Ar uzvarētāju kausiem no Tallinas pēdējo divu nedēļu laikā atgriezušās FK Kurši U12 un U14 komandas, bet neatsveramu starptautisko pieredzi guvuši arī U9 un U11 puiši.

FK Kurši U14 uz Liepāju atved B fināla uzvaru

Kā pirmie ceļā uz Tallinu posās trenera K.Klamera un T.J.Dzērves vadītā U14 komanda. Apakšgrupu cīņās liepājnieki vispirms ar 4:2 pārspēja zviedru Borlänge IBK, pēc tam spēlēja neizšķiti 1:1 ar Bauskas BJSS, kas uz turnīru bija apvienojuši spēkus no Talsu, Irlavas un Bauskas komandām. Pirms noslēdzošās pamatturnīra spēles FK Kurši uzvaras gadījumā varēja kļūt par grupu turnīra uzvarētājiem, tomēr zaudējums 0:3 pret Somijas Blackbirds United to liedza. Turpinājumā FK Kurši vienība iekļuva B finālā, kur spraigā ceturtdaļfinālā ar 3:2 pieveikti somu Jokelan Kisa/JoKi. Pēc tam arī pusfinālā ar 2:1 pieveikti igauņu EMÜ SK, bet finālā ar 5:1 sakauti FBK Riga Rockets, kļūstot par B fināla uzvarētājiem.

Kopumā komanda aizvadīja lielisku turnīru, sešos mačos tiekot pie četrām uzvarām un viena neizšķirta. FK Kurši komanda saņēma godam pelnīto B fināla uzvarētāju kausu un zelta medaļas, bet komandas kapteinis Madars Pusaudzis, kuram turnīrā 7 (4+3) rezultativitātes punkti, saņēma turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu.

U12 komanda Tallinas sudrabam pievieno zeltu

Turnīra otrajā nedēļā Tallink Floorball Tournament sacentās jaunākās grupas, kur ar trīs komandām pārstāvēti arī Liepājas florbolisti. Kā pērnie sudraba medaļnieki uz turnīru ieradās FK Kurši U12 komanda trenera K.Klamera vadībā. Kurzemnieki ceļu pretī uzvarai turnīrā iesāka graujoši - ar 10:0 apspēlēti Bauskas BJSS un 9:0 sakauti somu Tuomarilan Urheilijat / Thunder. Turnīra otrajā dienā negaidīti spraigi 2:2 noslēdzās cīņa ar FBK Baloži, bet grupu turnīra noslēgumā ar 8:1 pieveikti Rīgas Lauvas. Ar trīs graujošiem panākumiem bija gana lai uz ceturtdaļfinālu FK Kurši izietu kā grupas līderi. Tur bez lielas aizķeršanās ar 7:2 sakauti somu M-Team. Tallinas pusfinālā norisinājās Latvijas čempionāta fināla atkārtojums pret lielvārdiešiem. Cīņas gaitā FK Kurši nonāca iedzinējos, tomēr prata atspēlēties un panākmu nokārtoja pēcspēles metienu sērijā. Pēc galvu reibinošā pusfināla vēlāk finālā jau drošāk ar 3:1 svinēta uzvara pār FORSSAN SUUPPARIT.

FK Kurši U12 komanda saviem sasniegumiem pievienojuši arī pirmo uzvaru Tallink Floorball Tournament. Apbalvošanas ceremonijā čempionu stikla trofeju virs komandas biedru galvām cēla kapteinis Edvards Zariņš. FK Kurši komandā ar spilgtu sniegumu izcēlās daudzi jaunie florbolsti, bet rezultatīvākais ar 11 (9+2) punktiem bija Tomass Pāpe, bet par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts aizsargs Raivo Poņemeckis, kura rēķinā 9 (5+4) punkti.

U9 un U11 papildina pieredzes bagāžu

Savu otro iznācienu Tallinā šogad piedzīvoja N.Krūmiņa un J.Liepnieka-Liepiņa vadītā U11 komanda. Grupu turnīrā latvieši bija ielozēti ar divām spēcīgām Somijas komandām. Pirmajā mačā FK Kurši atradās vadībā ar 2:0, tomēr piedzīvoja neveiksmi ar 2:3 pret SC Hawks. Arī otro maču liepājnieki iesāka labi, tomēr otrajā puslaikā piedzīvots zaudējums 1:7 pret LASB. Pēc divām neveiksmēm FK Kurši spēlēja C finālā. Tur pusfinālā aizraujoša cīņa ar TIKKURILAN TIIKERIT noslēdzās 3:3, bet uzvarētāji tika noskaidroti vien piektajā pācspēles metienu sērijā, kad prasmīgāki bija oponenti. Ne mazāk aizraujoša izvērtās arī C fināla trešā vietas spēle. Mača gaitā Liepājas florbolisti teju visu laiku atradās vadībā, taču spēles izskaņā pazaudēja pārsvaru un atkal nonāca līdz "bullīšiem". Tajos prasmīgāki bija SALIBANDY TEAM -97/KELTAINEN.

Kuršu komandā ar 4 (3+1) punktiem rezultatīvākie bija M.Kurvins un M.Roze, bet treneru simpātiju balvu saņēma komandas aizsargs H.Jonaitis.

Debiju starptautiskajos turnīros piedzīvoja treneru T.J.Dzēves un T.Peniķa FK Kurši U9 komanda. Grupu turnīru liepājnieki iesāka ar 4:4 pret somu spēcīgo Ilves Salibandy, pēc tam ar 7:3 pārspēti Slames vienaudži. Sacensību otrajā dienā spēlēts neizšķirti 2:2 pret COYOTE/Vangaži un 3:3 pret SALIBANDY TEAM-97. Ar pieciem punktiem FK Kurši palika trešie savā apakšgrupā un ceturtdaļfinālā tikās ar Ķekavas Bulldogs. Cīņas gaidā ķekavieši panāca 3:1 vadību, bet Kurši ar visiem spēkiem centās atspēlēties. Atskanot spēles beigu sirēnai, uzvaru ar 3:2 svinēja pretinieki.

Lai arī U9 komandai turnīrs noslēdzās ceturtdaļfinālā, tomēr nešaubīgi aizvadīts labs turnīrs un gūta neatsverama pieredze starptautiskā turnīrā. Rezultatīvākais ar 5 (2+3) punktiem bija Mārtiņš Ginters, bet treneru simpātiju balvu saņēma uzbrucējs Jēkabs Egliens, kuram 4 (3+1) rezultativitātes punkti.

 

Paldies visiem treneriem, spēlētājiem un vecākiem par dalību un atbalstu turnīrā!