Foto: Ģirts Gertsons

"Kurši/Ekovalis" izbraukumā ar 9:2 (2:0, 4:1, 3:1) sagrāva "Bausku" un ielauzās Latvijas florbola virslīgas kopvērtējuma pirmajā četrniekā. Liepājnieku rindās ar hat-trick atzīmējās Kaspars Klamers.

Pagājušajā sezonā mūsējie baušķeniekiem zaudēja abās savstarpējās spēlēs, un arī kopumā kuršu cīņas pret zemgaļiem allaž tiek vērtētas kā sarežģītas, neskatoties uz to, kādā turnīra pozīcijā atrodas katra no vienībām. Šīs sezonas ievads pārliecinoši sekmīgāks ir "Kuršiem/Ekovalim", kas lieliski spēlē savā laukumā, taču līdz mačam Bauskā izbraukumā bija uzvarējis tikai vienreiz.

Spēle Bauskā izvērtās noraidījumiem bagāta. "Bauskas" spēlētāji kopumā nopelnīja 32 soda minūtes, bet kurši atbildēja ar 10 uz noraidīto soliņa pavadītām minūtēm. Vēl viena mūsējo atbilde bija sāncenšu disciplīnas problēmu izmantošana savā labā – viesi 5 no saviem 9 vārtiem guva skaitliskajā vairākumā un realizējot bullīšus. Liepājnieki jau mača trešās minūtes sākumā realizēja savu pirmo vairākumu cīņā, bet spēles turpinājumā skaitlisko pārsvaru vēl divreiz pārvērta gūtos vārtos, kā arī realizēja divus soda metienus.

Viesi savu pārsvaru attīstīja pamazām. Pirmajā periodā Klamers un Freimanis kuršiem nodrošināja divu vārtu pārsvaru, bet otrajā trešdaļā Klamers un Siliņš to dubultoja. Mājiniekiem izredzes uz izglābšanos varēja dot precīzais metiens otrā perioda izskaņā, kad rezultāts kļuva 1:4, taču trešdaļas pēdējā minūtē Klamers un Miķelis Krūms 13 sekunžu laikā panāca 6:1. Emocionālajā trešajā periodā kurši mājinieku disciplīnas problēmas pārvērta vēl 3 gūtos vārtos.

Kaspars Klamers guva 3 vārtus un vienreiz rezultatīvi piespēlēja, bet Edgars Freimanis atzīmējās ar 2 goliem un 2 piespēlēm.

Sestdien, 24. oktobrī pulksten 17 "Kurši/Ekovalis" uzņems kopvērtējuma 3. vietā esošo komandu "Betsafe Oxdog Ulbroka".

Autors: "Kurzemes Vārds"