Jaunā sezona ir klāt! Šo svētdien, 18. septembrī, ar izbraukuma spēli Talsos, Latvijas čempionāta 1. līgas sezonu atklās FK Kurši FSS vienība. Ko no tās varēsim sagaidīt? Par to vairāk turpmākajās rindās.

Šī vasara uz kuršu kuģa izvērtusies gana vētraina un izmaiņām bagāta. Kā jau vēstīts iepriekš, pēc vairāku spēlētāju pārcelšanās un trenera nomaiņas, tika nolemts ar kluba galveno komandu jaunajā sezonā startēt Latvijas 1. līgas čempionātā. Karotāju rindās pierakstījusies virkne jaunu seju un uzvārdu, bet pie vienības stūres pēc divu gadu prombūtnes atgriezies ilggadējais treneris Mārtiņš Krūms.

Kas ir Latvijas čempionāta 1. līga?

Pēc 15 gadu spēkošanās augstākajās aprindās, liepājnieku galvenā komanda jauno sezonu aizvadīs pēc spēka 2. spēcīgākajā čempionātā Latvijā. Šogad 1. līgā par uzvaru cīnīsies 19 komandas, kas ir krietni lielāks skaits par ELVI līgā spēlējošajām. Starp visām komandām atrodamas deviņas virlīgas komandu tuvākās rezerves jeb tautā sauktie fārmklubi, kā arī deviņas klubu galvenās komandas un Igaunijas pārstāvji Jogeva SK Tähe/Olivia.

Visas komandas ir sadalītas divās divīzijās - austrumu un rietumu. FK Kurši FSS pamatturnīru aizvadīs rietumu divīzijā, kur regulārajā čempionātā pa reizei mājās un viesos spēkosies ar deviņām sava reģiona vienībām. Starp tām ir virslīgas komandu tuvākās rezerves RTU/Rockets 1 (Rīga), Latvijas Universitāte/FS Masters (Rīga), Ķekavas Bulldogs, Talsu NSS/Zerorisk, Ogres Vilki/Lielvārde, kā arī klubu galvenās komandas - FK Ozolnieki/JN, SK Slampe/Zevid, Kuldīga/KNSS un Leģions/Grobiņas SC.

Pamatturnīra finišā pēc kopējā reitinga tiek noskaidrotas labākās sešas komandas starp klubu komandām, kuru komandas nav pārstāvētas virslīgā un labākās sešas komandas starp klubu komandām, kuru komandas ir pārstāvētas arī virslīgā, kuras iegūst tiesības piedalīties izslēgšanas spēlēs. Čempionāta izslēgšanas spēlēs komandas izslēgšanas spēles aizvada atsevišķi pēc minētā iedalījuma.

Ko šosezon sagaidīt no FK Kurši FSS? 

Šogad Liepājā tiek būvēta jauna un talantīga komanda. Starp gados jaunajiem spēlētājiem pieredzi komandai pievienos Latvijas florbola sabiedrībā labi zināmie Raitis Bušs, Kristaps Ošs-Ervics un vārtsargs Normunds Krūmiņš. Sastāva pamatkodolu turpmāk veidos pēdējo divu sezonu virslīgas rūdījumu guvušie jaunie spēlētāji - Endijs Ezeriņš, Toms Peniķis, Renārs Eglītis, Krists Kemeris, Roberts Alonderis, Krišs Ādolfs Antāns, Kārlis Lamberts, Martins Eininš, Roberts Grots un Mārcis Zanders. Pēc dažu sezonu pārtraukuma liepājnieku rindās atgriežas arī Toms Jānis Dzērve un vārtsargs Kristaps Eišmonts. Tāpat ceļu pie kuršiem atraduši arī valcēnietis Dainis Mašnikovs, kā arī kuldīdznieki Uldis Uvis Rozentāls un Valters Rubenis. Tikmēr pirmo reizi komandas pieteikumā figurē FK Kurši izaudzinātie jaunieši - Markuss Iesals, Kristians Rudzroga, Markuss Lēvalds un Andrejs Čertogonovs.

Vairumam jauno spēlētāju spēlēšana Latvijas 1. līgā būs lieliska iespēja attīstīt un pilnveidot savas prasmes pret līdzvērtīgiem pretiniekiem. FK Kurši FSS noteikti būs komanda, kas dosies laukumā, lai cīnītos par uzvaru katrā mačā. Kopumā atjauninātais sastāvs ir ar augstu potenciālu, ko apliecina vairāku spēlētāju atrašanās Latvijas U19 un U17 izlašu kandidātu pulkā, taču tas vienlaikus norāda uz komandas jaunību un iespējamo pieredzes trūkumu. Sagaidāms, ka vairākas no spēlēm varētu noslēgties spraigās cīņās, kurās jaunībai un meistarībai jāņem virsroka pār pieredzi, lai laukumu atstātu ar panākumu. Domājams, ka te lieti noderēs trenera M.Krūma pieredze darbā ar jaunajiem spēlētājiem.

Pagājušajā sezonā par 1. līgas rietumu konferences uzvarētājiem kļuva Talsu florbolisti, kuru sastāvā regulāri laukumā devās virkne virslīgas komandas spēlētāji. Ogres Vilki ar izlases vārtu vīru Salceviču priekšgalā nokļuva līdz pārspēlēm, tomēr atzina oponentu pārākumu un arī šogad turpinās dalību 1. līgā. Ierasti vieni no favorītiem savā divīzijā ir arī Latvijas Universitātes florbolisti, domājam, bez izņēmumiem tā būs arī šogad. Spēku samēros stipri līdzvērtīgi pērn bija arī ķekavieši, Slampes florbolisti, mūsu kaimiņi Leģions/Grobiņas SC un Kuldīga/KNSS, ne tik sekmīgi čempionātu aizvadīja FK JeNo un RTU vienības, kas bija izteikti pastarīši. Ņemot vērā iepriekšējās sezonas rezultātus, arī šosezon komandu spēku samērs varētu būt ļoti līdzīgs, tāpēc arī kuršiem nebūt neklāsies viegli vai vienkārši - par uzvarām būs jācīnās pašiem, dāvanu nav arī Latvijas 1. līgas čempionātā.

FK Kurši FSS sezonu atklās ar izbraukumu Talsos

Liepājas florbolisti sezonas atklāšanu piedzīvos šo svētdien Talsos, bet pirmo mājas spēli aizvadīs nedēļu vēlāk, kad piektdienas vakarā LOC Manēžā plst. 21:00 uzņems Latvijas Universitāte/FS Masters. Šajā sezonā vairumu mājas spēļu plānots aizvadīt tieši piektdienu vakaros. Šajā sezonā spēļu translācijas nebūs pieejamas, taču mājas spēles ikvienam līdzjutējam būs iespējams vērot klātienē bez maksas. 

FK Kurši FSS sezonas pirmo spēļu kalendārs:

18.09 16:00 Talsu NSS/Zerorisk - FK Kurši FSS Talsu VĢ
23.09 21:00 FK Kurši FSS LU/FS Masters LOC Manēža
02.10 16:00 FK Kurši FSS - RTU/Rockets 1 LOC Manēža


Gaidīsim komandas līdzjutējus mājas spēlēs! Uz tikšanos LOC Manēžā, kā arī izbraukumos!