 13 maču izcīnītas 12 uzvaras.

Labākie Rietumos un klubu sacensībā

Kopumā Latvijas čempionāta 1. līgā šosezon startē 19 komandas, kas sadalītas divos reģionos - Austrumos un Rietumos. Pamatturnīru katrs "krasts" aizvadīja savos ietvaros. Kā redzams Rietumu līgas tabulā, sezonas finišā liepājnieki ar 18 spēlē izcīnīto 41 punktu ir droši nokārtojuši pirmo vietu, tuvākos pretiniekus apsteidzot par sešiem punktiem.

RIETUMU TABULA

Vieta Komanda  Spēles   Punkti   
1. FK Kurši FSS 18 41  
2. Kuldīga/KNSS 18 35  
3. Ogres Vilki/Lielvārde 18 34  
4. LU/FS Masters 18 32  
5. Leģions/Grobiņas SC 18 29  
6. Talsu NSS/Zerorisk 18 29  
7. FK Ozolnieki/JN 18 20  
8. SK Slampe/Zevid 18 17  
9. Ķekavas Bulldogs 18 17  
10. RTU/Rockets 1 18 16  

 

Izslēgšanas spēlēs iekļūst sešas labākās klubu komandas, tikmēr fārmklubu vienības cīņas turpinās atsevišķā "zarā". Ņemot vērā, ka Rietumos un Austrumos bija atšķirīgs komandu skaits, tad komandu izkārtojumu tabulā noteica pēc vidēji izcīnītajiem punktiem. Vēl pāris kārtas pirms regulārā turnīra noslēguma šķita, ka pirmo vietu būs nodrošinājuši FK Ogre/PGD.LV, tomēr viņi pamanījās tikt pie diviem zaudējumiem un pavēra iespēju FK Kurši FSS pārņemt vadību, ko Liepājas komanda arī izmantoja.

KLUBU TABULA

Vieta Komanda Spēles Punkti Punkti vid.
1. FK Kurši FSS 18 41 2,28
2. FK Ogre/PGD.LV 16 33 2,06
3. Kuldīga 18 35 1,94
4. FK Valka/Iglu 16 26 1,63
5. Leģions/Grobiņas SC 18 29 1,61
6. FK Madona 16 24 1,50
7. FK Saulkalne 16 24 1,50
8. FK Ozolnieki 18 20 1,11
9. SK Slampe/Zevid 18 17 0,94


Gaidot pusfināla pretiniekus

Izslēgšanas cīņām kvalificējās sešas spēcīgākās klubu komandas. Pirmās divas, kas šoreiz ir FK Kurši FSS un FK Ogre/PGD.LV automātiski nodrošinājuši vietu pusfinālā un gaida savus pretiniekus. Regulārā turnīra pirmās vietas ieguvēji pusfinālā tiksies ar turnīra ceturtās un piektās vietas dueļa spēcīgāko komandu. Attiecīgi, pusfinālā pretī gaidāms FK Valka/Iglu un Leģions/Grobiņas SC pāra uzvarētājs.

Jau šobrīd ir skaidrs, ka pusfinālā gaidāms principiāls duelis. Vienā gadījumā laukuma pretējā pusē varētu stāties mūsu aizsarga D.Mašņikova dzimtais klubs no Valkas vai arī mūsu tuvākie kaimiņi no Grobiņas. Ceturtdaļfināla cīņas norisināsies līdz vienas komandas trīs uzvarām.

Lielais florbols Manēžā - 25. un 26. martā

Neatkarīgi no ceturtdaļfinālu sērijas gaitas, plānotājos ar sarkanu FK Kurši FSS līdzjutēji var ievilkt 25. un 26. martu, kad LOC Manēžā tiks aizvadītas pirmās divas pusfināla cīņas. Sērijas trešais mačs notiks izbraukumā 1. aprīlī. Ja uzvarētāja noteikšanai būs nepieciešama ceturtā spēle, tad tā viesos norisināsies 2. aprīlī. Ja arī pēc četriem aizvadītiem mačiem vēl nebūs noskaidrots uzvarētājs, tad izšķirošā 5. spēle notiks Liepājā 8. aprīlī.